تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49144 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نوع نگاه به اشتغال زنان باید تغییر کند

مازندشورا: شهردارآنلاین: نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: مرد با زن از لحاظ اشتغال و و وضعیت کاری فرقی ندارند و این نوع نگاه ها به اشتغال زنان باید تغییر پیدا کند.

مازندشورا:احمدامیرآبادی فراهانی دوشنبه شب در جشنواره تجلیل از بانوان کارآفرین دردانشگاه پردیس تهران واحد قم با بیان این که حضور بانوان درمراکز تولیدی بدون حقوق کافی زجرآور است افزود: طی بازدیدهای صورت گرفته از واحدها شاهد این امر در استان قم بوده ایم که زنان بیشتر از قانون ساعت کار، فعالیت می کنند و در ازای آن حقوق کم دریافت می کنند.
وی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بازرسان باید با افرادی که این گونه روش غلطی را پیش می برند، برخورد قانونی کنند و شرافت و جایگاه زنان در مراکز تولیدی از لحاظ رفاهی و حقوقی مورد توجه قرار گیرد. 
وی ادامه داد: طی چند جلسه به مسئولان مربوطه تذکرهای لازم داده شده است و این امر را به صورت جدی در استان قم پیگیری خواهیم کرد چرا که ما مسئولان باید خودمان را جای خانواده هایی قرار دهیم که زنان و دختران خود را به این مراکز برای تامین معیشت خانواده می فرستند.
امیرآبادی تاکید کرد: این نوع نگاه به زنان ظلم است و ما مسئولان در محضر خداوند باید پاسخگو باشیم، در همین راستا از بانوان عذرخواهی می کنم و از مسئولان درخواست رسیدگی دارم.
نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی ، به نوع شغل های مناسب و متناسب با جایگاه بانوان اشاره کرد و گفت: دولت باید ظرفیت مشاغلی ویژه بانوان از جمله پرستاری و پزشکی مورد نیاز جامعه زنان را افزایش دهد و در این زمینه برنامه ریزی کند.
وی با تاکید بر این که دولت و حاکمیت زمینه نقش آفرینی بانوان درجامعه فراهم سازد گفت: آنچه که تا امروز صورت گرفته است کافی نیست و باید کارهای بزرگی در این عرصه انجام شود تا زنان با حفظ حرمت ها و ارزش ها نقش آفرینی کنند.
امیرآبادی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی پیش بینی های خوبی برای حضور بانوان به وجود آورده است.
جشنواره شناسایی و تجلیل از زنان توانمند و تاثیرگذار شب گذشته با مشارکت بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، اداره کل فنی و حرفه ای، اداره کل امور بانوان استانداری، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، سازمان جهاد کشاورزی، دانشگاه علمی و کاربردی، دانشگاه آزاد اسلامی ، اتاق اصناف، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قم و با تجلیل از 10 بانوی کارآفرین در پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار شد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بانوان #مسئولان #دانشگاه #اسلامی #اداره #تجلیل #امیرآبادی #تاکید #خانواده #برنامه #آفرینی #زمینه #شورای #مراکز #تولیدی #تهران #پردیس #کارآفرین #گرفته #استان #جشنواره #جایگاه #اجتماعی #تعاون #ادامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نوع نگاه به اشتغال زنان باید تغییر کند

*

*


X https://sport45.site/