تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49251 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کمربندسبز تهران بایدبه۵۰هزارهکتاربرسد

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر تهران، گفت: کمربند سبز و جنگل کاری های اطراف تهران باید به ۵۰ هزار هکتار برسد که ۱۰ هزار هکتار از آن عقب هستیم.

مازندشورا:محسن هاشمی در مراسم افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه که با حضور چند تن از اعضای شورای شهر، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، مسئولان شهری و همچنین تعدادی از سفرا برگزار شد، افزود: براساس استانداردهای جهانی میزان سرانه فضای سبز ۱۵ مترمربع است که در حال حاضر به مرز ۱۶ مترمربع رسیده است، اما براساس برنامه دوم توسعه میزان سرانه فضای سبز باید به ۱۷ مترمربع افزایش پیدا کند که امیدواریم با تلاش مستمر به این برنامه برسیم.

وی با اشاره به وجود بیش از دو هزار و ۳۰۰ بوستان در تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت بوستان های پایتخت مطلوب است، اما در سطح شهر فضاهایی وجود دارد که شهرداری اقدام به کاشت درختان سوزنی در آنها می کند که بعدها دارای مشکل تملک می شود و باید تکلیف آن ها مشخص شود.

هاشمی با بیان اینکه در برخی بوستان های احداث شده ساختمان سازی صورت گرفته است، اظهار کرد: در این باره باید معاونت شهرسازی به آن ها ورود پیدا کند. در حال حاضر نیز می توانم ۴ تا ۵ مورد از این موارد را که در حال تبدیل به ساختمان هستند، نام ببرم. شهروندان به این موضوع اعتراض دارند اما به دلیل مسائل حقوقی نمی توانیم کاری انجام دهیم. بنابراین از حراست و بخش حقوقی شهرداری می خواهیم که این موضوع را پیگیری کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وجود ۴۰ هزار هکتار فضای سبز در اطراف تهران اظهار کرد: ۹۰ درصد از این فضا را درختان سوزنی برگ تشکیل می دهند، البته برنامه ریزی این بود که به سمت کاشت درختان پهن برگ برویم.

هاشمی تصریح کرد: طبق سیاست هایی که در شورای شهر دنبال می کنیم، باید فضای سبز تهران از کاشت درختان سوزنی برگ به سمت کاشت درختان پهن برگ تغییر کند.

وی با تاکید بر اینکه جنگل کاری های اطراف تهران باید به ۵۰ هزار هکتار برسد که ۱۰ هزار هکتار از این میزان عقب هستیم، گفت: متاسفانه احداث فضای سبز در ارتفاعات شمالی تهران به کندی پیش می رود که باید در این مورد هم برنامه ریزی دقیق داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در کشور ۱۰ هزار شرکت در حوزه گل و گیاه فعالیت دارند، تاکید کرد: این نمایشگاه که پس از نمایشگاه کتاب و خودرو جز پربیننده ترین نمایشگاه ها محسوب می شود، باید در فضای بزرگ تر برگزار شود؛ چراکه تعداد شرکت های متقاضی برای شرکت در این نمایشگاه بسیار زیاد است و برخی از آن ها به دلیل محدودیت مکان، امکان حضور ندارند.

هاشمی با اشاره به اینکه نمایشگاه های گل و گیاه در تهران قابلیت برگزاری در محلات را نیز دارند، عنوان کرد: فعالیت در حوزه محیط زیست شهری تنها با اقدامات شهرداری امکان پذیر نیست و اگر مشارکت مردم با جدیت دنبال نشود، اقدامات انجام شده تاثیر مثبتی نخواهد داشت. بنابراین باید بتوانیم در بعد آموزش مردم را وارد میدان کنیم.

وی در پایان گفت: برگزاری نمایشگاه گل و گیاه  کار مهم و ارزشمندی است که توسط شهرداری تهران دنبال می شود. شورای شهر نیز آمادگی حمایت از برگزاری نمایشگاه گل و گیاه را دارد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #نمایشگاه #شورای #درختان #شهرداری #برنامه #اینکه #هاشمی #هکتار #میزان #دارند #دنبال #اسلامی #سوزنی #شورای شهر #برگزاری #اشاره #بوستان #مترمربع #اطراف #فعالیت #امکان #اقدامات #تاکید #اظهار #برگزار #براساس #سرانه #احداث #ساختمان #حقوقی #موضوع #بنابراین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کمربندسبز تهران بایدبه۵۰هزارهکتاربرسد

*

*


X https://sport45.site/