مازندران روی لبه تیغ خشکسالی قرار دارد/ مدیریت مناسبی بر منابع آبی وجود ندارد

تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - ساعت : 22:38

کد مطلب: 49339 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل هواشناسی مازندران:

مازندران روی لبه تیغ خشکسالی قرار دارد/ مدیریت مناسبی بر منابع آبی وجود ندارد

مازندشورا: مدیرکل هواشناسی استان مازندران با بیان اینکه مازندران روی لبه تیغ خشکسالی، بی‌آبی و تغییر اقلیم قرار گرفته است، گفت: مدیریت مناسبی بر منابع آبی در کشورمان وجود ندارد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، سیدمحمدرضا رضوی امشب در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه مازندران روی لبه تیغ خشکسالی، بی‌آبی و تغییر اقلیم قرار گرفته است، اظهار کرد: توهم این را داریم که در یک استان پُرآب زندگی می‌کنیم، غافل از اینکه وضعیت آبی و اقلیمی ما عوض شده است.

وی افزود: سال گذشته، 3.4 در فصل زمستان و در ارتفاعات افزایش دما داشته‌ایم و این یعنی سال آبی مناسبی پیش‌رو نداریم.

مدیرکل هواشناسی استان مازندران تصریح کرد: در ایران، 700 هزار حلقه چاه مجاز حفر شده است و آمار درستی از چاه‌های غیرمجاز نداریم.

رضوی با بیان اینکه در کشور ما، مدیریت مناسبی بر منابع آبی وجود ندارد، اظهار کرد: ایران در منطقه تنش و استرس شدید آبی قرار دارد و 60 الی 80 درصد برداشت اضافه در بخش آب داریم.

وی ادامه داد: مسافرانی که به استان سفر می‌کنند جز پسماند و مصرف بی‌رویه آب، عواید دیگری برای استان ندارند چراکه آنان حتی آب معدنی را هم با خود می‌آورند و در حال حاضر هجوم جمعیت به سمت شمال ایران است و اگر مدیریت نکنیم مشکل جدی به وجود خواهد آمد.

مدیرکل هواشناسی استان مازندران  تصریح کرد: ایران جز کشورهایی است که بیش از 40 درصد از منابع آبی خود را برداشت کرده است و در طول چندسال اخیر، میزان منابع آبی ایران از 130میلیارد مترمکعب به 88 میلیارد مترمکعب رسید.

رضوی در پایان گفت: در کشور 36درصد کاهش بارندگی داریم و این در حالی است که در استان مازندران این کاهش 20درصدی است و با بارش‌های امسال فقط 2درصد از کمبود آب جبران شده است.

86044/غ


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #استان #مازندران #منابع #مدیرکل #اینکه #داریم #هواشناسی #مدیریت #مناسبی #تصریح #برداشت #نداریم #مترمکعب #شهرستان #خشکسالی #ندارد #اظهار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مازندران روی لبه تیغ خشکسالی قرار دارد/ مدیریت مناسبی بر منابع آبی وجود ندارد

*

*


X https://sport45.site/