تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49242 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آغاز به کار شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرعامل سازمان بوستان‌های شهرداری تهران بر لزوم استفاده از تکنولوژی‌های هوشمند برای مدیریت فضای سبز تهران تأکید کرد و گفت:

مازندشورا:مختاری صبح امروز در شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه که در محل بوستان گفت‌وگو در حال برگزاری است، گفت: کشورهای منطقه سالانه 2 میلیارد دلار صادرات گل و گیاه دارند اما در کشور ما این عدد حدود 65 تا 70 میلیون دلار است.

وی با بیان اینکه 15 هزار تولید کننده گل و گیاه داریم، گفت: تنوع گیاهی خوبی در سطح تهران وجود دارد و ظرفیت زیادی برای افزایش تولیدات است اما نیازمند حمایت جدی‌تر هستیم.

مختاری با بیان اینکه 2338 بوستان در تهران وجود دارد و 40 هزار هکتار جنگل کاری در اطراف تهران داریم،‌ تصریح کرد: در اسفند ماه 1200 هکتار جنگل کاری در شمال پایتخت به بهره برداری رسید که علاوه بر اینکه فیلتر هوای تهران است، مانع از توسعه بی رویه تهران نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه برای آبیاری تهران از 175 میلیون متر مکعب آب خام استفاده می‌کنیم، گفت: 135 میلیون متر مکعب آب چاه، هفت میلیون لیتر آب‌های سطحی، 10 میلیون لیتر فاضلاب است که با این حال 6 میلیون متر مکعب نیز کسری داریم.

مختاری با بیان اینکه برای آبیاری تهران از 135 میلیون متر مکعب آب چاه و زیرزمینی استفاده می‌کنیم که باید به 70 میلیون متر مکعب کاهش یابد، گفت: برداشت بی رویه از آب‌های زیرزمینی موجب نشست دشت‌های تهران شده که باید این مسئله ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه 100 درصد آبیاری تهران با آب غیر شرب است، گفت: حتما باید در زمینه چرخ‌آب پساب وارد شویم و با استفاده از سیستم‌های هوشمند راندمان‌های آبیاری را افزایش دهیم.

مختاری با بیان اینکه هر هکتار از فضای سبز تهران سالانه 8000 متر مربع آب مصرف می‌کند که با استفاده از روش‌های نوین می‌توان آن را به 6000 متر مربع کاهش داد، درباره نمایشگاه گل و گیاه گفت: در نمایشگاه امسال 200 تولید کننده داخلی و تعدادی از تولید کنندگان کشورهای خارجی حضور دارند که در فضایی با وسعت 7000 متر سرپوشیده و 4000 متر فضای آزاد برگزار شده است و امیدواریم با حمایت‌های اعضای شورا بتوانیم این رویه را ادامه دهیم.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #میلیون #اینکه #نمایشگاه #استفاده #آبیاری #مختاری #تولید #داریم #هکتار #می‌کنیم #جنگل #زیرزمینی #آب‌های #کننده #کشورهای #بوستان #سالانه #دارند #شانزدهمین #افزایش

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آغاز به کار شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه

*

*


X https://sport45.site/