مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4936 -تاریخ انتشار : شنبه 09 مرداد 1395 -ساعت : 15:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون معماری شورای شهر تهران:

نظارت ویژه بر اجرای مصوبات کمیته های نما در مناطق صورت می گیرد

مازندشورا: رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران از نظارت ویژه بر اجرای مصوبات کمیته های نما در مناطق خبر داد.

مازندشورا:

بلدیه|محمد سالاری با بیان اینکه در تمامی کمیته های نمای مناطق یک ناظر وجود دارد و این امر در دستورالعمل شهرداری تهران نیز آمده است، اظهار کرد: اگر چه این مصوبه وجود دارد اما تاکنون نظارت دقیقی بر اجرای نقشه های ساختمانی وجود نداشت. این در حالی است که طی جلسات متعدد با سازمان مهندسی، درصدد مصوب کردن طرحی برای حضور نمایندگان شورا، مجموعه ای متخصص و صاحب نظران حوزه معماری و شهرداری تهران در اجرای نقشه ها هستیم تا در عمل نیز این امر اجرایی شود.
وی با اشاره به اینکه با تخصیص بودجه به سازمان زیباسازی شهرداری تهران می توان در بازپیرایی نماهای شکل گرفته اقدامات موثری انجام داد، تصریح کرد: البته این اقدامات نیز بنیادی و اساسی نخواهد بود چرا که تهران طی دهه های گذشته شکل گرفته است و همین امر است که نمی توان تغییر اساسی در ساختمان های شکل گرفته آن داد.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه بازپیرایی در برخی معابر، مناطق و میادین شروع شده و رضایت نسبی شهروندان را به دنبال داشته است، عنوان کرد: هر ساله شاهد شکل گیری شهرهای کوچک در محدوده تهران هستیم که می توانیم سامان دهی را در سطح ساخت و سازهای جدید اجرایی کنیم.
سالاری اضافه کرد: اگر با تعامل با سازمان نظام مهندسی استان تهران و مهندسین ناظر، اجازه داده نشود که مالکان و متولیان ساخت و ساز برخلاف نقشه های مصوب، سلایق شخصی خود را اعمال کنند، به طور قطع شاهد وضعیت بهتری خواهیم بود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - مناطق - شهرداری - گرفته - اجرای - اینکه - معماری - بازپیرایی - اقدامات - اساسی - شورای شهر تهران - ساخت و ساز - اجرایی - هستیم - سالاری - نظارت - کمیسیون - شورای - مهندسی - کمیته -

نظر شما در مورد : نظارت ویژه بر اجرای مصوبات کمیته های نما در مناطق صورت می گیرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها