تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49086 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اختصاص100میلیاردریال برای احداث شهرجدیدحورا

مازندشورا: شهردارآنلاین: استاندار همدان با بیان اینکه موافقنامه های اصلی ایجاد شهر جدید حورا از سوی وزارت کشور اخذ شده است گفت: عملیات ساخت این شهر با اختصاص اعتبار اولیه 100 میلیارد ریال به زودی آغاز می شود.

مازندشورا: محمدناصر نیکبخت روز یکشنبه در صحن شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: همچنین اختصاص 200 میلیارد ریال نیز برای عملیات ساخت این طرح تصوب شده است.
وی با بیان اینکه کلان شهر همدان را نهایی می کنیم هر چند اقدامات صورت گرفته کافی نیست اضافه کرد: همدان را در مسیر کلانشهر توسعه می دهیم.
وی ادامه داد: با توجه به افقی که برای توسعه همدان ترسیم شده، شورای شهر پنجم با تعامل، همدلی و انتخاب رضایت بخش شهردار جدید در این مسیر گام های خوبی برداشته است.
وی اضافه کرد: انتظار ما از شورای شهر همدان با توجه به ظرفیت های ایجاد شده، تحقق اهداف و چشم انداز ترسیم شده است به ویژه اینکه در سال جاری رویدادهای مهم بین المللی را در پیش داریم.

استاندار همدان افزود: امسال سه رویداد مهم ملی و بین المللی را در همدان شاهد خواهیم بود و انتظار ما ایجاد تحولات گسترده در زیباسازی شهری است تا بتوانیم میزبان شایسته ای برای مهمانان خارجی و داخلی باشیم.
نیکبخت بیان کرد: شهردار همدان اقدام های بسیار خوبی را تاکنون در زیباسازی و ایجاد تحول در مدیریت شهری داشته است و باید همه شرایط را برای ارتقا گردشگری آماده کنیم. 
وی خاطرنشان کرد: میزبانی از کشورهای آسیایی در رویداد گردشگری 'همدان 2018' و نیز اجلاس جهانی گردشگری با حضور 180 کشور در کنار میزبانی نخستین جشنواره پویانمایی کشور این فرصت طلایی را ایجاد کرده تا بتوانیم در تشویق و جذب سرمایه گذاران و نیز صادرات در راستای توسعه استان همدان اقدام موثر داشته باشیم.
نیکبخت افزود: انتظار ما از شورای اسلامی شهر همدان نیز جذب سرمایه گذاران در حریم شهر است تا بتوانیم در راستای اهداف کلان شهر شدن همدان گام های موثر را برداریم.
وی با اشاره به حضور 500 هنرمند و صاحب نظر حوزه پویانمایی کشور در جشنواره انیمیشن در همدان اضافه کرد: انتظار داریم خروجی این جشنواره ایجاد دانشکده پویانمایی در صدا و سیمای مرکز همدان باشد.
وی در ادامه گفت: 2 رویداد بین المللی 'همدان 2018' که قرار است در تیرماه و آبان ماه امسال در همدان برگزار شود نیز در واقع فرصت مناسب برای معرفی توانمندی عرصه های مختلف به ویژه گردشگری است و انتظار ما بهره برداری بسیار مناسب از این رویداد مهم است.
وی با اشاره به اینکه اعضای شورای اسلامی و سایر مسئولان دستگاه های اجرایی استان همدان گردشگری را دست کم نگیرند گفت: گردشگری یکی از بهترین و شایسته ترین راهکارها برای توسعه استان است.
نیکبخت یادآور شد: از این فرصت باید در راستای معرفی هرچه بهتر همدان استفاده لازم صورت بگیرد.

