مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4931 -تاریخ انتشار : شنبه 09 مرداد 1395 -ساعت : 14:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون شهردار تهران تاکید کرد:

برخورد قانونی با متخلفانی که برای روشن کردن کولر کرایه را افزایش می دهند

مازندشورا: معاون شهردار تهران تاکید کرد: هر گونه افزایش کرایه تاکسی بابت روشن کردن کولر خودرو غیر مجاز بوده و رانندگان حق دریافت اضافه کرایه را ندارند.

مازندشورا:

بلدیه| مازیار حسینی  با اشاره به اینکه اخذ کرایه اضافی در قالب هزینه روشن کردن کولر از شهروندان غیر قانونی است، بیان کرد: با رانندگان متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.وی با تاکید بر اینکه کرایه مصوب شورای اسلامی شهر تهران بر مبنای استفاده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی تصویب شده است، گفت : اگر چه رانندگان تاکسی بابت روشن کردن کولر خودروی خود مجبور هستند بنزین بیشتری مصرف کرده اما به منظور فراهم کردن تسهیلات رفاهی برای شهروندان نباید کرایه بیشتری از آنها اخذ کنند.
حسینی در ادامه با تاکید بر اینکه در ناوگان ریلی و اتوبوس های تندرو تمامی کولر ها روشن هستند ، تصریح کرد: در سایر خطوط (فیدر) نیز آن دسته از اتوبوس هایی که کولر داشته باشند موظف به استفاده از آن هستند ، اما در برخی اتوبوس های ما به دلیل فرسودگی کلا امکان نصب و استفاده از کولر نیست.
معاون شهردار تهران از فرسودگی ناوگان تاکسی شهر تهران به عنوان یکی از دلایل عدم استفاده از کولر یاد کرد و گفت: تاکسی های بیشماری در شهر تهران تردد می کنند که به دلیل فرسودگی و عدم کشش موتور خودرو نمی توانند در دمای بالای هوا یا شیب های تند معابر پایتخت از کولر استفاده کنند .
وی در پاسخ به این پرسش که شهروندان تخلفات تاکسیران ها مبنی بر اخذ کرایه بیشتر بابت روشن کردن کولر را به چه نهادی باید اطلاع دهند، گفت: سازمان تاکسیرانی تخلفات این چنینی را پیگیری کرده و شهروندان می توانند علاوه بر تماس با سازمان تاکسیرانی به سایت این سازمان مراجعه و تخلف تاکسی‌ها را گزارش کنند.ضمن اینکه از طریق تماس با سامانه۱۸۸۸ هم شهروندان میتوانند گزارش تخلفات مذکور را اعلام کنند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهروندان - تهران - استفاده - کرایه - اتوبوس - فرسودگی - تخلفات - تاکید - تاکسی - قانونی - توانند - برخورد - تاکسیرانی - گزارش - حسینی - ناوگان - معاون - شهردار - بیشتری - اینکه - رانندگان -

نظر شما در مورد : برخورد قانونی با متخلفانی که برای روشن کردن کولر کرایه را افزایش می دهند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها