تاریخ انتشار : دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 - ساعت : 22:53

کد مطلب: 49429 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دوچرخه جایگزینی مناسب برای خودروهای تک‌سرنشین

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان گفت: دوچرخه می‌تواند وسیله مناسبی برای جایگزینی خودروهای تک سرنشین و محیط زیستی عاری از آلودگی باشد.

مازندشورا:سرهنگ «محمدرضا محمدی» در بیست‌وششمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک با تقدیر و تشکر از شورا و شهرداری کلانشهر رشت که همواره ضمن تلاش در جهت ایمن‌سازی معابر شهری با پلیس راهور همکاری دارند، به مزایا و محاسن استفاده از دوچرخه اشاره کرد و گفت: دوچرخه می‌تواند وسیله مناسبی برای جایگزینی خودروهای تک‌سرنشین و محیط زیستی عاری از آلودگی باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان با انتقاد از نبود دوربین‌های ثبت تخلف سرعت در معابر کلانشهر رشت گفت: برای آغاز حداقل نصب 10 دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت می‌تواند از وقوع بسیاری از تخلفات و تصادفات ترافیکی پیشگیری کند.

محمدی با اشاره به ضرورت آموزش به جامعه هدف، خاطرنشان کرد: استقرار و راه‌اندازی سامانه پیامکی برای ارسال پیام‌های آموزشی به رانندگان و همه شهروندان می‌تواند در پیشگیری از وقوع تخلفات و تصادفات و ارتقاء فرهنگ ترافیک بسیار موثر باشد.

این مقام انتظامی در ادامه از سیر صعودی تصادفات موتورسیکلت‌ها ابراز نگرانی کرده و افزود: متأسفانه آمارها در این حوزه رو به رشد است که شهرستان رشت از ابتدای سال تاکنون افزایش 100 درصد تصادفات موتورسیکلت را داشته است.

وی علت تأخیر در اعمال قانون دوربین‌های ثبت تخلف را تاکنون به جهت حساسیت پلیس در تست دوربین‌ها و رعایت حقوق مردم با هدف جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و رانندگان قانونمند برشمرد و افزود: تست دوربین‌ها در مراحل پایانی است و ان‌شاا... به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تصادفات #دوچرخه #می‌تواند #رانندگان #پیشگیری #جایگزینی #شهروندان #افزود #دوربین‌ها #تاکنون #تخلفات #دوربین‌های #ترافیک #محمدی #کلانشهر #معابر #خودروهای #اشاره #تک‌سرنشین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دوچرخه جایگزینی مناسب برای خودروهای تک‌سرنشین

*

*


X https://sport45.site/