ضرورت توجه به تربیت و سرنوشت دانش‌آموزان توسط معلمان در مدارس

تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 49014 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه بهشهر تاکید کرد

ضرورت توجه به تربیت و سرنوشت دانش‌آموزان توسط معلمان در مدارس

مازندشورا: امام جمعه بهشهر نسبت به تربیت فرزندان در برخی مدارس گلایه کرد و گفت: متاسفانه در برخی مدارس آنگونه که باید به تربیت فرزندان اهمیت داده نمی‌شود و این در شأن مقام معلم نیست.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام سید عربعلی جباری ظهر امروز در دیدار با معلمان نمونه شهرستان بهشهر ضمن تبریک ایام اظهار کرد: موقعیت علم و دانش، دانش‌آموزی و دانشجویی طالب علم در حوزه اسلام بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه قید تبعیت داشتن الگوست، افزود: قرآن به صراحت از الگو بودن پیغمبر اکرم(ص) در زندگی آدمی بیان کرده است چرا که در اخلاق سرآمد و هیچ نقصی در وجود مبارکش نیست.

امام جمعه بهشهر با اشاره به اینکه همه عزت متعلق به خداوند متعال و پیغمبرش است، گفت: عزت بدین معناست که هیچ چیزی نتواند در انسان اثر گذارد پس اگر عزت، وجاهت و اقتدار می‌خواهید به پیغمبر مراجعه کنید.

این مسؤول با بیان اینکه قوام این عالم به وجود انسان کامل است، تصریح کرد: اگر انسان کامل نباشد زمین توان مقاومت ندارد و یقین بدانید قوام این عالم به وجود انسان کامل است.

وی با اشاره به اینکه همه ارزش در هستی برای دو قشر معلم و دانش‌آموز است، افزود: معلمان در سرنوشت دانش‌آموزان بسیار تاثیر گذارند و عالمان وارث پیغمبران هستند.

جباری با تاکید براینکه قرآن تک نسخه عالم هستی است، گفت: اگر همه دانشمندان عالم هستی دست به دست هم دهند تا کتابی مثل قرآن را بیاورند نمی‌توانند و این ممکن نیست.

امام جمعه بهشهر اظهار کرد: عالم باید با هدف، خالص و پایبند به علم و دانش باشد و جایگاه و ارزش خود را در هفته معلم حفظ کند.

جباری با اشاره به مقام شهید مرتضی مطهری افزود: شخصیت مرتضی مطهری به گونه‌ای بود که شهادتش در جامعه تحول ایجاد کرد و یک روز را در تاریخ به خود اختصاص داد و به احترام این شخصیت تمامی معلمان مورد تکریم قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: در هفته گرامیداشت معلم اهل مطالعه باشید و در جامعه تحول ایجاد کنیم و اجازه ندهیم آینده حتی یک فرزند در جامعه نامشخص و باطل باشد.

امام جمعه بهشهر نسبت به تربیت فرزندان در برخی مدارس گلایه کرد و گفت: متاسفانه در برخی مدارس آنگونه که باید به تربیت فرزندان اهمیت داده نمی‌شود و این در شان مقام معلم نیست.

جباری به امر به معروف و فرمان به خوبی‌ها تاکید کرد و گفت: دانش‌آموزان ما باید در همان مراحل ابتدایی تحصیل دین، ملیت و کشور خود را بشناسند و احساس گرمی داشته باشد و بداند که کشور در شرایط حساسی قرار دارد.

وی با اشاره به حساسیت دشمن نسبت به دستیابی ایران به دستاوردهای هسته‌ای بیان کرد: دشمن نمی‌خواهد ایران به تکامل دست یابد و یقین بدانید که راه تکامل و عزت ایران در پیمودن علم و دانش است.

86049/ج

 


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بهشهر #جباری #اشاره #انسان #معلمان #اینکه #مدارس #تاکید #جامعه #افزود #تربیت #دانش‌آموزان #شهرستان #شخصیت #ایجاد #تکامل #فرزندان #مطهری #مرتضی #بسیار #پیغمبر #اظهار #بدانید #سرنوشت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ضرورت توجه به تربیت و سرنوشت دانش‌آموزان توسط معلمان در مدارس

*

*


X https://sport45.site/