استاندار همدان خطاب به برخی از شوراهای اسلامی شهرهای استان گفت: اختلافات ایجاد شده قبل از اینکه به ضرر مردم باشد، اعضای شورا را دچار مشکل می کند.
وی بیان کرد: در شهرهای استان به ویژه مرکز استان همدان این دغدغه وجود دارد که در برخی شهرها مشکلاتی است.
نیکبخت افزود: هم اکنون سه شورا در سطح استان با مشکل و اختلافات درونی مواجه هستند و انتظار داریم شوراها به وظایف مهمی که در قبال مردم دارند، به خوبی عمل کنند.
وی اظهار کرد: کوتاهی در انجام درست وظایف در قبال مردم منجر به ضرر رسیدن به خود اعضای شورا می شود و به طور قطع بیشتر از مردم ضرر می کنند.
وی افزود: در این بین قدردان تلاش های اعضای شورای پنجم هستم و با انتخاب عباس صوفی به عنوان شهردار همدان بهترین تصمیم گرفته شد هر چند در ادوار گذشته نیز انتخاب های خوبی شده بود که نیت همگان نیز انتخاب بهترین ها بود.
وی با اشاره به جایگاه مهم شوراهای اسلامی شهر گفت: نظام مردم سالاری دینی یکی از افتخارات نظام است.
استاندار همدان افزود: در 40 سال گذشته همواره انتخاباتی که در پیش داشته ایم به واسطه انتخاب از سوی مردم بوده است و همه باید خدمتگزار مردم باشیم.
نیکبخت با بیان اینکه هم اکنون همدان در ریل توسعه و رونق اقتصادی قرار دارد افزود: همدان غیر از دریا همه بایسته ها را دارد و ظرفیت های تاریخی و طبیعی این استان در کشور بی نظیر است.
وی بیان کرد: انتظار می رود که همه مسئولان با همدلی و تلاش بیشتر این ریل توسعه را سرعت بخشند. 
وی با اشاره به اینکه تمامی شهرستان های استان در رویداد 2018 سهم دارند گفت: از تمامی مسئولان اجرایی شهرستان ها به ویژه شوراهای شهر می خواهیم نسبت به آماده سازی و زیباسازی شهرها اقدام کنند.
وی افزود: شهردار همدان نیز برنامه های بسیار خوبی دارد اما نیاز است اعضای شورا حمایت لازم را داشتند باشند و در میزبانی رویداد بین المللی 2018 باید فراتر از رویداد تبریز باشیم.

استاندار همدان در ادامه گفت: زمانیکه آمار می دهیم، عده ای نه از روی غرض بلکه شک، تصور می کنند که این آمارها کجا است و برای صحت این مهم اقدام به تشکیل تیم پیگیری کرده ایم.
وی افزود: این تیم متشکل از نماینده ای از سوی نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی، نماینده فرمانداری و دستگاه های اجرایی مرتبط با بخش های اقتصادی ایجاد شده و قرار است در شهرستان ها آمار موجود را به دقت از سوی اداره کار و تامین اجتماعی بررسی و اعلام کنند.
وی بیان کرد: تاکنون 20 هزار و 716 شغل بر اساس برنامه سال 96 ایجاد شده و این تعداد تا پایان دوره برنامه سال 96 که خرداد امسال است، به 30 هزار شغل خواهیم رساند.
استاندار همدان با قدردانی از شهرداری همدان در پیگیری و اجرای طرح بازآفرینی شهری گفت: همدان در اجرای این طرح پیشتاز کشور است.
وی افزود: در نشستی که با حضور دکتر محمد نهاوندیان معاون رئیس جمهوری در تهران داشتیم، همدان حتی جلوتر از تهران ، استان اول کشور در طرح بازآفرینی بود.
وی افزود: توجه به بافت های فرسوده و ایجاد ساخت و ساز جدید در طرح بازآفرینی شهری روند بسیار خوبی در همدان داشته است.
در این مراسم از اعضای ادوار گذشته شورای اسلامی شهر همدان تقدیر شد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #همدان #افزود #استان #ایجاد #شورای #اسلامی #رویداد #انتظار #اعضای #توسعه #نیکبخت #گردشگری #اینکه #استاندار #باشیم #بسیار #اقدام #اشاره #المللی #شهردار #گذشته #شوراهای #شهرستان #برنامه #جشنواره #راستای #مسئولان #اجرایی #بهترین #بازآفرینی #پویانمایی #میزبانی #زیباسازی #خواهیم #امسال #داریم #اضافه #ادامه #بتوانیم #دارند #تمامی #بیشتر #ادوار #اقتصادی #نماینده #تهران #شورای شهر #اظهار #اجرای #پیگیری #وظایف #گرفته #شهرهای #مناسب #معرفی #گذاران #سرمایه #تاکنون #شایسته #اهداف #دستگاه #اختلافات #شهرها #آماده #ترسیم #ظرفیت #همدلی #اکنون

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اختصاص100میلیاردریال برای احداث شهرجدیدحورا

*

*


X https://sport45.site/