تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 49308 چاپ به اشتراگ گذاشتن

احد آزادی خواه:

برای اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج هنوز طرحی در دست نیست

مازندشورا: شهردارآنلاین:عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشار به بحث اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج گفت: هنوز طرحی وجود ندارد که بتوانیم بر جزئیات آن بحث و تبادل نظر کنیم اما در صورتی که وزارت ورزش لایحه ای را به مجلس ارسال کند قطعا پیگیری های لازم در این خصوص انجام می‌شود.

مازندشورا:احد آزادی خواه  در گفت و گو با شهردارآنلاین در خصوص اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج گفت: هفته گذشته مسئولان وزارت ورزش و جوانان دیدار با اعضای کمیسیون فرهنگی داشتند که در این دیدار در خصوص مسائل مختلفی بحث و گفت و گو شد. 

به گفته ی وی یکی از موارد مطرحه در جلسه بحث مربوط به مراکز مشاوره برای تسهیل در ازدواج و پایدار ماندن نهاد خانواده بود. 

وی افزود: بر همین اساس اعضای کمیسیون با حساسیت ویژه ای که در این بحث وجود دارد، اعلام کردند که به دنبال هستند تا مراکز مشاوره بتوانند خدماتی ضابطه مند را پیش از ازدواج و پس از آن در مسیر زندگی به زوج ها ارائه کنند. 

آزادی خواه با اشار به بحث اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج گفت: هنوز طرحی وجود ندارد که بتوانیم بر جزئیات آن بحث و تبادل نظر کنیم اما در صورتی که وزارت ورزش لایحه ای را به مجلس ارسال کند قطعا پیگیری های لازم در این خصوص انجام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت ارسال این لایحه به کمیسیون فرهنگی آیا ممکن است مانند مشاوره ژنتیک این مشاوره نیز از ازدواج در برخی موارد جلوگیری کند، گفت: چنین مطلبی را بعید میدانم چراکه نظر ما تسهیل ازدواج به وسیله مشاوره است نه مانع شدن ازآن.

گفتنی است، محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از اینکه هیچ گونه سیاستگذاری در زمینه جوانان در کشور انجام نشده است از مطرح شدن اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج در کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد.

 

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #مشاوره #ازدواج #کمیسیون #جوانان #اجباری #فرهنگی #وزارت #آزادی #لایحه #تسهیل #ارسال #اعضای #دیدار #موارد #مراکز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برای اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج هنوز طرحی در دست نیست

*

*


X https://sport45.site/