تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:07

کد مطلب: 49255 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حسن کریمی:

مجموعه شیرودی بازسازی نخواهد شد/ساخت مجموعه ای بزرگتر از آزادی در نزدیکی حرم امام

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در واکنش به موضوع بازنشستگی و دو تابعیتی بودن خود گفت: من هنوز بازنشسته نیستم و تابعیت شرق آسیا را هم ندارم. همسر من اهل فیلیپین است اما ۴۰ سال است که با شناسنامه ایرانی در تهران زندگی می‌کند.

مازندشورا:سیدحسن کریمی امروز (شنبه) در نشست خبری که در محل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور برگزار شد، با رد دو تابعیتی و موضوع بازنشستگی خود، گفت‌: من ۲۶ سال است که کارمند وزارت کشور بودم و هنوز بازنشسته نشده‌ام و در حال‌ حاضر نیز که مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور بدون هیچ مشکلی در این سمت فعالیت می‌کنم.

وی افزود: همسرم نیز اهل فیلیپین است، اما به این معنا نیست که او دو تبعیتی باشد، زیرا او ۴۰ سال است که با شناسنامه ایران زندگی می‌کند.

کریمی با اشاره به ساخت مجموعه ورزشی بزرگتر از ورزشگاه آزادی در نزدیکی حرم امام خمینی (ره) افزود: زمینی در حدود ۴۳۰ هکتار در مجموعه ورزشی آفتاب در اختیار شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور قرار داده شده و قرار است به زودی مجموعه بزرگ‌تر از آزادی را با همکاری شرکت کره‌ای در این مکان احداث کنیم. البته مقدمات لازم انجام شده و بنا داریم که با همکاری این شرکت کار احداث این مجموعه بزرگ را آغاز کنیم. البته این مجموعه بزرگ قرار نیست با اعتبارات دولتی بسازیم بلکه با حمایت سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی این مجموعه بزرگ که نشانی از یادگار امام (ره) است ساخته خواهد شد.

وی ادامه‌ داد: در حال‌ حاضر مجموعه ورزشی انقلاب  که به عنوان یک مجموعه تفریحی و ورزشی برای مردم محسوب می‌شود هر چند خوب است، اما جوابگوی مردم نیست. به زودی در غرب شهر تهران مجموعه دیگری به عنوان "مجموعه انقلاب دو" در اطراف دریاچه آزادی ساخته خواهد شد که سعی داریم حدود ۷۰ هکتار از مجموعه را جدا کنیم و به ساخت این مجموعه اختصاص دهیم. طرح این مجموعه آماده است و ما منتظر سرمایه‌گذار هستیم تا بتوانیم کار این مجموعه را به زودی آغاز کنیم. همچنین با توجه به این که در قسمت شرق تهران نیز مردم از داشتن مجموعه ورزشی محروم هستند، با بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم سعی داریم یک مجموعه‌ای که در قسمت سوارکاری قصر فیروزه است، حدود ۲۰ تا ۳۰ هکتار از این مجموعه را برای ساخت این مجموعه ورزشی برای مردم شهر تهران در نظر بگیریم تا بتوانیم در همه قسمت‌ها از مجموعه ورزشی مناسبی برخوردار باشیم. البته تمام این برنامه‌ها جزو هدفگذاری آینده ما است و ما سعی می‌کنیم قسمتی از برنامه‌های خود را در این دولت به ثمر برسانیم تا قسمت دیگر را به دیگران واگذار کنیم.

مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور با اشاره به این که این شرکت در ۵۹۶ پروژه‌ مسئولیت داشت تا آن را به اتمام برساند، اظهار کرد: از این تعداد ۳۶۰ پروژه‌ در سنوات گذشته توسط دیگران به نتیجه‌ رسیده است و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و در خصوص مابقی پروژه‌ها از جمله نقش جهان اصفهان مشکلاتی وجود دارد که باید مرتفع شود. ضمن این که ۲۲۶ پروژه‌ نیز در دست اقدام است که از این تعداد ۶۶ پروژه‌ فعال است.

وی با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی اعتبارات شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور نسبت به سال گذشته، خاطر نشان کرد: در سال گذشته بودجه این شرکت ۳۴۸ میلیارد تومان بود که امسال به ۲۰۱ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است. ضمن این که ۷۰ میلیارد تومان فدراسیون‌ها به این شرکت بدهکار هستند که برخی از فدراسیون‌ها مدارک مثبتی داشتند که ما نمی توانیم آنها را مجبور به پرداخت بدهی‌های خود کنیم. اگر فدراسیون‌ها بتوانند ۳۰ میلیارد تومان از این بدهی های خود را پرداخت کنند مطمئن باشید که  ظرف دو ماه درب ورودی آزادی را بازسازی خواهیم کرد، اما متاسفانه اکثر فدراسیون‌ها با مشکلات اعتباری مواجه هستند.

