تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:00

کد مطلب: 49288 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فاطمه دانشور در گفت و گو با شهردارانلاین:

فعالان اجتماعی جایگاهی در تصمیم گیری‌ها ندارند

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو سابق شورای شهر تهران گفت:زمانی که فعالان اجتماعی جایگاه مشخصی نداشته باشند و در مجلس و دیگر نهاد های تصمیم گیری از آن ها دعوت نشود با وضعیت مانند وضعیت کنونی روبه رو می شویم .

مازندشورا:فاطمه دانشور عضو سابق شورای شهرتهران و فعال اجتماعی در خصوص سخنان متناقض نمایندگان مجلس درباره کودکان بدون هویت گفت: مسئله اصلی این است که نمایندگان مجلس با تخصص های گوناگون وارد مجلس می شوند و نمی توانیم از آنها انتظار داشته باشیم که کسی که فکر و ذکرش چیز دیگری است، درباره مطالبی که درمورد آن تخصص ندارد اظهار نظر کند. 

به گفته وی نمایندگان مجلس باید تخصص گرا باشند و بتوانند از فعالان حوزه های مختلف برای پیشبرد اهدافشان کمک بگیرند اما این اتفاق کمتر در مجلس می افتد.

وی ادامه داد: NGO ها با کف جامعه در ارتباط هستند و مشکلات را از نزدیک می بینند، نمی شود معضلی مثل کودکان بی هویت را کتمان کرد آن هم زمانی که ازنزدیک با آن ها برخورد داریم.

دانشور با اشاره به صحبت های متناقض نمایندگان در رد یا پذیرش وجود این کودکان گفت: وقتی نماینده ای وجود این معضلات را نمی پذیرد یعنی مسئله را نمی شناسد در صورتی که نام و آدرس های زیادی از بچه های بدون هویت در اختیار NGO ها است.

مدیر موسسه مهرآفرین اظهار کرد: من تجربه حضور در شورا و اتاق بازرگانی را داشته ام، زمانی که عضو شورا بودم به محافل مختلف به عنوان عضو شورا دعوت می شدم اما وقتی که تنها یک فعال اجتماعی باشی جایگاهی برایت در نظر گرفته نشده است.

به گفته وی زمانی که فعالان اجتماعی جایگاه مشخصی نداشته باشند و در مجلس و دیگر نهاد های تصمیم گیری از آن ها دعوت نشود با وضعیت مانند وضعیت کنونی روبه رو می شویم .

دانشور ادامه داد: در خصوص این بچه ها بیشتر افکار عمومی به سمت کودکانی می رود که دارای مادر ایرانی و پدری خارجی هستند در صورتی که تعداد زیادی از این بچه ها ایرانی هستند و در خانه متولد شده اند اما خانواده اقدام به تهیه کارت سلامت و شناسنامه نکرده است. 
 

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #اجتماعی #دانشور #نمایندگان #زمانی #کودکان #فعالان #ادامه #صورتی #زیادی #ایرانی #وضعیت #مختلف #باشند #جایگاهی #متناقض #درباره #فاطمه #اظهار #مسئله #تصمیم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فعالان اجتماعی جایگاهی در تصمیم گیری‌ها ندارند

*

*


X https://sport45.site/