تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49171 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دوره پذیرش سفارش در شهرداری تهران گذشته

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با بیان اینکه دوره مماشات، مصلحت اندیشی،رودربایستی و پذیرش سفارش گذشته، گفت: باید از هرگونه رانت در بخش های اجرایی این نهاد جلوگیری شود.

مازندشورا:محمدجواد شیرازی در نشست سراسری مدیران بازرسی شهرداری تهران با موضوع «افزایش کارایی و اثربخشی در سایه مبارزه با فساد»، هدف از برگزاری این نشست و انتخاب روز دهم اردیبهشت برای برپایی آن را احیای فرمان رهبرمعظم انقلاب در اردیبهشت سال 80 مطرح کرد و افزود: ایشان در این بیانیه هشت ماده ای از همه مسئولین در قوای سه گانه خواستند تا برای مبارزه با فساد در کشور تلاش کنند.
شیرازی گفت: سازمان بازرسی شهرداری تهران علاوه بر مبارزه با مفاسد و محور قراردادن منویات رهبر معظم انقلاب، تدابیر و سیاست های لازم را برای پیشبرد اهداف خود مدنظر داده که از جمله این تدابیر می توان به مشارکت فعال در فرایند برنامه سوم با استفاده از معاونت ها و بازرسین مناطق، ارتقا و تقویت توان بازرسی از طریق آموزش و سازماندهی جدید بازرسین با استفاده از استقرار تیم های بازرسی در مناطق، سازمان ها و شرکت های شهرداری است.
وی،شایسته سالاری، شناسایی و ارتقای نخبگان را یکی دیگر از هدف گذاری های سازمان بازرسی عنوان کرد و افزود: کارشناسان و نیروهای جوان باتجربه و خبره سازمان که شایستگی ارتقا را دارند، سازماندهی خواهند شد و از وجود آنان در حوزه های مختلف بهره گرفته می شود. 
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با اشاره به ایجاد نظام نامه نظارت و بازرسی با همکاری همه مدیران این حوزه خاطرنشان کرد: ما منتظر ایده ها و نظرات همکاران سازمان بازرسی و حتی مدیریت و بدنه شهرداری هستیم، چراکه معتقدیم اگر سازمان بازرسی وظیفه ذاتی خود را با 2 هدف چابک سازی و حرکت به سمت کوچک کردن سازمان و استفاده از شایستگان، نخبگان و افراد امین و پاک دست انجام دهد، این موضوع می تواند قدم مهمی برای حل بسیاری از مفاسد در شهرداری باشد.
شیرازی با اشاره به برخی از مهم ترین برنامه های این سازمان در سال 97 گفت: در این سال وظایف جاری مناطق همچون گذشته و طبق برنامه انجام می شود، همچنین بازدیدهای نوبه ای در مناطق، سازمان ها و شرکت های تابعه عملیاتی خواهد شد.
وی، با اولویت قراردادن رسیدگی به شکایات واصله مردمی در دوره های مختلف، محور بعدی فعالیت های بازرسی را نظارت بر مصوبات و عملکردهای موسسسات و شرکت ها، بررسی تخلفات و جرایم بنا به مورد و ارزیابی و نظارت بر میزان پیشرفت برنامه دوم شهرداری با هدف تهیه و تدوین بهتر برنامه سوم مطرح کرد. 
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران، بهره گیری از ظرفیت مشارکت مردمی در سامانه 1888 به منظور افزایش نظارت همگانی و روند پیشبرد فعالیت ها، پاسخ گویی به درخواست فوری شهروندان در حوزه خدمات شهری از طریق سامانه شهری 137، برگزاری جلسات منظم مسئولین و مردم برای حل مشکلات مناطق توسط سامانه 1888، برگزاری جلسات و مصاحبه در انتخاب مدیران و بررسی آسیب ها و مشکلات فراروی شهر و شهرداری تهران در کارگروه های تخصصی را از دیگر برنامه های این سازمان در سال جاری عنوان کرد. 
شیرازی نسبت به نظارت بر عملکرد انتصابات مدیران تاکید و تصریح کرد: ما احساس می کنیم در این بخش خلاء جدی وجود دارد و بحث انتخاب مدیران باید حتما بازنگری شود، مدیران و کارشناسان پاکدست می توانند سلامتی را به یک سازمان تزریق کنند.
وی با بیان اینکه دوره مماشات و مصلحت اندیشی گذشته افزود: در انتخاب مدیران باید رودربایسی، ارتباط، سفارش و وابستگی های حزبی، جناحی و سیاسی کنار گذاشته شود و متخصصین، شایستگان و افراد متعهد به کار گرفته شوند. 
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: اگر از اختیارات موجود به صورت بهینه استفاده شود می توانیم مسیر بسیار سخت را هموار کنیم و خواسته ما از شورای شهر نیز این است که با تغییر بخشی از قوانین، در حوزه هایی که می توانند کمک حال سازمان بازرسی باشند، کمک کنند خلاء های موجود در حوزه های نظارتی برطرف شود. 
نشست سراسری مدیران بازرسی شهرداری تهران با موضوع «افزایش کارایی و اثربخشی در سایه مبارزه با فساد» روز دوشنبه(دهم اردیبهشت ماه) همزمان با هفدهمین سالگرد فرمان هشت ماده ای رهبر معظم انقلاب(مدظله) در خصوص مبارزه با فساد با حضور محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، سمیع الله حسینی مکارم سرپرست شهرداری، محسن اسماعیلی عضو مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و جمعی از معاونان و مدیران شهرداری در سالن ایران زمین شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #بازرسی #تهران #مدیران #برنامه #نظارت #مناطق #مبارزه #رهبر #استفاده #شورای #شیرازی #سامانه #موضوع #انقلاب #افزود #افزایش #گذشته # رئیس #برگزاری #اردیبهشت #مردمی #افراد #شایستگان #خاطرنشان #اشاره #مشکلات #موجود #اسلامی #توانند #گرفته #بررسی #جلسات #فعالیت #نخبگان #قراردادن #تدابیر #پیشبرد #مفاسد #مسئولین #اثربخشی #فرمان #مشارکت #سفارش #کارایی #عنوان #کارشناسان #سازماندهی #ارتقا #بازرسین #سراسری #مختلف

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دوره پذیرش سفارش در شهرداری تهران گذشته

*

*


X https://sport45.site/