کریمی در ادامه‌ ، بیان‌ کرد: طی صحبتی که با وزیر ورزش و جوانان داشتیم قرار بر این شد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ۴۰ پروژه‌ تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد که من سعی دارم این تعداد را به ۶۰ پروژه‌ افزایش دهم. البته برای این که این ۶۰ پروژه‌ مورد بهره‌برداری قرار بگیرد، به ۵۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم که در حال‌ حاضر ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات شرکت است و مابقی را باید توسط شرکت خصوصی تامین کنیم.

او همچنین با بیان این که بلیت فروشی لیگ از وظایف شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور نیست، خاطر نشان کرد: کار شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، احداث و ساخت اماکن ورزشی است و بلیت فروشی کار این شرکت نیست ،‌ بلکه بلیت فروشی از وظایف باشگاه‌ها و سازمان لیگ است. ما برای این که بتوانیم به وضعیت نابسامان بلیت فروشی در درب ورودی آزادی سر و سامان لازم را بدهیم، به دنبال آن هستیم تا گیت بلیت فروشی اینترنتی را به زودی راه‌اندازی کنیم تا تماشاگران از منازل خود و اینترنتی اقدام به خرید بلیت کنند. در حقیقت کارهای مقدماتی این کار صورت گرفته است و حتی شماره صندلی ها نیز تعیین شده است. تنها مسائل امنیتی و چهره نگاری افراد باقی می ماند که در این خصوص شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور وظیفه دارد کار را به خوبی انجام دهد تا مشکلی برای حضور تماشاگران جهت تماشای فوتبال وجود نداشته باشد. ما سعی داریم در سال جاری این کار را عملیاتی کنیم. در این زمینه  نیز مذاکراتی با سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال انجام داده‌ایم و مشاوره های لازم را از آنها دریافت کرده‌ایم. در صورتی که کار به اتمام برسد باز نظر نهایی آنها را جویا خواهیم شد و سپس کار فروش بلیت الکترونیکی را اجرا خواهیم کرد.

کریمی درباره حضور کارگران افغان در ورزشگاه آزادی، بیان‌ کرد:  کارگران افغانی در کل مملکت حضور دارند و تنها خواست  ورزشگاه آزادی نیست. هر کجا که قرار است کار عمرانی صورت گیرد از کارگران افغانی استفاده می‌کنند، اگر حضور کارگران افغانی در مجموعه ورزشی آزادی منع قانونی دارد باید وزارت کار در این زمینه  برخورد داشته باشد نه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور. باید بگویم که کارگران ما پیمانکار هستند نه کارگر و اگر بدانیم این موضوع خلاف قانون است بدون شک با آن برخورد خواهیم کرد.

مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور درباره واگذاری سالن افراسیابی از فدراسیون جودو به فدراسیون بسکتبال، اظهار کرد: طبق قرارداد یک ساله‌ای که با فدراسیون‌ها درباره واگذاری سالن‌های ورزشی با فدراسیون‌ها منعقد می کنیم زمانی که مدت قرارداد به اتمام رسید، فدراسیون باید قرارداد دیگری با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور ببندد. وزیر ورزش و جوانان این طور صلاح دیدند که  مجموعه افراسیابی به فدراسیون بسکتبال اختصاص پیدا کند. بنابراین این سالن به زودی طی قراردادی در اختیار فدراسیون بسکتبال قرار خواهد گرفت. فدراسیون جودو اگر نیاز به جای دیگری دارد می‌تواند با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور مذاکرات لازم را آغاز کند و به ما اعلام کند که نیاز به فضای جدیدی برای انجام تمرینات ورزشکاران خود دارد. حال می‌تواند فضای مورد نیاز را پیشنهاد کند و یا این که ما فضای مناسبی را در اختیار فدراسیون جودو قرار دهیم.

