تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49185 چاپ به اشتراگ گذاشتن

چگونه خود را به "نمایشگاه کتاب" برسانیم؟

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، ضمن دعوت از شهروندان برای استفاده از حمل و نقل عمومی جهت حضور در نمایشگاه کتاب در محل مصلای بزرگ امام خمینی(ره)، امکانات و تسهیلات پیش بینی شده حمل و نقلی را جهت سهولت در تردد اعلام کرد.

مازندشورا:براساس این گزارش اقدامات و برنامه‌های پیش بینی شده از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران جهت سهولت در تردد و کاهش بارترافیکی خیابان‌های منتهی به نمایشگاه کتاب در محل مصلی تهران که از روز چهارشنبه مورخ ۱۲ اردیبهشت لغایت ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ماه برپا است، اعلام شد.

گفتنی است با توجه به مصوبه شورای حمل و نقل و ترافیک تهران در خصوص ساماندهی ترافیک اطراف مصلی تهران بدلیل افزایش تقاضا جهت بازدید از نمایشگاه کتاب، برای امسال امکان پارکینگ اختصاصی برای بازدید کنندگان پیش بینی نشده است ولی تلاش شده است که با افزایش تعداد اتوبوس‌های منتهی به نمایشگاه، اعزام قطارهای فوق‌العاده مترو و افزایش تاکسی‌های خطی و ویژه، امکانات مناسبی را برای مردم عزیز برای بازدید از نمایشگاه فراهم شود.

 ضمنا پارکینگ‌های مناسب در پایانه‌های بیهقی و غرب برای افرادی که از شهرهای مختلف جهت بازدید به تهران می‌آیند، فراهم می‌شود تا با پارک وسایل نقلیه خود در پارکینگ‌های پایانه‌ها و استفاده از وسایل نقلیه همگانی بتوانند به سهولت به محل نمایشگاه کتاب دسترسی داشته باشند و  مقرر شده است که غرفه‌داران از ساعت ۲۲ تا ۸ صبح روز بعد بتوانند محصولات خود را وارد نمایشگاه کنند تا اختلال ترافیکی در اطراف نمایشگاه بابت حمل و نقل کتاب و سایر تجهیزات صورت نگیرد.

حدود ۳۵۰ دستگاه اتوبوس برای سرویس‌دهی نمایشگاه کتاب آمادگی خدمت رسانی به بازدید کنندگان را از مکان‌های مختلف شهر به نمایشگاه را دارند که در صورت نیاز تعداد آن افزایش می یابد. محل استقرار ناوگان اتوبوسرانی در پارکینگ‌ جنب درب شماره یک مصلی در خیابان شهید بهشتی و پایانه شهید بهشتی است.

 برنامه ریزی و زمان بندی مناسب ناوگان برای ۱۳ خط شاغل در خطوط اتوبوسرانی منتهی به پایانه شهید بهشتی و خطوط عبوری از معابر پیرامون مصلای امام خمینی (ره) عبارتند از:

خطوط مستقر در پایانه شهید بهشتی
۱-  خط ۳۸۸ (پایانه مترو صادقیه - پایانه شهید بهشتی) (رفت وبرگشت) با ۲۳ دستگاه
۲-  خط ۲۱۲ (میدان امام حسین (ع) - پایانه شهید بهشتی) (رفت وبرگشت) با ۱۱ دستگاه
۳-  خط ۲۰۹  (پل خاقانی - پایانه شهید بهشتی) (رفت و برگشت) با ۱۱ دستگاه
۴-   خط ۲۲۸ (پایانه شهید بهشتی - بیمارستان امام خمینی(ره)) (رفت و برگشت) با ۱۵ دستگاه

