تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49128 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بهارستان به خزان می‌رود...

مازندشورا: شهردارآنلاین: عملیات احداث پروژه‌ی تقاطع غیرهم‌سطح بهارستان خرم‌آباد خرداد 93 آغاز شد و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در سفر به خرم‌آباد با اینکه در مراسم کلنگ‌زنی حضور یافته بود اما حاضر نشد کلنگ را به زمین بکوبد و همان زمان اختلاف برای اجرای این پروژه شنیده شد.

مازندشورا: پروژه تقاطع غیر هم‌سطح "بهارستان" در سه راهی گلدشت در حالی شروع شد که خیلی از کارشناسان نیازی به احداث آن نمی‌دیدند و نمی‌بینند اما گوش مسئولان ارشد وقت بدهکار نبود و پروژه به شرکت آباد راهان پارس واگذار شد. 

این پروژه مشکلات زیادی برای شهروندان ایجاد کرده و زخم‌های آن تا سال‌های سال التیام نمی‌یابد و جنوب شهر خرم‌آباد هنوز هم زخمی است و هنگام بارندگی آب زیادی در آن محدوده جمع می‌شود و ترافیک هم که همواره وجود دارد.

بهارستان در روند احداث دچار تغییرات زیادی شده و بعد از اینکه چند ماه بلاتکلیف بود و ماده 48(خاتمه پیمان) شد به قرارگاه خاتم‌الانبیا واگذار شد و الان در حال فعالیت است. 

وحید رشیدی، شهردار خرم‌آباد درباره این پروژه گفت: متأسفانه آن زمان از راه‌های جایگزین تقاطع غیرهمسطح که در منطقه سه‌راهی گلدشت، وجود دارد استفاده نکرده‌اند و ساخت پروژه غیرضروری بهارستان در دستورکار قرار گرفته است.

وی با اشاره به طلب پیمانکار ادامه داد: اصل طلب شرکت پیمانکار براساس صورت وضعیت قطعی ۲۰ میلیارد تومان است که برای تامین آن، فروش برخی املاک شهرداری مصوب شد. طبق تفاهم‌نامه قرار بود پیمانکار صفر تا صد پروژه را بدون وقفه انجام دهد حتی اگر منابع مالی با تاخیر تامین شود.

رشیدی ادامه داد: در آن زمان قرار بود ۳۰ درصد اعتبار مورد نیاز پروژه را استانداری به صورت نقد و ۷۰ درصد را هم شهرداری تامین کند اما زمانی که به قرارداد رسیدند تامین منابع را عملاً به شهرداری محول کردند.

شهردار خرم‌آباد با بیان اینکه سال‌های قبل یک دور قرارداد این پروژه کنسل شد، تأکید کرد: ای کاش مجدد پروژه در جریان نمی‌افتاد یا حداقل روگذر انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه تأخیر در تکمیل پروژه بهارستان به ضرر مردم، شهرداری و پیمانکار است، یادآور شد: قرارداد جدید ۶۴ میلیارد تومان است که ممکن است به این مبلغ اضافه هم شود. پیمانکار ظاهراً وعده هفت ماهه را برای تکمیل پروژه اعلام کرده که از نگاه ما خوشبینانه نیست.

رشیدی با اشاره به اینکه برخی موارد در پروژه لحاظ نشده است، افزود: به عنوان نمونه می‌توان به دفع آب‌های سطحی اشاره کرد که ساماندهی آن نیازمند 30 میلیارد تومان اعتبار است.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #پروژه #بهارستان #پیمانکار #تامین #اینکه #شهرداری #اشاره #قرارداد #میلیارد #زیادی #رشیدی #تومان #خرم‌آباد #منابع #تکمیل #اعتبار #شهردار #گلدشت #تقاطع #احداث #واگذار #سال‌های #ادامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بهارستان به خزان می‌رود...

*

*


X https://sport45.site/