تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49079 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهردار باید روحیه نظارت‌پذیر بودن داشته باشد

مازندشورا: شهردارآنلاین: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: استعفای شهردار سابق تهران در تاریخ نظام مدیریت شهری، استثناء بود و حتما درس‌های لازم توسط شورای شهر و مدیران شهرداری از این مسئله گرفته شد.

مازندشورا:علیرضا رحیمی با بیان این مطلب اظهار داشت: سلامت کاری و شفافیت مدیریتی یکی از محورهایی است که حتما باید مورد توجه اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار آینده تهران قرار بگیرد همچنین  استحکام مدیریتی شهردار جدید باید در حدی باشد که لااقل برای یک دوره بتواند کارآمدی‌ خود در اداره شهر را نشان دهد.

وی انتقادپذیری و پاسخگویی را از جمله ملاک‌های انتخاب شهردار جدید برشمرد و افزود: شهردار آینده تهران باید عادت به نظارت‌پذیر بودن داشته باشد و روحیه نظارت‌گریزی نداشته باشد و بین او و شورای شهر تعامل کامل باشد تا در امور شهر اختلال به وجود نیاید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس لزوم توجه به سلامت شخصیتی به لحاظ روحی، اخلاقی، سابقه‌ای و سیاسی شهردار آینده تهران را از ملاکهای مهمی دانست که باید شورای شهر تهران به آن توجه داشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: شهردار آینده تهران باید در چارچوب نظام مدیریتی بتواند مدیریتی حرفه‌ای را در داخل شهرداری و در تعامل با مراجع و نهادی حاکمیتی اعمال کند. شهردار جدید باید حتما تعاملی موثر، کارآمد و روان با نهادهای حاکمیتی داشته باشد.

رحیمی انتخاب شهردار آینده تهران و انطباق شاخص‌های فوق‌الاشاره را وظیفه شورای شهر دانست و افزود: مجمع نمایندگان تهران به هیچ وجه اعتقادی به تحمیل گزینه پیشنهادی خود برای پست شهرداری ندارد و تحمیل فشارهای سیاسی و روانی به این شورا از سوی نهادها و مراجع و جریانهای سیاسی را هم نمی‌پذیرد و ان‌شاءالله شهردار جدید تهران هم در همین چارچوب توسط شورای شهر انتخاب خواهد شد.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهردار #تهران #آینده #شورای #شورای شهر #مدیریتی #سیاسی #شهرداری #چارچوب #تحمیل #دانست #حاکمیتی #مراجع #بتواند #نظارت‌پذیر #روحیه #رحیمی #سلامت #افزود #تعامل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شهردار باید روحیه نظارت‌پذیر بودن داشته باشد

*

*


X https://sport45.site/