خطوط عبوری از ضلع شمال مصلی (بزرگراه رسالت) 
۱-  خط ۳۸۶ (میدان رسالت - میدان ونک) (گردشی) با ۲۴ دستگاه
۲-  خط ۳۹۶ (فلکه سوم تهرانپارس- ابتدای شهید مطهری) (رفت وبرگشت) با ۲۹ دستگاه
۳-  خط۴۰۰ (میدان صنعت - میدان رسالت) (رفت وبرگشت) با ۱۵ دستگاه
۴-  خط ۳۶۸ (سیدخندان - پایانه آزادی) (رفت و برگشت) با ۱۱ دستگاه
۵-  خط ۲۳۴ (میدان شیخ بهایی- پایانه مترو شهید حقانی) (برگشت به سمت میدان شیخ بهایی) با ۱۴ دستگاه
۶-   خط ۱۰۵ (پایانه بیهقی - پایانه علم و صنعت) (رفت وبرگشت) با ۶۵ دستگاه
۷-   خط شبانه ۹۰۵ (پایانه بیهقی - پایانه علم و صنعت) (رفت وبرگشت) با ۸ دستگاه

خطوط عبوری از ضلع جنوب مصلی(خیابان شهید بهشتی) 
     ۱-کلیه خطوط مستقر در پایانه شهید بهشتی (برابر بند الف)
      ۲- خط ۳۹۵ (میدان رسالت - ابتدای شهید مطهری) (گردشی) با ۲۴ دستگاه
۳- خط۴۲۲ (سید خندان - ابتدای شهید مطهری) (گردشی) با ۲۰ دستگاه
۴- خط۲۶۷ (پایانه بیهقی- میدان انقلاب اسلامی) (برگشت به سمت بیهقی) با ۱۳ دستگاه

برقراری خطوط اتوبوس ویژه به منظور خدمات رسانی مناسب به مراجعین به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلی امام خمینی (ره) از میادین آزادی، صنعت و فلکه سوم تهرانپارس در مجموع با  ۳۰ دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده است.

جزییات چگونگی استفاده از تاکسی‌های خطی و تاکسی‌های ویژه و اینترنتی برای ایجاد خدمات جابجایی مناسب برای بازدید کنندگان به شرح ذیل است:

۱- استقرار ۴ خط تاکسی ویژه نمایشگاه در میادین مهم شهر (صنعت، آزادی، رسالت و انقلاب) به مقصد نمایشگاه در مجموع ۲۵۰ دستگاه

۲-  افزایش خدمات دربستی به شهروندان جهت انجام سفر به نمایشگاه

۳-  افزایش ناوگان خطوط تاکسیرانی منتهی به نمایشگاه (خطوط ضلع شمالی مصلی از مترو مصلی تا سید خندان)

۴- استقرار تاکسی تلفنی جهت خدمات رسانی دربستی به شهروندان به تعداد ۲۰۰ دستگاه

دو خط ۱ و ۳ مترو بازدیدکنندگان را به نمایشگاه می‌رسانند که با کاهش سرفاصله زمانی بین قطارهای این دوخط مترو نسبت به افزایش ظرفیت جابجایی بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب اقدام می‌شود. همچنین ظرفیت خط ۱ مترو با سرفاصله زمانی ۴ دقیقه در بازه زمانی بیشتر نسبت به روزهای عادی افزایش می‌یابد و همچنین ظرفیت خط ۳ مترو با سرفاصله زمانی هشت دقیقه افزایش یافته است.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #نمایشگاه #پایانه #افزایش #میدان #بهشتی #تهران #دستگاه #وبرگشت #بازدید #رسالت #بیهقی #برگشت #مناسب #منتهی #زمانی #خدمات #خمینی #ترافیک #دستگاه۳ #گردشی #سرفاصله #ظرفیت #آزادی #مطهری #ابتدای #دستگاه۴ #عبوری #تعداد #تاکسی‌های #رسانی #اتوبوس #کنندگان #استقرار #ناوگان #تاکسی #جابجایی #میادین #دربستی #مجموع #اطراف #همچنین #دقیقه #سهولت #اردیبهشت #بازدیدکنندگان #انقلاب #شهروندان #قطارهای #استفاده #نقلیه #دستگاه۲ #بتوانند #خیابان #مستقر #وسایل #مختلف #اتوبوسرانی #بهایی #تهرانپارس #فراهم #پارکینگ‌های #خندان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : چگونه خود را به "نمایشگاه کتاب" برسانیم؟

*

*


X https://sport45.site/