اختصاص سهم ویژه به آموزش و پرورش در برنامه‌ریزی بودجه کشور

تاریخ انتشار : دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 49343 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تاکید کرد

اختصاص سهم ویژه به آموزش و پرورش در برنامه‌ریزی بودجه کشور

مازندشورا: مشاور اجرایی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت‌: رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و تمام افرادی که در بودجه‌نویسی نقش دارند تقاضامندیم سهم ویژه‌ای برای آموزش و پرورش در برنامه‌ریزی بودجه کشور لحاظ کنند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، کوروش حسین‌زاده یکشنبه‌شب در همایش تجلیل از معلمان مقطع متوسطه بهشهر که در تالار هوتو این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد‌: تمامی کشورها، قوم و ملت‌ها زنده به آنچه که از تعلیم و تربیت،فرهنگ و آموزش و پرورش به ارث می‌برند هستند و از آن به‌عنوان چراغ هدایت در مسیر توسعه و پیشرفت بهره می‌برند.

وی با بیان اینکه رسیدن به توسعه پایدار مرهون توجه به آموزش و پرورش است، افزود: با بررسی تاریخ پیشرفت کشورهای توسعه یافته به این مهم دست می‌یابیم که توسعه پایدار مرهون توجه به آموزش و پرورش است.

مشاور اجرایی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: در طی چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش‌های زیادی جهت بهبودی و بهینه‌سازی ساختار نظام آموزش و پرورش در ادوار مختلف انجام شده است.

این مسؤول با بیان اینکه امروز شاهد نگاه نابرابر به آموزش و پرورش هستیم، تصریح کرد: باتوجه به تلاش‌های فراوان درباره بهینه‌سازی ساختار نظام آموزش و پرورش امروزه شاهد نگاه تقریبا نابرابر به آموزش و پرورش در مقابل بسیاری از دستگاه‌های دیگر به لحاظ تحقق منابع مالی و اعتباری هستیم.

حسین‌زاده افزود: هزینه در این نظام سرمایه‌گذاری است و حاکمیت و دولت از آن در آینده بهره‌مند می‌شوند چرا که آنچه را ما به عنوان محصول به جامعه تحویل می‌دهیم انسان است.

وی اظهار کرد: اگر کشوری به دنبال توسعه پایدار است باید نیروهای انسانی توانمندی را از همان ابتدا تربیت کند و تحویل جامعه دهد.

مشاور اجرایی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تأکید بر اختصاص سهم ویژه‌ای برای آموزش و پرورش در برنامه‌ریزی بودجه کشور ادامه داد: دولتمردان، رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و تمام افرادی که در بودجه‌نویسی نقش دارند تقاضامندیم سهم ویژه‌ای برای آموزش و پرورش در برنامه‌ریزی بودجه کشور لحاظ کنند.

حسین‌زاده در پایان گفت: با تقویت آموزش و پرورش رشد و توسعه شتاب می‌گیرد و موجب توسعه پایدار می‌شود و این مهم نیازمند تغییر نگاه جامعه و نهادهای تاثیرگذار در آموزش و پرورش است.

۸۶۰۴۹/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #آموزش #آموزش و پرورش #پرورش #توسعه #پایدار #مشاور #مازندران #حسین‌زاده #جامعه #مدیرکل #برنامه‌ریزی #بودجه #ویژه‌ای #بهینه‌سازی #تلاش‌های #اجرایی #ساختار #نابرابر #تحویل #هستیم #اینکه #بهشهر #شهرستان #اختصاص #اظهار #تربیت #مرهون #پیشرفت #می‌برند #افزود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اختصاص سهم ویژه به آموزش و پرورش در برنامه‌ریزی بودجه کشور

*

*


X https://sport45.site/