تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49208 چاپ به اشتراگ گذاشتن

هزار میلیارد ریال برای آبیاری تحت فشار مهاباد

مازندشورا: شهردارآنلاین: نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال یکهزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح تجمیعی آبیاری تحت فشار و کانال کشی در 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان اختصاص یافته است.

مازندشورا:جلال محمود زاده روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت روز شوراها در مهاباد اظهار کرد: بر این اساس 6 هزار هکتار از12 هزار هکتار اراضی پایاب سد مهاباد تحت پوشش طرح آبیاری تحت فشار قرار می گیرند که سه هزار هکتار آن در حال اجراست. 
وی همچنین بیان کرد: در سال گذشته 94 روستای این شهرستان گازرسانی شده که امسال نیز با تلاش های انجام شده این تعداد به 180 روستا افزایش پیدا می کند.
وی در خصوص وضع مخابرات مناطق روستایی نیز افزود: اکنون 70 روستا بخش مرکزی مهاباد دارای اینترنت و تلفن ثابت خانگی است.
محمودزاده در خصوص اهمیت شوراهای اسلامی نیز اظهار کرد: شوراها عامل توسعه و آبادانی در شهرها و روستاهاست و با تلاش و هماهنگی بین شوراها، دهیاران و مسوولان می توان خدمات بهتری در زمینه های مختلف به شهروندان ارائه کرد.
وی همچنین با بیان اینکه سال گذشته 35 مجوز دهیاری جدید برای شهرستان کسب شده است، اظهار کرد: امسال قرارداد دریافت هشت هزار تن قیر برای آسفالت معابر و کوچه های روستاها منعقد شده است.
معاون استاندار آذربایجان غربی و فرماندار شهرستان ویژه مهاباد نیز در این مراسم گفت: وجود شوراها موجب شده است تا نحوه پاسخگویی به مشکلات شهروندان بهتر و سریع تر انجام شود.
ایرج شجاعی با اشاره به وجود مشکلات بیمه شوراها اظهار کرد: برای رفع مشکلات بیمه ای و حقوق پایدار شوراها تلاش می کنیم.
وی همچنین در خصوص نقدپذیری مسوولان، گفت: وظیفه مسوولان رفع مشکلات مردم است و باید در قبال نقد آنان صبور باشند.
در این مراسم همچنین از اعضای شوراهای شهر و روستا و کارکنان نمونه شهرداری مهاباد تجلیل شد.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت دارای 6 عضو شورا شهر و 414 عضو شورای روستایی در 2 بخش مرکزی و خلیفان است. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #مهاباد #شوراها #مشکلات #همچنین #شهرستان #اظهار #روستا #مسوولان #مراسم #هکتار #شوراهای #شهروندان #دارای #روستایی #گذشته #آبیاری #امسال #مرکزی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هزار میلیارد ریال برای آبیاری تحت فشار مهاباد

*

*


X https://sport45.site/