تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49116 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کواکبیان:

طرح تحقیق و تفحص از شهرداری دوباره کلید می‌خورد

مازندشورا: شهردارآنلاین: نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی از کلیدخوردن دوباره طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تا ۳ هفته دیگر خبر داد.

مازندشورا:مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه شورای برنامه ریزی توسعه استان تهران گفت: طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران یکبار به مجلس آمد اما رد شد، حالا دوباره در نظر داریم ظرف دو سه هفته آینده این طرح مجددا در مجلس شروع شود.

وی ادامه داد: اگر نمایندگان رای دهند، حتما تحقیق و تفحص از شهرداری بطورجدی پیگیر می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: این بار برای تحقیق و تفحص دستمان بازتر است، چرا که در گذشته برخی سودای ریاست جمهوری داشتند که نشد اما حالا اوضاع فرق می کند.حفظ بیت المال برای ما مهم است و ربطی به مدیریت قالیباف و بقیه ندارد.

کواکبیان خاطرنشان کرد: رقم های نجومی از واگذاری املاک و امکانات در شهرداری بگوش ما می رسد.

گفتنی است ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیشتر با رد گزارش تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکت به اشخاص حقیقی و حقوقی با 132 رأی موافق، 90 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 233 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس موافقت کردند.

 تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکتی به اشخاص حقیقی و حقوقی در جلسه 25 بهمن‌ماه سال 95 رد شده بود.

محمود صادقی طراح این طرح پیش از به رأی گذاشتن رد این تحقیق و تفحص، گفته بود: برخی نمایندگان که خواستار این تحقیق و تفحص بودند در سه حوزه فروش تراکم، فروش املاک و تغییر کاربری‌ها از شهردار تهران سؤالاتی را مطرح کردند که از پاسخ‌های وی قانع نشدیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون عمران مجلس باید از وزارت مسکن درباره تخلفات شهرداری استعلام می‌کرد، گفته بود: گزارشاتی نشان می‌دهد که تهران به‌صورت غیرقانونی در حال فروخته شدن از سوی شهرداری است تا کسب درآمدهایی انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با اعلام اینکه در واگذاری املاک شهرداری تهران ابتدا این موضوع را انکار می‌کرد، افزوده بود: اما با فشار قوه قضائیه شهرداری اکثر موارد واگذاری را تأیید کرد.

صادقی با ابراز اینکه با فروش تراکم وضعیت تهران به‌گونه‌ای شده که تنفس در آن غیرممکن شده، تاکید کرده بود: درآمد شهرداری از فروش تراکم در سه سال گذشته حدود 50 درصد بوده است.

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #شهرداری #تحقیق #املاک #واگذاری #نماینده #تراکم #کواکبیان #اینکه #شورای #نمایندگان #صادقی #حقوقی #می‌کرد #حقیقی #عملکرد #اسلامی #گذشته #دوباره #پروژه‌های #اشخاص

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طرح تحقیق و تفحص از شهرداری دوباره کلید می‌خورد

*

*


X https://sport45.site/