تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:15

کد مطلب: 49327 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیشنهاد ایجاد موزه آثار شهرام ناظری

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار منطقه 6 در دیدار با شهرام ناظری، استاد موسیقی کشور خواستار ایجاد موزه آثار وی شد و پیشنهاد داد تا ملک ایشان در منطقه 6 برای این منظور در نظر گرفته شود.

مازندشورا:عظیم بابایی شهردار منطقه 6 تهران  و شهرام ناظری همچنین در خصوص سیر موسیقیایی ایران و وضعیت حال حاضر موسیقی سنتی و اقوام در کشور گفت‌وگو کردند.

بابایی با بیان اینکه خانه موسیقی در منطقه 6 قرار دارد گفت: به دنبال آن هستیم تا ویژه برنامه‌های خاصی را در خانه موسیقی برگزار کرده و از تجارب بزرگان عرصه موسیقی بهره ببریم.

شهردار منطقه 6 با اشاره به اینکه موسیقی بخشی از ذات انسان‌هاست گفت: در طول تاریخ مسلمانان نیز به شیوه‌های مختلف از این هنر اصیل ایرانی بهره برده‌اند و شور و نواهای بسیاری را در رثای اهل بیت (ع) نواخته‌اند.

شهرام ناظری نیز با اشاره به اینکه به موسیقی سنتی و اقوام کشور توجه چندانی نمی‌شود،گفت: تا زمانی که اساتید به نام این حوزه در قید حیات هستند باید تدابیری را اتخاذ نمود تا تجربه و هنرشان به نسل بعدی منتقل شود.

ناظری با اشاره به اینکه موسیقی گمشده تمام انسانهاست و باید شرایطی را فراهم کرد تا کودکان بتوانند از این هنر اصیل ایرانی بهره ببرند، گفت: موسیقی سنتی ایران آمیزه‌ای از دستگاه‌های مختلف موسیقیایی است که یادگیری آن تاثیر بسزایی در روح و نشاط شهروندان دارد.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #موسیقی #اینکه #ناظری #شهرام #اشاره #منطقه #مختلف #ایرانی #موسیقیایی #بابایی #شهردار #اقوام

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پیشنهاد ایجاد موزه آثار شهرام ناظری

*

*


X https://sport45.site/