تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 - ساعت : 10:55

کد مطلب: 49458 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بهره برداری از اولین کوچه سبزشهری درتبریز

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار منطقه 10 تبریز گفت: اولین کوچه سبز کشور در محروم ترین و کم برخوردارترین منطقه شهری تبریز به بهره برداری رسید.

مازندشورا:رسول وظیفه شناس افزود: بافت حاشیه نشین و فرسوده بزرگترین معضل کاهش کیفیت محیطی و زندگی شهری بوده و به علت اینکه این بافت به مرور شکل گرفته است در آن ها هیچ گونه ارتقای کیفیت فضا و زندگی انجام نشده است.
وی اظهار کرد: برای حفظ و ارتقای کرامت و ارزش های انسانی در این مناطق، طرح کوچه سبز از سوی این شهرداری اجرا می شود.
شهردار منطقه 10 تبریز هدف از اجرای این طرح را احترام به حقوق همسایگی در راستای کرامت انسانی، احترام به محیط زیست در راستای توسعه پایدار، توجه به مشارکت مردمی در جهت ارتقای محیط، ایجاد و توسعه فضای سبز در کوچه ها و منازل و توجه به اصول زیبایی، پاکیزگی، نوسازی و بهسازی کوچه های سبز اعلام کرد.
وظیفه شناس ادامه داد: در این راستا شهرداری اقدام به جدول گذاری، آسفالت ریزی، نصب حدود 300 گلدان بر روی دیوارهای منازل این کوچه، کاشت 50 درختچه و 50 درختچه رونده در این کوچه کرده است.
وی با بیان این که برخی از دیوارهای آجری و خشتی منازل این کوچه نیز به رنگ های طبیعت رنگ آمیزی شده است، گفت: این کوچه چند ماه پیش در بدترین وضعیت محیط شهری بود ولی اکنون به عنوان الگویی برای استان و سایر شهرهای کشور تبدیل شده است.
شهردار منطقه 10 تبریز یادآوری کرد: تلاش می شود این کوچه به عنوان کوچه نمونه در نشست جهانی سازمان ملل با عنوان هبیتات ( بهترین عملکردهای بهبود محیط زندگی) که برای معرفی موثرترین مداخلات برای بهبود زندگی شهرنشینان در سراسر جهان امسال در دوبی برگزار می شود، مطرح شود.
وظیفه شناس افزود: این طرح در صورت جلب نظر اعضا به عنوان نمونه جهانی معرفی و جایزه بین المللی را به خود اختصاص می دهد.
وی یادآوری کرد: هم اکنون طرح کوچه سبز در پنج کوچه این منطقه در حال اجراست و در صورت تامین اعتبار لازم و کمک شهرداری و شورای اسلامی تبریز این طرح در تمامی کوچه های منطقه 10 تبریز اجرا می شود.
وظیفه شناس ادامه داد: اگر هر ماه یک کوچه سبز در تبریز به بهره برداری برسد در پایان دوره پنجم شورای اسلامی 48 کوچه سبز در این شهر خواهیم داشت. 
اولین کوچه سبز کشور در کوچه شهید نژاد اصغری واقع در خیابان اصولی تبریز ایجاد شده است.
کلانشهر 1.8 میلیون نفری تبریز دارای 10 منطقه شهرداری است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تبریز #منطقه #عنوان #زندگی #شهرداری #وظیفه #منازل #ارتقای #یادآوری #اکنون #درختچه #نمونه #اسلامی #معرفی #بهبود #دیوارهای #جهانی #شورای #توسعه #انسانی #کرامت #کیفیت #افزود #شهردار #احترام #ایجاد #برداری #راستای #ادامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بهره برداری از اولین کوچه سبزشهری درتبریز

*

*


X https://sport45.site/