تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49249 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سوت قطار؛ تکمیل پازل گردشگری همدان

مازندشورا: شهردارآنلاین: قطعات پازل صنعت گردشگری همدان که در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی، شهره شده، این روزها با توسعه پایدار زیرساخت ها یکی پس از دیگری چیده می شود و امروز ورود نخستین قطار گردشگری را می توان نقطه عطفی در تکمیل این پازل دانست.

مازندشورا:در سال 2018 میلادی همدان میزبانی 2 رویداد مهم فراملی را برعهده دارد و در کنار تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی، همدان نیز به عنوان پایتخت گردشگری آسیا میزبان وزاری گردشگری کشورهای آسیایی و نشست اجلاس جهانی اعضای سازمان جهانی گردشگری است. 
در همین این ارتباط می توان میزبانی رویدادهای فراملی و توسعه پایدار زیرساخت های استان همدان را 2 خط موازی دانست که به موازات هم، صنعت گردشگری استان را به سوی رونق و پویایی به پیش می برند. 
به عبارت دیگر زیرساخت ها و دسترسی های گردشگری، نزدیکی به پایتخت و موقعیت جغرافیایی، تاریخی و اقلیمی مطلوب، زمینه ساز انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا شده است و از طرفی برگزاری رویدادهای فراملی همچون میزبانی 500 عضو از بیش از 150 کشور وابسته به سازمان جهانی گردشگری و میزبانی وزاری خارجی 34 کشور آسیایی، نقطه عطفی در معرفی ظرفیت‌ های گردشگری استان همدان در عرصه جهانی و ارتقای زیرساخت های گردشگری این استان محسوب می شود. 
از همین رو برای میزبانی این رویدادها، ضرورت ارتقای زیرساخت های لازم مانند راه های دسترسی، خط ریلی، فرودگاه و امکانات اسکان گردشگران مورد توجه مسئولان قرار گرفت و امروز همدان به لحاظ این زیرساخت ها جایگاه مطلوبی دارد و شرایط برای شکل گیری خاطراتی خوش برای گردشگران، به ویژه مهمانان رویدادهای بین المللی 2018 به همدان فراهم است. 
در این میان تنها فعال نبودن قطار مسافربری تهران - همدان نقطه ضعفی برای میزبانی این رویدادها و انتقال گردشگران و مهمانان این گونه مراسم ها از تهران به همدان محسوب می شد که این ضعف، با ورود اولین قطار گردشگری غرب کشور به همدان برطرف و به نوعی پازل گردشگری این استان تکمیل شده است. 
اگرچه برگزاری جشنواره ملی پویانمایی بهانه ای برای ورود این قطار گردشگری به همدان شد، اما بی تردید راه اندازی قطار گردشگری این استان و ادامه این روند در کنار راه اندازی حجم وسیعی از خطوط ریلی در استان همدان به طور قطع موجب کاهش میزان بار ترافیکی، افزایش جابجایی، سهولت و ایمنی سفر گردشگران و در نهایت رونق و رشد صنعت گردشگری خواهد شد؛ مولفه های مهمی که بی شک می تواند تاثیر بسزایی در میزبانی مطلوب همدان در برگزاری 2 رویداد بزرگ بین المللی در سال 2018 داشته باشد. 
بعد از ظهر امروز (15 اردیبهشت ماه) نخستین قطار گردشگری غرب کشور با مجموع 320 مسافر و هنرمندان شرکت کننده در جشنواره ملی پویانمایی مهمان همدانی ها می شود تا نقطه آغازی بر سفرهای ریلی گردشگران به این استان باشد. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به راه ‌اندازی قطار گردشگری همزمان با برگزاری نخستین همایش ملی جشنواره پویانمایی تلویزیونی به میزبانی همدان گفت: قطار گردشگری با استفاده از ظرفیت راه‌ آهن همدان - تهران در جشنواره پویانمایی مسافران را به این استان می آورد که بی شک در رونق گردشگری این منطقه و سهولت سفر گردشگران به همدان موثر است. 
علی مالمیر ادامه داد: همچنین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای تبلیغ رویداد فراملی همدان 2018 با همکاری شرکت رجا، در پنج مسیر کشور قطارهایی با تبلیغات همدان در نظر گرفته است. 
وی اضافه کرد: این قطار گردشگری در مسیرهای پرتردد همچون مشهد، تبریز، بندرعباس، اصفهان و شیراز با استفاده از قطارهای شرکت رجا در راستای تبلیغات رویداد همدان 2018 و معرفی جاذبه‌ های استان به ‌کار گرفته می شوند. 
مدیرکل راه و شهرسازی همدان نیز در این ارتباط گفت: قطار گردشگری به همراه هنرمندان و عروسک های نمایشی ساعت 12:30 با استفاده از ظرفیت راه‌ آهن برای شرکت در جشنواره پویانمایی از مبدا تهران به سمت همدان حرکت می کند. 
فرهاد فرزانه ادامه داد: با پیگیری مدیرعامل و نایب رئیس شرکت هواپیمایی ثامن پرواز، یک قرارداد یکساله قطار گردشگری (ریل باس) بر حسب نوع استفاده استان بسته شده است که در صورت برگزاری جشنواره های مختلف این قطار به همدان بیاید. 
فرزانه یادآورشد: همشهریان همدانی می توانند پس از ورود این قطار به همدان، در ساعت 2:45 روز شنبه 15اردیبهشت بلیط تهیه کرده و با این قطار به تهران بروند. 
مدیرکل راه و شهرسازی همدان عنوان کرد: با سازمان رجا هماهنگی های لازم برای خروج این مسافران با قطار گردشگری در روز 18 اردیبهشت انجام شده است. 
مدیرعامل شرکت هواپیمایی ثامن پرواز همدان نیز گفت: با ورود قطار گردشگری به همدان، مهمانان جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی توسط قطار گردشگری داخلی وارد همدان می ‌شوند. 
حمید رضازاده با بیان اینکه بخش ترابری جشنواره به شرکت ثامن پرواز همدان محول شده است، اظهار کرد: تلاش شده تا تشریفات و پذیرایی مناسبی از مهمانان در این قطار انجام شود. 
وی با بیان اینکه این برای نخستین بار است که قطار گردشگری وارد استان همدان می‌ شود، گفت: یک قرارداد یک ساله در زمینه قطار گردشگری بسته شده و با توجه به برنامه‌ های رویداد همدان 2018 کار جابه جایی مهمانان و گردشگران داخلی و خارجی با این قطار انجام می‌ شود. 
وی ابراز امیدواری کرد: با هزینه سنگینی که برای این کار صورت گرفته حمایت لازم انجام گیرد تا همدان یکی از مقصدهای این قطار در ماه ها و سال های آتی باشد. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #همدان #گردشگری #استان #میزبانی #جشنواره #گردشگران #پویانمایی #برگزاری #مهمانان #رویداد #تهران #زیرساخت #پایتخت #فراملی #استفاده #عنوان #جهانی # مدیرکل #ادامه #گرفته #رویدادهای #پرواز #نخستین #هواپیمایی #هنرمندان #همدانی #قرارداد #میراث #داخلی #اینکه #فرهنگی #مسافران #راستای #ظرفیت #تلویزیونی #شهرسازی #صنایع #تبلیغات #امروز #دسترسی #مطلوب #زمینه #ارتباط #آسیایی #تبریز #کشورهای #وزاری #همچون #خارجی #المللی #اندازی #سهولت #تکمیل #رویدادها #معرفی #ارتقای #محسوب #اردیبهشت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سوت قطار؛ تکمیل پازل گردشگری همدان

*

*


X https://sport45.site/