افزایش ۳ ساله مدت زمان بازپرداخت تسهیلات در محلات بازآفرینی شهری

تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:31

کد مطلب: 49062 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عشایری خبر داد:

افزایش ۳ ساله مدت زمان بازپرداخت تسهیلات در محلات بازآفرینی شهری

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهر سازی از افزایش دوره باز پرداخت تسهیلات در محلات باز آفرینی شهری از ۱۲ به ۱۵ سال خبر داد.

مازندشورا:به گزارش  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان باز آفرینی شهری ایران هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهر سازی و رئیس سازمان باز آفرینی شهری ایران با اعلام این خبر گفت: براساس پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و با  تصویب و ابلاغ  شورای پول اعتبار، نرخ بهره تسهیلات خانه یکمی در بافت‌های  ناکارآمد شهری از ۸ به ۶ درصد کاهش  و دوره باز پرداخت آن از ۱۲ به ۱۵ افزایش تغییر پیدا کرد.

وی افزود: برهمین اساس کسانی  که در بافت‌های ناکارآمد شهری درکلانشهرها؛ تسهیلات  ۸۰ میلیونی تومانی دریافت می‌کردند می‌بایست با نرخ سود ۸ درصد و دوره باز پرداخت ۱۲ سال و قسط ماهیانه ۸۶۵ هزار تومان اقساط را باز پرداخت نمایند که براساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار نرخ بهره تسهیلات به ۶ درصد کاهش و دوره باز پرداخت به ۱۵ سال افزایش و مبلغ قسط نیز به میزان ۶۷۵ هزار تومان  تغییر یافت.

عشایری در ادامه شرط خانه اولی را در بافت‌های ناکارآمد شهری الزامی ندانست و  اظهار داشت: بر اساس دستور ریاست محترم جمهوری، زوج‌های جوان در تامین مسکن در بافت‌های نارکارآمد شهری در اولویت استفاده از تسهیلات هستند ./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #پرداخت #تسهیلات #افزایش #بافت‌های #ناکارآمد #عشایری #تومان #اعتبار #براساس #وزارت #شهرسازی #آفرینی #شورای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افزایش ۳ ساله مدت زمان بازپرداخت تسهیلات در محلات بازآفرینی شهری

*

*


X https://sport45.site/