از بردن دانش‌آموز معلول با فرغون به مدرسه تا تایید انفجار فضای مجازی

تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - ساعت : 07:19

کد مطلب: 49261 چاپ به اشتراگ گذاشتن

خاطرات تلخ و شیرین معلم نمونه مازندرانی

از بردن دانش‌آموز معلول با فرغون به مدرسه تا تایید انفجار فضای مجازی

مازندشورا: معلم نمونه مازندرانی شیرین‌ترین خاطره‌اش را بردن دانش‌آموز معلولش به مدرسه با فرغون می‌داند و می‌گوید؛ همان پسر معلول بود و الان در مقطع فوق‌لیسانس در یک رشته بسیار خوب درس می‌خواند و برای دکتری خودش را آماده می‌کند.

مازندشورا:خبرگزاری فارس مازندران؛ سرویس فرهنگی به مناسبت هفته گرامی‌داشت مقام و منزلت معلم و کسانی که برای تربیت نسل‌ها زحمت می‌کشند و از جان مایه می‌گذارند با عبدالرضا جعفرنژاد معلم نمونه استان و نماینده معلمان مازندرندران گفت‌و‌گو کردیم به شرح زیر است؛

این معلم نمونه در معرفی‌اش می‌گوید؛ عبدالرضا جعفرنژاد متولد سال ۱۳۴۶ هستم و از ۱۹ سالگی با شرکت در آزمون تربیت معلم شغل معلمی را در یک روستای صعب‌العبور در یک کلاس چند پایه به عنوان آموزگار و مدیر خدمت خود را در آموزش و پرورش آغاز کردم.

*کسب 3 فوق‌لیسانس همزمان با تدریس

در سطح علوم تجربی درس خواندم و به مدت ۳ سال معلم علوم تجربی در مدرسه راهنمایی و قبول شدن در رشته شیمی کاربردی در دبیرستان سوادکوه به عنوان معلم شیمی به کار خود ادامه دادم.

 در مدت زمانی که دبیر شیمی بودم سه فوق لیسانس گرفتم و در رشته‌های کارشناسی ارشد در رشته مدیریت آموزشی،کارشناسی ارشد در رشته تکنولوژی آموزشی و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی را کسب کردم و دوره دکتری را در رشته روانشناسی و مشاوره در خارج از کشور دفاع کردم.

*با فرغون دانش‌آموز معلول را به مدرسه بردم

این معلم نمونه درباره دوران معلمی‌اش نیز می‌گوید؛ در دوره ۳۰ ساله خدمتم در آموزش و پرورش بهترین خاطره‌ام مربوط به زمانی بود که معلم ابتدایی در روستایی در سوادکوه بودم.

 فاصله مدرسه تا روستا حدود یک کیلومتر بود و روزی برای به روستا برای پیدا کردن کودکان بازمانده از تحصیل رفتم متوجه شدم پسر معلولی که پدر خود را از دست داده است و مادرش برای گذران زندگی کار می‌کرد توان آمدن به مدرسه را ندارد.

این معلول را سوار فرغون کردیم و به مدرسه بردیم مادرش به مدرسه آمد و اعتراض کرد که توان مالی ندارد و به مادرش گفتم دولت هزینه‌اش را رایگان می‌دهد و باید درس بخواند.
چند سال پیش در یکی از بانک‌ها کسی من را صدا زد همان پسر معلول بود و الان در مقطع فوق‌لیسانس در یک رشته بسیار خوب درس می‌خواند و برای دکتری خودش را آماده می‌کرد و خوشحال شدم که مسبب آن شدم تا یک معلول درس بخواند و به مقطع دکتری برسد.

 

*بدترین خاطره گیر کردن در برف

این معلم بدترین خاطره‌ام نیز در همان روستا رقم خورد سال ۶۷ برف سنگینی آمد نمی‌توانستم به شهر بروم همراه کارگران به شهر رفتم در راه در برف‌گیر کردیم و به مدت یک‌ماه از نظر جسمانی مریض شدم دانست.

همیشه در کار معلمی و ادامه تحصیلات پشتکار داشتم، زمانی که معلم ابتدایی مدرسه‌ای در روستا بودم دوست داشتم بهترین باشم و زمانی که فردوس حاجیان در جشنواره الفبا در فرانسه موفق شد مصمم شدم پابه‌پای این بزرگوار بهترین کیفیت آموزش را ارائه دهم.