کریمی درباره یکسری انجام مناقصات بدون تشریفات و این  که گفته می‌شود پای یکی از آقازاده‌ها در اجرای چنین پروژه‌ای دخیل بوده است، گفت‌: هیچ تشریفاتی تا به حال صورت نگرفته است به جز فدراسیون‌ها و صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان که زیر نظر وزارت ورزش و جوانان است، طی پنج ماهی که من مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور هستم، تاکنون مناقصاتی به صورت تشریفاتی صورت نگرفته است و تا زمانی که من هستم این کار صورت نخواهد گرفت و ما حتی اگر بخواهیم مناقصه‌ای به صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان و فدراسیونی واگذار کنیم بر مبنای قیمت کارشناسی انجام خواهیم داد و هیچ دخالتی در آن نخواهیم داشت.  

او در ادامه این نشست درباره بازسازی مجموعه ورزشی شیرودی و این که بازسازی این پروژه‌ چه زمانی آغاز خواهد شد، اظهار کرد: قرار نیست مجموعه ورزشی شیرودی بازسازی شود، زیرا قدمت این مجموعه و فضایی که در آن وجود دارد به ما اجازه نمی‌دهد که کار بازسازی آن را آغاز کنیم. ما به دنبال این هستیم تا بخشی از این مجموعه از جمله زمین فوتبال آن را به موزه ورزش تبدیل کنیم، زیرا این مجموعه یاد و خاطره ورزشکاران و افتخارآفرینان را در خود دارد که بازسازی آن درست نیست و ما سعی داریم این مجموعه را به موزه ورزش تبدیل کنیم و قسمتی را نیز در صورتی  که با اهداف ما سازگاری داشته باشد، کار تجاری در آن انجام دهیم. البته اگر این کار به بافت موزه آسیبی نرساند. در گذشته قرار بود این مجموعه مورد بازسازی قرار بگیرد، اما اعتبارات ما در حدی نیست که بتوانیم بازسازی این مجموعه را آغاز کنیم. ما به مجموعه ورزشی شیرودی به عنوان یک موزه نگاه می‌کنیم نه مجموعه ورزشی. البته استخر و سالن‌های بدنسازی آن بدون هیچ گونه تخریبی باقی خواهند ماند. ما هیچ طرح مصوبی در گذشته درباره شیرودی نداشتیم که آن را به مرحله اجرا بگذاریم.

مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور درباره واگذاری بخشی از قسمت‌های آزادی به فدراسیون‌های ورزشی ، خاطر نشان کرد: در طرح جامعی که برای آزادی در نظر گرفته ایم هر فدراسیونی که از ما زمین بخواهد ما زمین را در اختیار آنها قرار خواهیم داد، اما بحث تامین اعتبارات ساخت آن در اختیار شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور نیست. ما هیچ تعهدی برای ساخت و ساز زمینی که در اختیار فدراسیون‌ها قرار می‌دهیم نداریم. تنها زمین مورد نیاز را در اختیار فدراسیون‌ها قرار می‌دهیم ، اما ساخت و ساز برعهده فدراسیون‌ها خواهد بود.

مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور درباره بازسازی مجموعه ورزشی آزادی و این که قرار بر این بود که این مجموعه طی دو سال آینده بازسازی آن به اتمام برسد، در این باره توضیح داد: استادیوم آزادی را همان طور که وزیر ورزش و جوانان پیش از این نیز گفته بود در دو سال آینده یعنی تا پایان سال 98 به اتمام خواهیم رساند تا از این حالت آبکشی شده در آید. ما دوست نداریم از سقف مجموعه آزادی روی تماشاگران آب ریزش کند. ما برای بازسازی این مجموعه 70 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم. سال گذشته یازده میلیارد تومان برای بازسازی  سه زون آن انجام شد و امسال به 70 میلیارد تومان نیاز داریم. ما چاره‌ای جز حفظ این مجموعه نداریم و باید بتوانیم همان طور که از نظر فنی و اجرایی کار را پیش می بریم از نظر ساعات کار نیز وقفه‌ای در اتمام بازسازی مجموعه ورزشی آزادی نداشته باشیم. در حال‌ حاضر با تجربه‌ای که در بازسازی ورزشگاه آزادی پیدا کرده‌ایم اگر در گذشته بازسازی سه زون آزادی هشت ماه به طول انجامید بدون شک این بازسازی را برای هر زون طی دو ماه انجام می دهیم. تا پایان سال 98 من این قول را می‌دهم که بازسازی آزادی به اتمام برسد، حتی در این خصوص جهانگیری و نوبخت نیز وارد عمل شدند تا بازسازی آزادی هر چه‌ سریع‌تر به اتمام برسد.

