تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - ساعت : 09:16

کد مطلب: 49275 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جذب نیروی انسانی درشهرداری سنندج بدون ضابطه

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار سنندج گفت: متاسفانه در گذشته بدون هر گونه ضابطه ای نیروهای زیادی وارد بدنه شهرداری سنندج شده اند و هم اکنون این شهرداری با افزایش نیروی انسانی مواجه است.

مازندشورا:حشمت الله صیدی شامگاه شنبه در جلسه ای که با حضور استاندار کردستان در شورای شهر سنندج برگزار شد، گفت: سرانه فضای سبز شهر سنندج ۷.۸ مترمربع است که با سرانه کشوری آن که ۱۲ تا ۱۵ متر مربع استاندار است بسیار فاصله وجود دارد.

شهردار سنندج عنوان کرد: سرانه قابل مصرف فضای سبز که تحت عنوان سرانه پارک از آن نام برده می شود نیز ۲.۵ مترمربع است که به صورت عادلانه نیز در مناطق شهر سنندج تقسیم نشده است.

وی گفت: منطقه یک شهر سنندج ۱.۲ مترمربع سرانه پارک دارد و در منطقه دو ۰.۶۹ مترمربع و منطقه سه ۳.۶۹ و بهاران ۱.۶۰ مترمربع سرانه پارک دارند.

صیدی افزود: یکی دیگر از چالش های شهرداری ساماندهی نیروی انسانی است که بسیار زمان بر بوده و به زودی امکان پذیر نخواهد شد.

شهردار سنندج با اشاره به اینکه شهرداری در قسمت کارگری برای انجام امور شهر با کمبود نیرو نیز مواجه است، اظهار کرد: شهرداری سنندج در بدنه اداری نیروی مازاد بسیاری دارد به طوری که به ازاء هر پست چهار تا شش نفر نیروی انسانی داریم و اقرار می کنیم که این افراد در بازه زمانی با پارتی و بدون ضابطه های قانونی و اداری وارد بدنه شهرداری شده اند.

صیدی افزود: کارکنان شهرداری در گذشته ۱۷۵ ساعت غیر قانونی اضافه کاری دریافت می کردند که هم اکنون به صورت قانونی به ۱۲۰ ساعت کاهش پیدا کرده است که در این میزان نیز شهرداری مورد اعتراض این افراد قرار گرفته است.

وی گفت: ۱۴۰ نفر نیرو حجمی تحصیل کرده هم اکنون در شهرداری سنندج با حقوق ناچیز ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان در ماه مشغول به فعالیت هستند درحالیکه هیچ مزایایی شامل آنها نمی شود که انتظار می رود استانداری سازوکاری در نظر بگیرد که حق این افراد پایمال نشود.

صیدی با بیان اینکه شهرداری درآمد پایداری ندارد گفت: درآمد شهرداری متکی به عوارض و پرداخت حق کمیسیون های مختلف است و باید برنامه ای برای درآمد پایدار شهرداری تعریف کنیم.

شهردار سنندج عنوان کرد: شهرداری سنندج در هشت ماه اول سال گذشته تنها ۳۸ میلیارد تومان و چهار ماه آخر سال ۷۵ میلیارد تومان درآمد داشته است.

وی گفت: سال گذشته ۱۳۳ میلیارد تومان بودجه برای شهرداری مصوب شد که ۱۱۳ میلیارد تومان آن محقق شد و در سال جاری نیر با اختلاف اندک ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه مصوب شده است اما امکان تحقق آن با این مشکلات در سال جاری وجود ندارد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #سنندج #سرانه #تومان #مترمربع #میلیارد #درآمد #نیروی #شهردار #قانونی #گذشته #انسانی #افراد #منطقه #عنوان #استاندار #ندارد #ضابطه #بودجه #بسیار #اکنون #افزود #اینکه #امکان #اداری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جذب نیروی انسانی درشهرداری سنندج بدون ضابطه

*

*


X https://sport45.site/