تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49090 چاپ به اشتراگ گذاشتن

محسن هاشمی:

لیست پنهانی در خصوص گزینه های شهرداری وجود ندارد

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای شهر تهران گفت: شایعاتی که در خصوص انتخاب شهردار مطرح می شود و اینکه قرار است لیست جدیدی رو شود، صحت ندارد و آنها را رد می کنم.

مازندشورا:محسن هاشمی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه گفته می شود حلقه اصفهانی ها در حال انتخاب شهردار هستند، گفت: قطعا چنین چیزی صحت ندارد و اینها شایعاتی است که در فضای مجازی عنوان می شود و به نظر من تخریبی است و اتحاد و انسجام شورا را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی ادامه داد: نظر همه افراد مهم است و پشت این موضوعات توطئه ای نیست.

هاشمی در خصوص اینکه آیا این هفت گزینه نیز کابینه خود را معرفی می کنند، گفت: در خصوص معرفی کابینه دچار سوءتفاهم شده اید و قرار نیست این هفت نفر کابینه خود را معرفی کرده، بلکه در مرحله ای که دو گزینه نهایی معرفی می شوند در مذاکرات با اعضا و کمیسیون ها که به صورت جزئی تر برنامه ها ارائه خواهد شد، شاخص های تیم کاری معرفی می شوند و قرار نیست نامی مطرح شود بلکه قرار است مشخصات آنها اعلام شود.

رئیس شورای شهر در پاسخ به این پرسش که آیا می توان از سخنان وی که شورا نقش تشریفاتی دارد این برداشت شود که تصمیم گیری ها در جای دیگری انجام می شود، گفت: این برداشت از سخنان من اشتباه است بلکه منظور من این بوده که این نهاد بیست ساله هنوز اختیارات کامل خود را برای نظارت ندارد و یک سوم مسئولیت های قانونی شوراها به آنها تفویض شده و دولت و مجلس باید برای آن فکری کنند.

وی اضافه کرد: اعضای شورای شهر به صورت جبهه ای معرفی شده اند و در موارد مختلف احزاب نیز نظرات خودشان را مطرح می کنند اما تصمیم گیری توسط شورا انجام می شود.

هاشمی در خصوص کمیته رایزنی با هفت گزینه نیز توضیح داد: این افراد مسئولیت این را دارند که بدانند کاندیداها چقدر برای حضور جدی هستند که خوشبختانه تا امروز هفت کاندیدا به طور جدی اعلام آمادگی کرده اند و در این ملاقات ها نیز تاکید شده برنامه ها بر اساس کلیات برنامه سوم شهرداری باشد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه آیا به شما رجوع سه باره شده گفت: چنین اتفاقی نیفتاده است.

هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری که آیا این هفت نفر ممکن است از کاندیداتوری انصراف دهند، گفت: نمی توانم در این خصوص پیشگویی کنم.

وی در خصوص نظرسنجی های مردمی نیز توضیح داد: ساز و کار این نظرسنجی ها مشخص نیست و نمی توان به نتایج آن اتکا کرد.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در خصوص مصوبات شورای شهر تهران توضیح داد: امروز نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس به طور متوسط ۱۲.۵ درصد افزایش پیدا کرد.

وی همچنین در خصوص اینکه چرا سهم دولت در رابطه توسعه حمل و نقل عمومی پرداخت نمی شود، گفت: این موضوع پیگیری شهرداری را می طلبد. معمولا دولت، پرداخت های خود را از خزانه انجام می دهد و تلاش می کند اول مشکلات اساسی را در اولویت قرار دهد.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا حمل و نقل عمومی برای دولت اولویت نیست، افزود: از نظر من ترافیک تهران از داعش نیز بدتر است و اولویت اصلی است. شاید از نگاه دولت این اولویت وجود نداشته که پرداخت ها انجام نشده است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در این رابطه که آیا لیست پنهان دیگری وجود دارد، گفت: هیچ لیست پنهانی در خصوص گزینه های شهرداری وجود ندارد.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #معرفی #هاشمی #دیگری #گزینه #شورای #اولویت #اینکه #شورای شهر #ندارد #شهرداری #توضیح #تهران #برنامه #کابینه #پرداخت #رابطه #نظرسنجی #همچنین #عمومی #برداشت #افراد #پنهانی #اعلام #سخنان #مسئولیت #تصمیم #امروز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : لیست پنهانی در خصوص گزینه های شهرداری وجود ندارد

*

*


X https://sport45.site/