مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4944 -تاریخ انتشار : یکشنبه 10 مرداد 1395 -ساعت : 07:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عمل به موازین حرفه‌ای ساختمان‌سازی راهکاری برای پیش‌گیری از گسترش روزافزون بافت‌های ناکارآمد شهری

مازندشورا: معاون فنی و نظارت شرکت مادرتخصصی عمران وبهسازی شهری ایران در نوزدهمین اجلاس فعالان صنعت ساختمان اظهار داشت: با بررسی میانگین عمرمفید ۳۰ ساله ساختمان در کشورمان به نسبت کشورهای درحال توسعه با متوسط عمر ۱۵۰ سال، بازنگری جدی در رفتار کنشگران این صنعت مادر و اصلاح جدی فرهنگ ساخت بیش از پیش ضرورت دارد.

مازندشورا:یه گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران افتخاری در این خصوص اعلام کرد: درجاییکه مطالعات شرکت مادرتخصصی عمران وبهسازی شهری ایران،حاکی از ناکارآمدی حدود ۳۰ درصد از مجموع بافت‌های موجود شهری در کشور، با تمرکز جمعیتی حدود ۱۸ میلیون نفر است، ترویج اخلاق حرفه‌ای و رعایت کیفیت ساخت و ساز امری اجتناب ناپذیر است.

وی اظهارداشت: تک تک نقش آفرینان این عرصه، از مطالعات امکان سنجی گرفته تا تهیه طرح، تجهیز نیروهای متخصص، انتخاب و بکارگیری مصالح، تکنولوژی ساخت، تکنیک های اجرا و نهایتا نظارت بر حسن عملیات می بایست بدرستی و باحساسیت و دقت نظر انجام وظیفه نمایند تا شاهد شکوفایی وتحول در نظام ارتقای کیفیت ساختمان باشیم.

افتخاری ضمن ابراز نگرانی از رشد رو به افزایش بافتهای ناکارآمد شهری، این پدیده تلخ را میراث کم توجهی به کیفیت ساختمان سازی دانست و ادامه چنین روندی را، هشداری جدی برای پیدایش "بازفرسوده سازی" بجای "باززنده سازی" برشمرد.

ایشان همچنین از نیاز تحول اساسی و عملی در صنعت ساختمان بعنوان یکی از الزامات بازآفرینی شهری در ارتقای کیفیت زندگی ساکنین محدوده و محلات هدف نام برد و اظهار امیدواری کرد با پیروی از نظامنامه اخلاق حرفه ای توسط کنشگران این صنعت عظیم، مقوله پیشگیری و پیش نگری از ایجاد بافت های ناکارآمد شهری،جایگزین مقوله درمان شود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کیفیت - ساختمان - ناکارآمد - مقوله - ارتقای - اخلاق - مطالعات - بافت‌های - عمران - افتخاری - حرفه‌ای -

مطالب مرتبط با : عمل به موازین حرفه‌ای ساختمان‌سازی راهکاری برای پیش‌گیری از گسترش روزافزون بافت‌های ناکارآمد شهری
نظر شما در مورد : عمل به موازین حرفه‌ای ساختمان‌سازی راهکاری برای پیش‌گیری از گسترش روزافزون بافت‌های ناکارآمد شهری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها