مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4935 -تاریخ انتشار : شنبه 09 مرداد 1395 -ساعت : 15:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قدیمی:

اماکن و روزهای فعالیت روزبازارها افزایش می یابد

مازندشورا: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرتهران از افزایش تعداد محل های تشکیل روزبازارها و نیز ساعات فعالیت آنها طی هفته در سطح پایتخت خبر داد.

مازندشورا:

بلدیه|رضا قدیمی اظهارکرد: تلاش می کنیم با در نظر گرفتن برخی ملاحظات افرادی را که در معابر پر تردد شهر اقدام به دستفروشی می کنند ، شناسایی کنیم و با صدور کارت برای آنها، امکان ادامه فعالیت این افراد را در روزبازارها به صورت مستمر محقق کنیم.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرتهران اعلام کرد: بررسی های صورت گرفته در خصوص فعالیت دستفروشان در سطح شهر تهران، نشان داده که تعداد قابل توجهی از افراد دستفروش، کسانی هستند که می خواهند دو ساعت در نقاط پر تردد شهر کاسبی کنند و بروند.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرتهران افزود: واقعیتی که نباید آن را نادیده گرفت آن است که خیلی از افرادی که در نقاط پر تردد شهرهمانند خیابان جمهوری، ولیعصر(ج)، میدان تجریش و خیابان انقلاب اقدام به دستفروشی می کنند، هیچ گاه حاضر به رفتن به روزبازارها نمی شوند چرا که روزبازارها یک معاش و کار پر زحمت حلال است که فرد باید برای انجام آن باید زحماتی متحمل شود. به طوری که باید از ساعت صبح تا شب برای فروش کالای خود تلاش کند.
قدیمی  با بیان اینکه اصل اقدام به دستفروشی تخلف است، در این باره گفت: در راستای آنکه بتوان برخورد مناسبی در بحث جلوگیری از دستفروشی و جمع آوری داشته باشیم باید بسترهایی فراهم کنیم تا اگر تعدادی از افراد دستفروش مایل بودند تا فعالیت خود را برای کسب درآمد و معاش ادامه  دهند آنها را در روز بازارها ساماندهی کنیم .
وی افزود: فعالیت تیم های مدیریت شهری در خصوص ساماندهی دستفروشان با نگرش امکان ادامه فعالیت برای معاش افراد توسط شرکت ساماندهی و برخی مناطق دنبال شده است به طوری که بررسی دقیق تری از وضعیت روزبازارهای موجود بعمل آمده و با شناسایی افراد و صدور کارت شناسایی تلاش کرده ایم اولویت هایی را برای فعالیت در روزبازارها تعیین کنیم.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرتهران خاطر نشان کرد:امکان افزایش روز بازارها چه از نظر مکان و چه به لحاظ تعداد روز مورد توجه واقع شده و در این راستا به نتایج خوبی رسیده ایم به طوری که در آینده ای نزدیک  با رعایت ملاحظات ، ظرفیت اضافی برای روز بازارها ایجاد خواهد شد تا افرادی که در سطح شهر و معابر شلوغ اقدام به دستفروشی می کنند را به روز بازارها هدایت کنیم .


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فعالیت - ساماندهی - دستفروشی - افراد - روزبازارها - بازارها - اقدام - مشاغل - مدیرعامل - افرادی - شهرتهران - شناسایی - امکان - صنایع - تعداد - افزود - خیابان - دستفروشان - دستفروش - ملاحظات - معابر - افزایش - ادامه - قدیمی - بررسی -

نظر شما در مورد : اماکن و روزهای فعالیت روزبازارها افزایش می یابد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها