تاریخ انتشار : دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:10

کد مطلب: 49374 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گفت و گو با شهردار آنلاین مطرح شد

استنکاف ایران خودرو از نوسازی تاکسی های فرسوده/ بلاتکلیفی 10 هزار تاکسی فرسوده در تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس سازمان تاکسیرانی تهران گفت: در حال حاضر خودرو ساز به دلیل مشکلاتی که با دولت پیدا کرده است برای بحث نوسازی خودروها پیش فاکتور صادر نمی‌کند و عملا پروژه نوسازی خودروهای فرسوده متوقف شده است.

مازندشورا:علیرضا قنادان رییس سازمان تاکسیرانی تهران در خصوص توقف نوسازی تاکسی های فرسوده تهران به شهردارآنلاین گفت: در حال حاضر خودرو ساز به دلیل مشکلاتی که با دولت پیدا کرده است برای بحث نوسازی خودروها پیش فاکتور صادر نمی‌کند و عملا پروژه نوسازی خودروهای فرسوده متوقف شده است.

وی در پاسخ به این پرسش در صورت حل نشدن مشکلات با شرکت خودرو سازی آیا برای نوسازی از خودرو های وارداتی استفاده می‌شود، گفت: در حال حاضر مهمترین مشکل این است که ایران خودرو دیگر پیش فاکتور صادر نمی کند و در هر صورت باید برای آن تصمیمی گرفت، چرا که نمی توان نوسازی خودرو های فرسوده را متوقف کرد.

رییس سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه در حال حاضر درتلاش برای رایزنی و حل این مشکل هستیم، ادامه داد: در صورت حل نشدن این مسئله ممکن است، با خودروساز داخلی دیگری وارد رایزنی شویم یا اینکه به خودروها تنوع بیشتری دهیم.

قنادان اظهار کرد: به هر صورت باید چاره‌ای برای این کار اندیشید تا مشکل قرارداد وزارت کشور با این خودروساز حل شود، این راه ممکن است تغییر مدل قرارداد یا هر راهکار دیگری باشد اما هرچه که باشد باید سریع تر به آن پرداخت.

وی همچنین در خصوص تغییر هزینه پرداختی از سوی تاکسیرانان در صورت حل نشدن مشکل ایران خودرو با دولت، گفت: هنوز مشخص نیست که چه تغییری در این برنامه رخ می‌دهد، اما به عنوان یک قرارداد تجاری باید برنامه ای ریخته شود تا هیچ یک از طرفین قرارداد دچار مشکل نشوند. چرا که در کنار منافع تاکسیران و سازمان تاکسیرانی نمی توان منافع خودرو ساز را در نظر نگرفت در هر صورت او هم برای این کار هزینه می کند و نمی توان انتظار داشت که دولت تعهدات خود را نسبت به خودروساز انجام ندهد اما خودروساز ماشین ها را تحویل دهد.

رییس سازمان تاکسیرانی افزود: معقول ترین راه این است که حرف های همه طرفین شنیده شود تا بتوانیم به راهکار مناسبی برسیم، البته نباید فراموش کرد که این قرارداد در سطح کشوری است و تنها به شهر تهران مربوط نمی شود هرچند به دلیل خاص بودن شرایط تهران و وجود 10 هزار خودرو ثبت شده برای نوسازی به صورت پیشرو پیگیر مذاکرات هستیم. 

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #خودرو #نوسازی #تهران #قرارداد #فرسوده #خودروساز #تاکسیرانی #تاکسی #تغییر #راهکار #منافع #برنامه #هزینه #طرفین #اینکه #خودروها #قنادان #فاکتور #متوقف #هستیم #رایزنی #دیگری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : استنکاف ایران خودرو از نوسازی تاکسی های فرسوده/ بلاتکلیفی 10 هزار تاکسی فرسوده در تهران

*

*


X https://sport45.site/