وی در ادامه این نشست،‌ اظهار کرد: ورزشگاه نقش جهان اصفهان نیز به اداره کل استان تحویل داده شده است و قرار است با حمایت فولاد مبارکه اصفهان به بهره‌برداری برسد. ما امیدواریم پوشش سقف چادر نقش جهان نیز با حمایت شرکت فولاد مبارکه اصفهان به زودی انجام شود.

کریمی با اشاره به این که من مجموعه ورزشی آزادی را یک شهر می دانم نه یک مجموعه ورزشی، خاطر نشان کرد: این مجموعه یک شهردار می‌خواهد نه مدیر ورزشی. ما زمانی که آزادی را تحویل گرفتیم شبیه به زباله دانی بود که از تمام سقف آن آب چکه می‌کرد و حتی فضای چمن و جنگل‌های آن نیز خشک شده بود. در این مجموعه 50 سال پیش درختانی کاشته شده‌اند که بسیاری از مدیران گذشته آن عرضه نگهداری آن را نداشته اند. در حال‌ حاضر 13 اصل درخت این مجموعه بریده و خشک شده است و شهرداری 147 میلیارد تومان غرامت بابت این مساله از شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور می‌خواهد. حتی آسفالت‌های این مجموعه تخریب شده است. من نمی دانم مدیران ورزشی گذشته این مجموعه چه کار کرده‌اندو باید در حال‌ حاضر به آن پاسخگو باشند. من زمانی که به بازدید سایت تیروکمان رفتم 50 درصد از درختان این سایت خشک شده بودند، حتی جوی آبی زیر این درختان وجود نداشت که آنها را آبیاری کنند. دوستان ما در یک خبرگزاری از این افراد حمایت می‌کنند، در صورتی که به این مساله اشاره نکرده اند که مدیران قبلی با مجموعه ورزشی چه کار کرده‌اند. نگاه من به مجموعه ورزشی آزادی، نگاه ورزشی نیست ،‌ بلکه نگاه مدیریتی است. من چون مسائل شهری و اجرایی را می دانم دوست دارم کسانی را در مجموعه ورزشی قرار دهم که کار مدیریتی بلد هستند نه این که قهرمان ورزشی هستند.

کریمی تصریح کرد: من دوست ندارم زمانی که مربی یا ورزشکاری به سایت تیروکمان مراجعه می‌کند به دلیل نداشتن کارت 10 تا 15 ‌دقیقه جلوی درب نگهبانی منتظر بماند تا اجازه ورود آنها از طریق نگهبانی صادر شود. در سایر مجموعه ورزشی ما چنین مشکلاتی داریم. ما نیاز به مدیران شهری قوی داریم تا بتوانند در مجموعه های ورزشی مختلف مشکلات را مرتفع کنند. اگر من در مجموعه های مختلف ورزشی از مدیرانی استفاده کرده‌ام که در گذشته فرماندار یا استاندار بودند و ورزشکار نیستند فقط به خاطر این است که بتوانیم کار را به نحو احسن انجام دهیم نه این که در اجرای کار با وقفه مواجه شویم.

وی در ادامه‌ با بیان این که به دنبال طراحی گیت مخصوص بانوان در ورزشگاه آزادی هستیم، گفت‌: در حال‌ حاضر گیت مخصوص بانوان در ورزشگاه آزادی طراحی شده است تا اگر مشکلات بر طرف شود بانوان نیز بتوانند بدون هیچ مشکلی در ورزشگاه آزادی  حضور پیدا کنند و بازی‌های فوتبال را بدون مشکل تماشا کنند.

مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور درباره تغییرات در این شرکت و مجموعه ورزشی زیر نظر این شرکت، گفت‌: اگر وزیر ورزش و جوانان از مدیران قبلی رضایت کامل داشت تغییراتی در این زمینه  صورت نمی گرفت. من آمده ام تا تحولی ایجاد کنم و قطعا طی شش ماه آینده شما این تغییرات در مجموعه‌های ورزشی انقلاب و آزادی مشاهده خواهید کرد. ما نیروهای خود را تغییر داده‌ایم تا بتوانیم بازسازی جاهایی که تخریب شده‌اند را به سرعت انجام دهیم.  من تصور می‌کنم ما در حال‌ حاضر نیاز به یک مدیر اجرایی عملیاتی داریم نه مدیر ورزشی. ما از کسانی در مدیریت مجموعه ورزشی استفاده کرده‌ایم که همه تحصیل کرده و بالای 20 سال تجربه مدیریت دارند. ما حرمت کسانی را که در گذشته مدیریت این مجموعه‌ها را بر عهده داشته‌اند حفظ کرده‌ایم و تلاشمان بر این است  که کار به نحو احسن صورت بگیرد.

مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که آیا  به قول‌هایی که امروز در نشست خبری داده‌اید جامه عمل خواهید پوشید یا خیر؟ توضیح داد: این که من تا پایان پروژه‌ ها به عنوان مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور باقی بمانم یا خیر دست خداست، اما تا زمانی که  سلطانی فر هست، من نیز هستم و این مساله بستگی به دولت دارد. من قول می‌دهم این پروژه‌ ها  به بهره‌برداری برسد، اما این که چه مقداری از آن به بهره‌برداری برسد دست من نیست. ما پروژه‌ ها را مطالعه کرده‌ایم و بررسی‌های لازم را با مسئولان تصمیم گیر و وزیر ورزش و جوانان انجام داده‌ایم و سعی مان بر این است تا پروژه‌ ها به خوبی انجام شوند،  ولی به‌ هر حال این مساله بستگی به حمایت سرمایه‌گذاران دارد که در اجرای این پروژه‌ ها شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور را حمایت کنند.

کریمی در پایان گفت‌: یکی از معضلات مجموعه ورزشی انقلاب پارکینگ آن است. این مجموعه با وجود این که یک مجموعه ورزشی و تفریحی است، اما به دلیل پارک بیش از حد ماشین‌ها به فضای پارکینگ تبدیل شده تا مجموعه ورزشی. سعی من بر این است که ظرفیت سه هزار خودرو در سه در ورودی احداث کنم به طوری که سه هزار و 700 پارکینگ طراحی شده است که از این تعداد 1700 پارکینگ در درب غربی مجموعه ورزشی انقلاب 200 تا 300 پارکینگ در درب شمالی و همین تعداد در درب جنوبی احداث خواهد شد. در حقیقت با ساخت پارکینگ طبقاتی سعی خواهیم کرد مجموعه ورزشی انقلاب را به یک مجموعه فضای سبز تبدیل کنیم و ظرف شش ماه آینده شما تحولات شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در مجموعه ورزشی انقلاب را شاهد خواهید بود.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #ورزشی #مجموعه #آزادی #نگهداری #اماکن #توسعه #بازسازی #پروژه‌ #گذشته #داریم #فدراسیون‌ها #تومان #میلیارد #درباره #کریمی #حمایت #انقلاب #فدراسیون #اتمام #خواهیم #زمانی #اختیار #ورزشگاه #بتوانیم #بهره‌برداری #البته #جوانان #پارکینگ #آینده #شیرودی #تعداد #کرده‌ایم #فروشی #مدیران #احداث #اشاره #اعتبارات #داده‌ایم #کارگران #اظهار #پایان #تبدیل #هستیم #اصفهان #فوتبال #عنوان #مساله #نداریم #اجرایی #زمینه #نداشته #دنبال #هکتار #تماشاگران #بگیرد #مشکلات #ورودی #صورتی #بتوانند #گرفته #کسانی #استفاده #بسکتبال #ادامه‌ #واگذاری #طراحی #تهران #دیگری #بانوان #اجرای #خواهید #افغانی #مشکلی #قرارداد #مدیریت #وزارت #تشریفاتی #پیشکسوتان #ورزشکاران #قهرمانان #نگرفته #صندوق #می‌تواند #مبارکه #مدیریتی #درختان #تیروکمان #نگهبانی #مختلف #بستگی #تغییرات #مخصوص #تخریب #شده‌اند #می‌دهیم #اجازه #ادامه #توضیح #می‌دهم #می‌خواهد #فولاد #تحویل #فدراسیونی #اینترنتی #می‌کنیم #باشیم #مناسبی #همچنین #قسمتی #دیگران #مابقی #می‌کنم #واگذار #منتظر #اختصاص #می‌کند #همکاری #زمینی #سرمایه‌گذاران #خصوصی #تفریحی #افزود #ساخته #مشکلاتی #مرتفع #مسائل #حقیقت #وظایف #افراد #عملیاتی #افراسیابی #دارند #نخواهد #تامین #بیان‌ #امروز #موضوع #اقدام #امسال #نزدیکی #مواجه #بزرگتر #پرداخت #سالن‌های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مجموعه شیرودی بازسازی نخواهد شد/ساخت مجموعه ای بزرگتر از آزادی در نزدیکی حرم امام

*

*


X https://sport45.site/