مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 492 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آذر 1393 -ساعت : 07:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اسناد تاریخی مردم مازندران جمع‌آوری می‌شود

مازند شورا:رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی مازندران با اشاره به آغاز فراخوان عمومی مردم برای اهدا اسناد تاریخی و نسخ خطی استان، گفت: اسناد تاریخی مردم مازندران جمع‌آوری می‌شود.

مازند شورا: لطف‌الله محمد نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: از بدو تاسیس مرکز کتابخانه ملی و اسناد مازندران بیش از یک میلون سند به مازندران انتقال داده شد و اخیرا نیز 200 هزار سند از کتابخانه مجلس شورای اسلامی به مازندران انتقال داده شده است.

وی افزود: با تامین اعتبارات از تهران و کمک استانداری مازندران تجهیزات لازم برای دیجیتالی شدن اسناد و نسخ خطی موجود به وجود آمد، اما در حال حاظر به دنبال تامین مکان ساختمان دائمی مرکز اسناد و کتابخانه ملی مازندران می باشیم که به این منظور تاکنون زمین آن در جاده فرح آباد ساری تامین شده است.

محمد نژاد، درباره مهم ترین مسائل این مرکز، گفت: نگهداری از نسخ خطی و اسناد با ارزش تاریخی نیازمند دانش تخصص و تجهیزات و امکانات خاصی بوده و مخزن نگهداری از این اسناد باید نسخ خطی را در مقابل فرسودگی حاصل از وجود رطوبت، نور و سایر عوامل خارجی حفظ کند.

وی با فراخوان از عموم شهروندان استان برای اهدا کتب تاریخی، نسخ خطی و اسناد تاریخی و ملی خود به این مرکز، تاکید کرد: به منظور جمع آوری مواریث تاریخی مازندران همه شهروندان را دعوت به اهدا نسخ خطی و استاد و کتب تاریخی خود به این مرکز نمودیم که طی این مدت با جمع آوری اسناد اهدایی نمایشگاهی از این اسناد در محل این مرکز ایجاد کردیم.

محمد نژاد پیرامون اقدامات فرهنگی این مرکز، گفت: تقریبا با همه پژوهشگران، فعالان عرصه مازندران پژوهی، پژوهشکده ها و مراکز علمی ارتباطی دو سویه داریم و با حضور صاحب نظران کتاب " مازندران در دو صده نخست هجری " تالیف حجت الاسلام معلمی را نقد و بررسی کردیم.

وی از برگزاری همایش بین المللی تاریخ مازندران در هفتم اسفند امسال خبر داد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رئیس - مرکز اسناد و کتابخان - لطف‌الله محمد نژاد - -

نظر شما در مورد : اسناد تاریخی مردم مازندران جمع‌آوری می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها