تاریخ انتشار : دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:00

کد مطلب: 49372 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ابهام در روند انتخاب شهردار پردیس

شورای شهر پردیس نه عجله ای دارد نه پاسخگوست

مازندشورا: شهردارآنلاین:باگذشت بیش از دوماه از استعفای شهردار پردیس، اعضای شورای این شهر همچنان به نتیجه ای برای اداره شهر پردیس نرسیده اند.

مازندشورا:به گزارش شهردارآنلاین،هشت اسفند 96 بود که شهردار پردیس ، محمد لاله پس از حضوری 11 ساله استعفا کرد. اما به نظر می رسد که شورای شهر که وظیفه انتخاب شهردار جدید را عهده دار است، قصد ندارد به این وظیفه عمل کند.

با وجود تلاش های خبرنگار شهردارآنلاین برای ارتباط با اعضای شورای شهر پردیس و پیگیری در خصوص وضعیت شهرداری این شهرستان، آن هم در شرایطی که تنها 3 هفته تا پایان مهلت انتخاب شهردار جدید مانده است، رییس شورای شهرپردیس که به گفته مسئولان شورا تنها عضوی است که می تواند در خصوص انتخاب شهردار اظهار نظر کند، حاضر به پاسخگویی نشد و در واکنش به تماس های پی در پی خبرنگار ما، مسئول اجرایی شورای شهر پردیس پاسخ داد: اگر سوالی در خصوص انتخاب شهردار دارید می توانید به گفته های وی در نشست خبری مراجعه کنید چرا که همچنان هیچ گزینه ای انتخاب نشده و تغییر خاصی در روند انتخاب شهردار صورت نگرفته است.

سیدعلی موسوی جوردی رییس شورای شهر تهران پیش از این در جمع تعدادی از خبرنگاران گفته بود: گزینه های مختلفی برای تصدی پست شهرداری پردیس مطرح است.

وی ادامه داد: شورای شهر پردیس، مجموعه ای برخوردار از تجربه کافی در امر مدیریت شهری است، از این رو هرگز شهرداری پردیس را به عرصه ای برای آزمون و خطا تبدیل نخواهد کرد.

به گفته رییس شورای اسلامی شهر پردیس، اعضای این شورا عجله ای برای انتخاب شهردار جدید پردیس ندارند؛ البته معنای این سخن به طول کشیدن پروسه انتخاب شهردار نیست بلکه منظور، اتخاذ سیاست دقت به جای تعجیل، دوری از سلیقه گرایی و گزینش بهترین فرد برای این جایگاه مهم است.

موسوی جوردی با بیان اینکه تاکنون هیچ گزینه ای بعنوان شهردار جدید پردیس نهایی نشده، بیان داشت: گزینه های موجود و احتمالا آتی از سوی اعضای شورا با دقت بسیار مورد بررسی قرار می گیرند.

به نظر می رسد که با توجه به صحبت های رییس شورای شهر در این خصوص و همچنین عدم پاسخگویی اعضا به رسانه ها آن هم در زمانی که بیش از یک ماه و نیم از برگزاری نشست خبری می گذرد،  شورا نه تنها عجله ای برای انتخاب شهردار ندارد بلکه هیچ رغبتی هم برای این کار ندارد. 

از سوی دیگر هر روز بر حجم مشکلات این شهر افزوده و می شود و اداره آن تنها به وسیله سرپرست مانع از برنامه ریزی های بلند مدت و یافتن چاره برای این مشکلات می شود.

امروز درکنار مشکلاتی مانند زیرساخت های مسکن مهر،  کمبود روشنایی در شهر شاهد رشد فزاینده آسیب های اجتماعی در اطراف این شهر هستیم.

حال این پرسش مطرح می شود، در  شرایطی که اعضای شورای شهر پردیس پاسخگویی به مطبوعات را اساسا باعث اتلاف وقت خود می دانند چگونه حاضر به پاسخگویی به مردم خواهند شد؟ 

آیا در حال حاضر مهمترین ماموریت شورای شهر پردیس انتخاب شهردار نیست؟ تنها چند کیلومتر میان پایتخت 14 میلیونی و پردیس فاصله وجود دارد و شورای شهر  تهران یک ماه زمان را برای انتخاب شهردار اعلام کرده است. در صورتی  که شورای شهر پردیس همچنان حتی گزینه های نهایی مورد نظر خود برای این مسند  را نیافته است. 

با این روند به نظر می رسد نباید در طول دو یا سه هفته آتی نیز انتظار داشت تا مردم و رسانه ها در جریان روند انتخاب شهردار این شهر قرار گیرند و همچنان شهر پردیس با سرپرست اداره شود یا اینکه شهردار جدید طی همین چند هفته با جلسات غیرعلنی انتخاب و به مردم معرفی می شود. 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #پردیس #شهردار #شورای #شورای شهر #گزینه #پاسخگویی #اعضای #شهرداری #همچنان #ندارد #رسانه #گیرند #مشکلات #سرپرست #شهردارآنلاین #نهایی #اداره #اینکه #وظیفه #خبرنگار #موسوی #جوردی #تهران #شرایطی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شورای شهر پردیس نه عجله ای دارد نه پاسخگوست

*

*


X https://sport45.site/