من در همه دوران خدمتم زمانی که در مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان سعی کردم نمونه باشم، در زمانی که معاون مدرسه بودم ۲ سال پی در پی معاون نمونه شهرستان شدم.

 کتاب‌های علمی و تربیتی و مقاله‌های علمی در داخل و خارج کشور و کارهای پژوهشی زیادی انجام دادم.

*دیدم مقام معظم رهبری آشنا به همه مسائل هستند

در حال حاضر به عنوان نماینده معلمان استان با مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش دیدار همزمان داشتم.
در سال ۹۳ و ۹۴ به عنوان دبیر نمونه شیمی شهرستان ساری خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و قرار بود درد و دل بیان کنیم و آسیب‌های کشور در آموزش و پرورش را مرتب کردیم که خدمت رهبری بدهیم در آن دیدار دیدم که رهبری آشنا به همه مسائل است.

*جلوی انفجار فضای مجازی گرفته شود

وی درباره مشکلات سیستم آموزشی نیز می‌گوید؛ همه دستگاه‌ها باید دست به دست هم مشکل آموزش و پرورش را حل کنند،به نظرم اگر آموزش و پرورش دیده شود آسیب‌های اجتماعی و بخشی از مشکلات کشور حل می‌شود.

در حال حاضر فضای مجازی از نظر اطلاعات در حال انفجار است؛ اگر جلوی امواج و اطلاعات گرفته شود دانش‌آموزان متوسطه اول و متوسطه دوم در دانشگاه مشکلات کمتری خواهند داشت.

 باید مهارت‌های ۱۲ گانه را به بچه‌ها آموزش دهیم تمام جهان برنامه دارند متاسفانه ما کمتر به آن می‌پردازیم.

*معلمان معتمدترین افراد جامعه هستند

این معلم نمونه درباره نظر جامعه نسبت به معلمان گفت: خرسندم که هفته معلم با تولد منجی عالم بشریت مصادف شده است و خودم را ذره‌ای در این بیکران می‌بینم.
طبق نظرسنجی‌ها معتمدترین افراد جامعه معلمان هستند و پیشرفت کشورهای سنگاپور، آلمان، ژاپن، فرانسه مدیون معلمان خود هستند و جامعه برای پیشرفته می‌طلبد که به معلم خود توجه کند.

نخستین دغدغه معلمان مشکل معیشتی است که از تامین نیاز اولیه معلمان خود مانده‌ایم، افزود: به مشکلات معیشتی معلمان پرداخته شود در شأن معلمان نیست که کارهای تجاری کنند.

این معلم با بیان اینکه شغل معلمی شغل سختی است، ادامه می‌دهد؛  وقتی معلمی را به عنوان حرفه انتخاب می‌کنیم با کسانی سرو کار داریم که مثل لوح سفید هستند و با اطلاعات خود این لوح را خط خطی می‌کنیم و اگر در توان‌مان نیست وارد این پست نشویم که تا با یک حرکت معلم بچه دچار آسیب و چالش شود.


وی در پایان درباره احساسش از انتخاب به عنوان معلم نمونه می‌گوید؛ خودم را معلم نمونه نمی‌دانم اما باید تلاش کنیم و آنچه در توان ما هست ذره‌ای از شان و منزلت معلمی را حفظ کنیم.

گفت‌وگو : زینب علی‌نژاد

۸۶۰۵۱/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #نمونه #معلمان #آموزش #مدرسه #عنوان #پرورش #زمانی #آموزش و پرورش #معلمی #رهبری #معلول #رهبر #کردیم #می‌گوید؛ #درباره #روستا #جامعه #مشکلات #کارشناسی #آموزشی #ابتدایی #اطلاعات #داشتم #مادرش #ادامه #بهترین #دکتری #انفجار #فرغون #مجازی #دیدار #گرفته #آسیب‌های #مسائل #شهرستان #کارهای #کسانی #منزلت #متوسطه #می‌کنیم #دانش‌آموز #معیشتی #ذره‌ای #معتمدترین #افراد #معاون #فرانسه #فوق‌لیسانس #دوران #خدمتم #همزمان #روانشناسی #دبیرستان #راهنمایی #تجربی #نماینده #خاطره‌ام #بخواند #بدترین #تربیت #ندارد #می‌کرد #استان #جعفرنژاد #عبدالرضا #سوادکوه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : از بردن دانش‌آموز معلول با فرغون به مدرسه تا تایید انفجار فضای مجازی

*

*


X https://sport45.site/