اجرای طرح همگام با کشاورز در 3 هزار مزرعه مازندران

تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:52

کد مطلب: 49474 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤول بسیج مهندسین کشاورزی سپاه کربلای خبر داد

اجرای طرح همگام با کشاورز در 3 هزار مزرعه مازندران

مازندشورا: مسؤول بسیج مهندسین کشاورزی سپاه کربلای مازندران از کسب رتبه نخست بسیج مهندسین سپاه کربلا در سال 96 خبر داد و گفت: طره همگام با کشاورز در 3 هزار مزرعه مازندران اجرا شده است.

مازندشورا:محمدعلی امامی امروز در شهرستان درباره طرح همگام با کشاورز که تقریبا سه سالی است از آغاز این طرح ملی می‌گذرد، اظهار کرد: 500 کارشناس برای ارائه آموزش‌های تخصصی به روستا اعزام شدند.

وی با بیان اینکه کارگروه علمی‌سازی کشاورزی روستا را تشکیل دادیم، افزود: کارشناسان آموزش کشاورزی کلاس‌های آموزشی در سه مرحله کاشت، داشت و برداشت با حضور در مزرعه و کارهای ترویجی انجام می‌دهند.

امامی با اشاره به اینکه سال گذشته در 3 هزار مزرعه افزایش عملکرد از 100 کیلوگرم تا 1.5 تن در هکتار داشتیم، گفت: از این لحاظ بیشترین رکورد را در سطح کشور داشتیم.

وی با بیان اینکه سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه کربلا  زراعی 96 رتبه نخست را در کشور کسب کرد، اضافه کرد: سه نفر از کارشناسان به‌عنوان کارشناس برتر کشوری انتخاب شدند.

مسؤول بسیج مهندسین کشاورزی سپاه کربلا اظهار کرد: امسال هدف‌گذاری ما  500 روستا است که برای سال‌های آینده به کل روستای بالای 50 خانوار گسترش دهیم.

امامی با اعلام اینکه اقدامات ما در سال 95 در 300 مزرعه آغاز شده که امسال به 3 هزار مزرعه افزایش دادیم، یادآور شد: اعتقاد ما بر این است با توجه به مشکلات کم‌آبی، با مدیریت آب در مصرف کشاورزی می‌توان بیشترین تولید را داشت؛ چرا که مایحتاج زندگی کشاورزان ما از این راه تأمین می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه طرح بسیج همگام با کشاورز با چهار هدف افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه تولید، امنیت غذا و مدیریت مصرف آب را در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح مدیریت مصرف آب در دستور کار داریم که باتوجه به بحران آب، کشاورزی را به‌صورت علمی مدیریت کنیم.

مسؤول بسیج مهندسین کشاورزی سپاه کربلا در پایان گفت: دو نوع کشاورز سنتی و پیشرو در مازندران درحال فعالیت هستند که عملکرد تولید کشاورزان پیشرو از سنتی بیشتر بوده که به بحث مدیریت مزرعه برمی‌گردد و تلاش‌مان بر این است اختلاف عملکرد تولید بین کشاورز سنتی و پیشرو را از بین ببریم.

86034/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #کشاورزی #مزرعه #اینکه #مدیریت #کشاورز #مهندسین #تولید #افزایش #مسؤول #روستا #امامی #همگام #پیشرو #عملکرد #امسال #دستور #کربلا #کشاورزان #دادیم #اظهار #مازندران #کارشناس #کارشناسان #داشتیم #بیشترین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اجرای طرح همگام با کشاورز در 3 هزار مزرعه مازندران

*

*


X https://sport45.site/