مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49015 -تاریخ انتشار : جمعه 14 اردیبهشت 1397 -ساعت : 08:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حمل‌ونقل جاده‌ای در هفته‌ای که گذشت:

رفع گلوگاه ترافیکی غرب تهران با افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهر قدس-فتح/ ساخت ۹۲۰ کیلومتر بزرگراه در سال ۹۷/ تلاش برای پرداخت عمده مطالبات پیمانکاران

مازندشورا: تائید صورت‌های مالی طرح تملك دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان راهداری در سال ۹۵، هرمزگان یکی از قطب های مهم حمل و نقلی در كشور است، از گلوگاه‌های نوسازی ناوگان باری جاده‌ای تا موانع سرمایه‌گذاری بازار مسکن در زمان رکود، بهره برداری بیش از ۱۶۷۹ کیلومتر انواع راه‌ها در سال ۹۶

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهمترین اخبار حوزه حمل‌ونقل جاده ای در هفته گذشته به شرح زیر است:

رفع گلوگاه ترافیکی غرب تهران با افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهر قدس – فتح

عباس آخوندی در حاشیه افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهر قدس – فتح در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت قائم (عج) اظهار داشت: این پروژه یک پل چهارطبقه در غرب استان تهران و متصل کننده شهر قدس به تهران و کرج است.

وی افزود: اینجا یکی از گلوگاه‌های ترافیکی استان تهران بود که با افتتاح این پل مرتفع شد و مردم می‌توانند از آسایش در این تردد بهره‌مند شوند.

تلاش برای پرداخت عمده مطالبات پیمانکاران در سه ماهه اول سال جاری

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای یكی از سیاست‌های سازمان را پرداخت به موقع پیمانكاران و مشاوران و بخش خصوصی طرف قرارداد قلمداد كرد و خاطرنشان كرد: تلاش خواهد شد تا سه ماهه سوم سال‌جاری بخش اعظم مطالبات پرداخت شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، ایمنی راهها را از مهمترین برنامه‌های سازمان دانست و گفت: در برخی از آزادراهها و بزرگراه‌های كشور تعداد تصادفات و تلفات قابل تأمل است لذا باید وضع موجود را بازنگری كرد و به لحاظ كیفی تغییر اساسی در آنها ایجاد كرد.

ساخت ۹۲۰ کیلومتر بزرگراه در سال ۹۷

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور گفت: سال گذشته ۸۲۰ کیلومتر بزرگراه و ۲۲۰ کیلومتر راه اصلی در کشور زیر بار ترافیک رفت و امسال هم برای بهره برداری از ۹۲۰ کیلومتر دیگر برنامه ریزی شده است.

وی به ساخت آزاد راه هم اشاره کرد و افزود: در این حوزه مشغول احداث حدود یک هزار و ۱۷۰ کیلومتر راه هستیم که ۵۰ درصد آزادراه های موجود در کشور را شامل می شود.

ترانزیت و حمل‌ونقل بین المللی؛ فرصت‌ها و چالش‌ها

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ضمن تشریح نقاط ضعف و قوت، فرصت‌ها و تهدید‌ها در حوزه ترانزیت پرداخت و گفت: راهکار اصلی برای فراهم کردن زمینه رشد و ارتقا جایگاه ترانزیت کشور، تغییر دیدگاه‌ رشد اقتصادی بر اساس نقش و تاثیر حمل‌ونقل بین‌المللی است.

رضا نفیسی نرخ پایین سوخت را یکی از موانع توسعه ترانزیت در کشور خواند و گفت: با توجه به نرخ ۵.۱ لیر برای هر لیتر گازوئیل در ترکیه که حدود ۱۰ برابر نرخ این ماده سوختی در ایران است، گازوئیل حکم سوخت مجانی برای کامیون‌های خارجی را دارد و مسئله سوخت همواره در مذاکرات دوجانبه به‌عنوان یکی از موارد، موردبحث قرار دارد.

تائید صورت‌های مالی طرح تملك دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان راهداری در سال ۹۵

صحت صورت‌های مالی طرح تملك دارایی‌های سرمایه‌ای مربوط به سال ۹۵ سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در جلسه مجمع عمومی این سازمان در حضور مشاور وزیر راه و شهرسازی، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی تایید شد.

سلامی با بیان اینكه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جزء شركت‌های موفق مجموعه وزارت راه و شهرسازی محسوب می‌گردد، خاطرنشان كرد: اقدامات و فعالیت‌های تخصصی و زیربنایی در این سازمان از جمله اقدامات مربوط به حوزه راهداری و ایمنی راه‌ها كه از وظایف مهم و با اولویت‌ می‌باشد، در دست اقدام است كه نیازمند تامین نیروی انسانی مورد نیاز و اعتبارات مالی مورد نیاز است كه موارد از سوی مجمع عمومی سازمان هم مورد پیگیری قرار خواهد گرفت. 

هرمزگان یکی از قطب های مهم حمل و نقلی در كشور است 

فرامرز مداح گفت: هدف بازدید از اداره کل بنادر و دريانوردي و اداره كل  گمرک رسيدن به اطلاعات و نظرات بین این سه دستگاه جهت ارتباط مستقیم و اطلاعات واحد و جامع  جهت تسهيل در امور ناوگان حمل و نقلي مي باشد.

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: استان هرمزگان یکی از قطب های مهم حمل و نقلی در كشور است که ۷ تا ۸ درصد راه استان را به خود اختصاص داده است و ۱۳ پاسگاه در محور هاي مواصلاتي در اين استان قرار دارد که در کل کشور جهت ارتقاء ایمنی حمل و نقل و تسریع در عبور و مرور ۵۴ دستگاه its  راه اندازی شده است که بالغ بر ۱۳ دستگاه آن در استان هرمزگان دردست راه اندازی است. استان هرمزگان با داشتن  بندر شهید رجایی و باهنر مهمترین قطب ترانزيت واردات در کشور هستند که با سه و نیم میلیون تن در سال ۹۶ رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است كه باعث درآمد خوب و مطلوبي در کشور است.

بهره برداری بیش از ۱۶۷۹ کیلومتر انواع راه‌ها در سال ۹۶

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه همچنین در این جلسه اهداف و عملکرد‌ پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۶ را بررسی کرد و اظهار داشت: در مجموع ۱۶۷۹ کیلومتر انواع راه‌ طی سال گذشته در کشور احداث شده است که از این میزان ۵۱۰ کیلومتر راه‌اهن، ۱۴۹ کیلومتر آزادراه، ۷۶۰ کیلومتر بزرگراه و  راه اصلی و ۲۶۰ کیلومتر راه روستایی است.  

خادمی اعتبارات مصوب سال ۱۳۹۶ را ۴۱ هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال عنوان کرد و خاطرنشان ساخت:  از این میزان تنها ۲ هزار و ۵۲۴ میلیارد ریال تخصیص نقدی بوده است و بخش‌های دیگر از محل اسناد خزانه، اوراق مشارکت اسلامی و سایر منابع تامین شده است که در مجموع ۴۰ هزار و ۹۷۶ میلیارد ریال تامین اعتبار شده است.

از گلوگاه‌های نوسازی ناوگان باری جاده‌ای تا موانع سرمایه‌گذاری بازار مسکن در زمان رکود

دومین پانل نشست هم‌اندیشی وزیر راه و شهرسازی با تشکل‌های حرفه‌ای به ریاست معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی برگزار شد. در ابتدا بحث نوسازی ناوگان باری جاده‌ای کشور مطرح و مشکلات موجود در فراینده نوسازی همچون قیمت بالای ناوگان داخلی نسبت به ناوگان خارجی با احتساب نرخ روز دلار و بالا بودن عوارض گمرکی برای واردات آن تشریح شد، همچنین مدل نوسازی ناوگان باری ترکیه و چگونگی تسخیر بار منطقه و اروپا به‌طور خلاصه بیان شد.

در ادامه عدم افزایش نرخ کرایه حمل‌ بار جاده‌ای از سال ۹۳ تاکنون در برابر افزایش نرخ عوارض جاده‌ای. بیمه شخص ثالث و سایر موارد مطرح شد و پیشنهاد تعیین شاخص تن کیلومتر برای محاسبه نرخ کرایه حمل و حذف الگوی تعیین توافقی کرایه حمل، احتساب سن بازنشستگی رانندگان بر مبنای قوانین سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و افزایش حقوق بازنشستگی آن‌ها مطرح شد.

 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کیلومتر - حمل‌ونقل - جاده‌ای - راهداری - شهرسازی - استان - ناوگان - ترانزیت - پرداخت - تهران - بزرگراه - نوسازی - هرمزگان - افتتاح - ایمنی - خاطرنشان - تامین - دستگاه - موارد - میلیارد - موجود - معاون - مهمترین - مطالبات - ترافیکی - تقاطع - وزارت - گذشته - غیرهمسطح - کرایه - افزایش - اداره - اطلاعات - بازنشستگی - اقدامات - راه‌ها - اعتبارات - واردات - مجموع - میزان - احتساب - اقتصاد - همچنین - انواع - تعیین - اندازی - عوارض - اختصاص - تشریح - توسعه - مدیرعامل - برداری - برنامه - احداث - تغییر - گلوگاه‌های - گلوگاه - پیمانکاران - اظهار - افزود - آزادراه - فرصت‌ها - صورت‌های - دارایی‌های - سرمایه‌ای - مربوط - خارجی - برابر - بین‌المللی - موانع - گازوئیل - ترکیه - عمومی -

مطالب مرتبط با : رفع گلوگاه ترافیکی غرب تهران با افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهر قدس-فتح/ ساخت ۹۲۰ کیلومتر بزرگراه در سال ۹۷/...
نظر شما در مورد : رفع گلوگاه ترافیکی غرب تهران با افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهر قدس-فتح/ ساخت ۹۲۰ کیلومتر بزرگراه در سال ۹۷/...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*