تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49170 چاپ به اشتراگ گذاشتن

لزوم آشنایی دانش آموزان به وظایف شورای شهر

مازندشورا: شهردارآنلاین: در آستانه گرامیداشت روز معلم، سمیع الله حسینی مکارم از دبیرستان پسرانه نمونه دولتی همت در منطقه 19 که یکی از مناطق جنوبی شهر تهران است، بازدید و از معلمان این مدرسه تقدیر کرد.

مازندشورا:سرپرست شهرداری تهران با حضور در کلاس‌های درس با دانش آموزان حول محورهایی از قبیل مدل های حاکمیتی در کشورهای دنیا و همچنین ایران گفت و گو کرد.

وی در خصوص سیستم اداره دولت ایران در قبل و بعد از انقلاب اسلامی گفت: پس از سال 68 و تصویب قانون اساسی، مرحوم هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس جمهور انتخاب و کابینه دولت را متشکل از هیات وزیران انتخاب کرد.

حسینی مکارم با اشاره به ساختار حکومت های محلی اظهار کرد: در دنیا علاوه بر حکومت فدرال، حکومت محلی نیز درایالت ها وجود دارد و این در حالی است که در کشور ما شوراهای شهر در شهرها با رای مردم انتخاب و در حوزه سیاست گذاری و نظارت بر امور شهر فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف شوراهای شهر انتخاب شهردار و نظارت بر حسن انجام کارها و هدایت آن در مسیر اصلی است، تصریح کرد: در حال حاضر شورای شهر تهران 21 عضو دارد که تصویب برنامه 5 ساله پایتخت و بودجه از دیگر وظایف شورا محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان و دانش آموزان باید نسبت به وظایف شورای شهر و شهرداری تهران آشنا باشند، تصریح کرد: مردم باید بدانند که شهرداری در چه حوزه هایی فعالیت می‌کند و آیا برای همه خدمات ارایه شده، عوارضی دریافت می کند؟ منابع درآمد شهرداری چیست و آیا این درآمد کافی است؟

سرپرست شهرداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: هرچه آگاهی شهروندان نسبت به مدیریت شهری بیشتر باشد، در انتخاب اعضای شورا بهتر عمل کرده و توقعات درست تری از مدیریت شهری خواهند داشت.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #تهران #وظایف #شورای شهر #آموزان #حکومت #شورای #تصریح #شهروندان #مدیریت #اینکه #درآمد #فعالیت #اشاره #سرپرست #شوراهای #نظارت #تصویب

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : لزوم آشنایی دانش آموزان به وظایف شورای شهر

*

*


X https://sport45.site/