تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49198 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تفکیک زباله ها از مبدا و زباله‌های بیمارستانی

مازندشورا: شهردارآنلاین: نهادهای مرتبط باید در جلسه‌ای که تا ۱۵ روز آینده تشکیل می‌شود، تکلیف زباله‌های بیمارستانی را مشخص کنند.

مازندشورا:" محمد حسین مقیمی" در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران به رسمی بودن جلسه اشاره کرد و گفت: با توجه به این که جلسه رسمی است مصوبات آن لازم الاجراست و بهتر بود سرپرست شهرداری حضور می یافت.
وی با بیان این که استان تهران حدود ۱۴ میلیون نفر دارد، افزود: با توجه به این که زیرساخت های استان تهران به دلایل مختلف آماده نیست و این مشکل مربوط به سال‌های گذشته و اخیر است، اما با این حال باید از فرصت‌های موجود هم بیشترین بهره را ببریم.
استاندار تهران با بیان این که رئیس جمهور در ماه‌های پایانی سال گذشته سه طرح اساسی را رونمایی کرد، گفت: طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اگر عملیاتی شود، حمل و نقل تهران سهم زیادی از آن خواهد داشت و در امر نوسازی موفق خواهیم شد. همچنین طرح بازآفرینی شهری، مشکل بافت فرسوده را حل می‌کند و مسئله اشتغال نیز تا حد زیادی با اجرای این دو طرح حل می‌شود اما نیازمند آن هستیم همه دست به دست هم دهیم تا آلودگی هوا، حاشیه نشینی، آسیب‌های اجتماعی، اشتغال و ... حل شود.
وی درمورد تفویض بخشی از اختیارات دولت به شورا گفت: چندین جلسه در این مورد برگزار شد اما مسئله این است که طبق قانون وزرا مقابل مجلس باید پاسخگو باشند و نمی‌توانند بخشی از وظایف خود را به سازمان دیگری محول کنند که تحت مدیریت آن ها نیست و در واقع برای واگذاری وظایف دولت به شوراها، ایراد قانونی وجود دارد که این مسئله باید حل شود.
مقیمی در بخش دیگری از جلسه با اشاره به وضعیت پسماند در تهران تصریح کرد: تفکیک زباله از مبدأ می‌تواند بخش  در خور توجهی از هزینه‌های شهر را کم کند؛ اما به شدت به فرهنگسازی نیاز داریم و دستگاه‌های متولی همچون صدا و سیما و ... باید پای کار بیایند و در مورد تفکیک زباله از مبدأ فرهنگسازی کنند؛ چرا که تفکیک زباله از مبدأ حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از هزینه‌ها را می‌کاهد و مسئله زباله گردی در شهر حل خواهد شد.
استاندار تهران افزود: سقف زمانی برای شهرداری تهران در نظر گرفته می‌شود تا اگر می‌خواهد در خصوص تفکیک زباله از مبدأ کاری انجام دهد.
مقیمی با اشاره به این که تفکیک زباله از مبدأ ۱۶ سال است که انجام می شود، گفت: مقدمات اجرای طرح سراسری تفکیک زباله از مبدأ را  شهرداری تهران ظرف مدت شش ماه انجام و شش ماه بعد در جلسه ای با موضوع پسماند، اقدامات انجام شده را گزارش دهد.
استاندار تهران افزود: ۷۰ درصد پسماندهای تهران "تر" است و این پسماندهای تر در آرادکوه دفن می‌شوند اما چون این منطقه دیگر ظرفیت دفن زباله های بیشتر ندارد شهردای باید در این زمینه فکر اساسی کند.
وی با اشاره به تلاش شهرداری برای قرارداد با شرکت‌های خارجی برای ایجاد زباله سوز گفت: مسئولان شهرداری از نصب دو نیروگاه زباله سوز که ظرف سه، چهار سال آینده انجام خواهد شد، خبر دادند که ظرفیت ساماندهی ۳۲۰۰ تن زباله را دارد اما در زمینه فرهنگسازی و کمک به شهرداری، عزم همگانی نیاز است.
استاندار تهران‌ به برگزاری جلسات با دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: شهرداری تهران، فرمانداری، ‌دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست باید در جلسه‌ای که ظرف ۱۵ روز آینده تشکیل می‌شود، تکلیف زباله‌های بیمارستانی را مشخص کنند.
وی در مورد پسماند ساختمانی افزود: برای استفاده بهتر از نخاله های ساختمانی، کارخانه سیمان تهران اعلام آمادگی کرده است و با انجام دادن این مهم، اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.
مقیمی همچنین در بخش دیگری از این جلسه از شهرداری تهران برای وضعیت فضای سبز پایتخت تشکر کرد و گفت: با این حال باید تلاش شود تا در پایان برنامه ششم، بحث فضای سبز در کمربندی تهران و افزایش سرانه فضای سبز اقدامات خوبی صورت گیرد.
اعضای جلسه مذکور در حاشیه جلسه مهمان دانش آموزان هنرستان زینب کبری (س) منطقه ۸ بودند که دانش آموزان در رشته‌های مدیریت آشپزی و قنادی، غذاها و دسرهایی که خودشان طبخ کرده بودند، در اختیار مهمانان برای تست قرار دادند و همچنین به مناسبت نیمه شعبان نیز کیکی را که به همت دانش آموزان پخته شده بود، استاندار برش داد.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #زباله #شهرداری #تفکیک #اشاره #استاندار #افزود #مسئله #مقیمی #همچنین #آموزان #استان #پسماند #دیگری #فرهنگسازی #اقدامات #ظرفیت #منطقه #پسماندهای #زمینه #پزشکی #ساختمانی #دانشگاه #دادند #آینده #اشتغال #گذشته #اساسی #برنامه #بیمارستانی #زباله‌های #فرسوده #زیادی #مدیریت #وظایف #حاشیه #اجرای #وضعیت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تفکیک زباله ها از مبدا و زباله‌های بیمارستانی

*

*


X https://sport45.site/