تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49233 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تبادل تجربیات موفق شهرداری تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: به منظور تبادل تجربیات موفق شهرداری تهران به کلان شهرهای کشور و همچنین افزایش توان علمی و تخصصی در اجرای پروژه ها، بیست و ششمین نشست معاونین فنی و عمرانی شهرداری کلانشهرها در دبیرخانه این مجمع برگزار شد.

مازندشورا:کمال مرادی مدیر این دبیرخانه، به چالش ها، موانع و مشکلات کلان شهرها از جمله معضل ترافیک، آلودگی های زیست محیطی ، کمبود سرانه های خدماتی و عمومی ، کسری بودجه و درآمد های پایدار و نبود مدیریت جامع یکپارچه شهری و توسعه متوازن و پایدار اشاره کرد.

وی با بیان اینکه 9 کمیسیون تخصصی در این دبیرخانه تشکیل شده است، افزود: کمیسیون های تخصصی دبیرخانه مجمع شهرداران کلان شهرها باید برای رفع معضلات ذکر شده و برای پاسخ گویی به نیازهای شهروندان نظیر ایجاد شهرهایی برای زیست شهری سالم با معماری اسلامی ایرانی ، محیط زیست پایدار، تأمین منابع مالی داخلی و خارجی و ... با هم فکری، هماهنگی، تعامل و استفاده از ظرفیت ها و امکانات کلانشهرها اقدام نمایند.

در این نشست محمدرضا معماریان دبیر کمیسیون فنی و عمران نیز به ارائه گزارشی از نشست های پیشین پرداخت و تصریح کرد: افزایش توان تخصصی و علمی معاونین فنی و عمران  شهرداری های کلانشهرها ، تامین منابع مالی پروژه ها از طریق جذب سرمایه گذاری و مشارکت نهادهای خارج از شهرداری و تقویت سازه های شریانی کلان شهرها همچون تونل ها، بزرگراه ها و ... از جمله نتایج مثبت نشست ها بوده است.

در ادامه این جلسه معاونین فنی و عمرانی کلانشهرها به ارائه دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند و در مجموع از روند مثبت انجام شده در اجرای پروژه‌ها و ارتقاء دانش فنی همکاران به دلیل انتقال تجربیات مفید انجام شده در طول نشست‌های گذشته اعلام رضایت داشته و پیشنهاد ارتقاء سطح کیفی و کمی جلسات کارشناسی را ارائه کردند.

در ادامه مقرر شد هر یک از کلان شهرها لیست کارگروه‌های مدنظر با ذکر دلایل با درخواست کتبی دبیرخانه اعلام و پس از آن نیز دبیرخانه فنی هماهنگی با مدیریت و کارشناسان مجمع آن‌ها را نهایی نمایند و دستور جلسات پیشنهادی توسط هر یک از کلان شهرها در پاسخ  به درخواست کتبی دبیرخانه جهت جمع‌بندی و تصویب به کمیسیون مجمع شهرداران کلان شهرها  ارسال شود.

در خاتمه این نشست حکم محمدرضا معماریان به عنوان دبیر کمیسیون فنی و عمرانی تحویل و مقرر شد که فعالیت وی  به عنوان دبیر کمیسیون مذکور در ساختار جدید مجمع آغاز شود.

منبع:شهرنوشت


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #کمیسیون #دبیرخانه #شهرها #تخصصی #ارائه #کلانشهرها #پایدار #شهرداری #عمرانی #ادامه #ارتقاء #جلسات #عنوان #درخواست #معاونین #اعلام #معماریان #منابع #شهرداران #هماهنگی #تجربیات #محمدرضا #نمایند #مدیریت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تبادل تجربیات موفق شهرداری تهران

*

*


X https://sport45.site/