تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - ساعت : 08:40

کد مطلب: 49271 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نوسازی بافت فرسوده باصندوق زمین وساختمان

مازندشورا: شهردارآنلاین: یک مقام مسئول از آغاز نوسازی بافت فرسوده محله حکم آباد تبریز به مساحت ۵.۴ هکتار با استفاده از صندوق زمین و ساختمان خبر داد.

مازندشورا: محمدرضا امینی با بیان اینکه شرکت انبوه ساز مسکن وابسته به بانک عامل بخش مسکن چند سال است در حوزه نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده در شهرهای مختلف فعالیت دارد، گفت: تاکنون ۱۴۰۰ واحد مسکونی مشتمل بر ۱۵۰ هزار متر مربع زیربنا را در شهرهای همدان، مشهد، اصفهان و تبریز احداث کرده ایم که در دوره جدید فعالیت این شرکت قرار است در راستای احیای بافت های فرسوده که مورد تاکید دولت و وزارت راه و شهرسازی است، نوسازی این بافت ها را به عنوان کارکرد جدید در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: هدف این شرکت از اجرای طرح های احیای بافت های فرسوده، ارتقاء کیفیت زندگی در شهرها است و کارکرد سودآوری در حد معقول نیز از سوی این شرکت دنبال می‌شود.

مدیرعامل شرکت انبوه ساز مسکن وابسته به یکی از بانکهای دولتی ادامه داد: قرار است تا پایان شهریور ۹۷ شرکت های زیرمجموعه این هلدینگ از طریق اراضی در اختیار شرکت عمران و بهسازی شهری ایران واقع در بافت های فرسوده و با مشارکت بخش خصوصی حداقل یک پروژه را در دست احداث داشته باشند.

وی با اشاره به مشارکت این شرکت انبوه ساز مسکن با شرکت عمران و بهسازی شهری ایران برای احیای محله سیروس تهران ادامه داد: مراحل اخذ پروانه و تجهیز کارگاه را آغاز کرده ایم و در دومین پروژه مشارکتی با شرکت عمران و بهسازی ساخت و ساز در منطقه ۵۴ هزار متر مربعی حکم آباد تبریز را شروع خواهیم کرد.

امینی با بیان اینکه قرار است برای تامین این پروژه همزمان صندوق زمین و ساختمان را هم فعال کنیم یادآور شد: در پروژه دیگری ۴ هزار و ۲۰۰ متر زمین را با ظرفیت حداث ۱۰۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده اردبیل خریداری کرده ایم. همچنین قرار است برای ساخت و ساز در محله همت آباد اصفهان با همکاری سازمان ملی زمین و مسکن روند ساخت و ساز را در دستور کار قرار دهیم.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه این شرکت انبوه ساز مسکن با شهرداری شیراز مبنی بر اجرای چند پروژه نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم احمدبن موسی(شاه چراغ) گفت: پروژه محله امین الضرب رشت را در دستور کار داریم و پروژه ۱۱ هزار و ۹۰۰ متری محله منزه کرمانشاه تا چند ماه آینده افتتاح می‌شود.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #پروژه #فرسوده #انبوه #نوسازی #بهسازی #دستور #عمران #احیای #کارکرد #اشاره #ادامه #مشارکت #اجرای #اصفهان #وابسته #اینکه #امینی #شهرهای #فعالیت #تبریز #مسکونی #احداث

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نوسازی بافت فرسوده باصندوق زمین وساختمان

*

*


X https://sport45.site/