تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 49311 چاپ به اشتراگ گذاشتن

لزوم پیگیری موضوع ابطال مصوبات شورا

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس کمیسیون معماری و شهر سازی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه باید موضوع ابطال مصوبات شورا توسط دیوان اداره پیگیری شود، گفت: باید جلسه‌ای مشترک با مسئولان دیوان عدالت اداری برگزار شود تا در خصوص رفع این مشکل گفتگو داشته باشیم.

مازندشورا:محمد سالاری در شصتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: امروز نگرانی از وضعیت مالی شهرداری تهران یک نگرانی جدی است و همانطور که همه می دانند وضعیت مالی شهرداری تهران مناسب نیست.

وی افزود:‌ از چالش‌های فرا روی مدیریت شهری مشکلات اقتصادی و نحوه کسب درآمد  است و یکی از شاخص‌های بهبود وضعیت درآمدی، منابع درآمد پایدار است و اگر کلانشهری میزان درآمد پایدارش بیشتر از سهم بودجه باشد یعنی وضعیت اقتصادی خوبی  دارد.

سالاری ادامه داد: باتوجه به شرایط نامناسب مالی شهرداری تهران ، طی سال‌های اخیر به ویژه امسال شاهد مصوباتی از سوی دیوان عدالت اداری در خصوص اخذ عوارض هستیم که دستیابی به منابع پایدار را برای مدیریت شهری سخت می‌کند.

وی تاکید کرد: روز گذشته در رسانه‌ها اعلام شده که مصوبه اخذ عوارض مازاد بر تراکم که از سوی شورای شهر به تصویب رسید بود توسط دیوان عدالت اداری ابطال شد و ما نیز نتوانستم با دیوان عدالت صحبت کنیم.  این در حالی است که یکی از مطمئن ترین درآمدهای پایدار از طریق عوارض صدور پروانه و مازاد تراکم کسب می شود.

 رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت:‌ این مصوبه از شورای دوره اول وجود داشته و در چنین مقطع زمانی با توجه به اینکه بنا به مصوبه دهه 60 قرار است کلان‌شهرها خودکفا اداره شوند و و دولت‌ها هیچ اعتباری به آنها پرداخت نکنند، این نگرانی به وجود می آید که با این وضعیت نمی توان شهر را اداره کرد و در چنین شرایطی ما شاهد ابطال مصوباتی از قبیل اخذ عوارض تابلوهای تبلیغاتی از مراکز تجاری و ابطلال اخذ عوارض از آنتن‌ها و دکل‌های مخابراتی بوده‌ایم.

سالاری تاکید کرد: از هیات رئیسه می خواهم هر چه سریع‌تر جلسه‌ای را با مسئولان دیوان عدالت اداری برگزار کنند تا در خصوص رفع این موارد گفتگو کنند.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #وضعیت #تهران #عوارض #شورای #دیوان #عدالت #مصوبه #ابطال #اداری #پایدار #سالاری #شهرداری #نگرانی #مازاد #تراکم #اداره #شورای شهر #منابع #تاکید #مدیریت #مصوباتی #درآمد #اقتصادی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : لزوم پیگیری موضوع ابطال مصوبات شورا

*

*


X https://sport45.site/