بنیاد شهابی در سیمرغ تأسیس شود

تاریخ انتشار : جمعه 14 اردیبهشت 1397 - ساعت : 22:30

کد مطلب: 49039 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار سیمرغ:

بنیاد شهابی در سیمرغ تأسیس شود

مازندشورا: فرماندار سیمرغ گفت: اگر تمام توان دولت در شهرستان را در اختیار آموزش‌وپرورش قرار دهیم نمی‌توانیم چهار مدرسه بسازیم لذا پیشنهاد و تأکید می‌کنم بنیاد شهابی تأسیس شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سیمرغ، مجتبی حبیب‌نژاد عصر امروز در همایش دختران آفتاب و اولین یادواره نکوداشت خیر مدرسه‌ساز زنده‌یاد عباسعلی شهابی با گرامی‌داشت اعیاد شعبانیه و تبریک روز معلم، اظهار کرد: 20 سال پیش مرحوم شهابی این فضا را برای آینده‌سازان جامعه آماده کرد و دانش آموزان متعددی در این مدرسه پرورش یافتند که امروز برای کشور منشأ خدمات هستند.

وی افزود: شهابی ساخت و شهابی‌های زیادی در شهرستان پرورش یافتند اما ما نتوانستیم ادامه‌دهنده راه آن‌ها باشیم.

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه یکی از دغدغه و نگرانی‌های جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان نامناسب بودن بناهای آموزشی موجود در سطح شهرستان است که به‌نوعی قابلیت استفاده را ندارد، تصریح کرد: مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان توان و بضاعت لازم برای مناسب‌سازی یا ایجاد فضای آموزشی جدید ندارد.

این مسؤول ادامه داد: قالب مدارس شهرستان که دانش آموزان در حال تحصیل هستند مناسب نیست و حداقل استانداردهای لازمه را ندارد.

حبیب‌نژاد بابیان اینکه در بضاعت دولت احداث مدارس جدید در شهرستان نیست، اظهار کرد: ما امروز به شهابی‌ها نیاز داریم و تلاش کردیم مجموعه‌ای را فعال کنیم که به ما کمک کنند.

وی افزود: روزی شهابی از دولت دعوت کرد و امروز دولت از شهابی‌ها دعوت می‌کند چراکه شهرستان نیازمند این موضوع است و لازم است دانش‌آموزان ما از بهترین کلاس‌های درس و امکانات تحصیلی و آموزشی استفاده کنند.

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در شهرستان نیازمند اساتیدی همچون شهابی‌ها هستیم که باجان و دل برای دانش‌آموزان وقت بگذارند، تصریح کرد: بهترین دانش‌آموزان و نابغه‌ها را در سطح شهرستان داریم که باید به شکوفایی برسند.

این مسؤول ادامه داد: باید فضا را به‌گونه‌ای فراهم کنیم که دانش آموزان نخبه ما برای تحصیل به شهرستان‌های دیگر مراجعه نکنند.

حبیب‌نژاد بابیان اینکه اگر تمام توان دولت در شهرستان را در اختیار آموزش‌وپرورش قرار دهیم نمی‌توانیم چهار مدرسه بسازیم، اظهار: پیشنهاد و تأکید می‌کنم در اولین جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان بنیاد شهابی تأسیس شود تا ایجاد انگیزه‌ای برای عزیزان در این امر شود.

وی در ادامه ضمن گرامی داشت هفته معلم و یاد و خاطر استاد شهید مطهری، گفت: در میان 115 کشور دنیا ازلحاظ نشاط اجتماعی در رتبه 105 قرار داریم که موظف هستیم نشاط را در اختیار جامعه قرار دهیم.

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه جامعه نیازمند به نشاط اجتماعی است و رئیس‌جمهور محترم هم دستور توجه ویژه به این امر را صادر کردند، تصریح کرد: بخش اعظمی از مشکلاتی که امروز گریبان گیر خانواده‌ها هست به بحث نشاط اجتماعی برمی‌گردد که نتوانستیم در جامعه اجرا و مدیریت کنیم.

این مسؤول افزود: بنا داریم در اولین فرصت این نوع همایش‌ها، سمینارها و جشن‌ها را در سطح شهرستان برگزار کنیم.

حبیب‌نژاد با بیان اینکه مدیران برنامه‌هایی را در راستای ایجاد نشاط اجتماعی در دانش‌آموزان برنامه‌ریزی کنند، اظهار کرد: نباید دانش‌آموزان را محدود کنیم چراکه به حدی می‌رسند که سر به طغیان خواهند زد و آسیب‌های سنگینی به جامعه و خانواده‌ها وارد خواهند کرد.

وی در پایان گفت: دانش‌آموز باید شاد باشد و حتماً نشاط اجتماعی در مدارس ایجاد شود چراکه جوانانی در مدرسه حضور دارند که بسیار پرانرژی هستند.

86036/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #شهرستان #شهابی #اینکه #سیمرغ #امروز #جامعه #دانش‌آموزان #اجتماعی #داریم #ایجاد #فرماندار #اظهار #حبیب‌نژاد #تصریح #نیازمند #ندارد #چراکه #مسؤول #شهابی‌ها #مدارس #ادامه #آموزشی #آموزش‌وپرورش #آموزان #اولین #افزود #مدرسه #اشاره #بهترین #تأسیس #هستیم #اختیار #خواهند #خانواده‌ها #بنیاد #شورای #مدرسه‌ساز #یافتند #بضاعت #پرورش #تحصیل #استفاده #بابیان #نتوانستیم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بنیاد شهابی در سیمرغ تأسیس شود

*

*


X https://sport45.site/