تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 49482 چاپ به اشتراگ گذاشتن

لاهوتی با انتقاد از عمل نکردن دولت به تعهداتش در قبال شهرداری ها:

جیب مردم منبع درآمد شهرداری ها نیست/دولت باید برای تامین زیرساختها هزینه کند

مازندشورا: شهردار آنلاین: رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عمل نکردن دولت به تعهداتش در قبال شهرداری ها گفت: در حال حاضر دولت بین 10 تا 20 هزار میلیارد تومان به شهرداری ها بدهی دارد و تاکنون اعتراف کرده است که به دلیل کمبود منابع مالی توان پرداخت این بدهی را ندارد.

مازندشورا:مهرداد لاهوتی رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شهردارآنلاین در خصوص سهم دولت از اداره شهرها و علت عدم پرداخت ها گفت: در حال حاضر دولت بین 10 تا 20 هزار میلیارد تومان به شهرداری ها بدهی دارد و تاکنون اعتراف کرده است که به دلیل کمبود منابع مالی توان پرداخت این بدهی را ندارد. 

به گفته وی امروز یکی از مشکلات بزرگ شهرداری ها دخل و تصرف دولت در پرداخت پول عوارض به شهرداری ها است، متاسفانه این پول نیز به صورت کامل به شهرداری ها پرداخت نمی شود. 

لاهوتی یادآور شد: دولت به تعهدات خود برای پرداخت سهم شهرداری ها به خصوص از محل مالیات عمل نکرده است و این عمل نکردن به تعهدات تنها به دولت دوازدهم  اختصاص ندارد و دولت های قبلی نیز به آن نپرداخته اند.

وی با بیان اینکه سهم دولت از مدیریت شهری باید افزایش یابد، گفت: برای انجام خدمات شهری و همچنین انجام تعهداتی که شهرداری ها به دولت و مردم دارند ، افزایش این سهم ضروری است. 

لاهوتی ادامه داد: هرچند در سال گذشته تا 2هزار میلیارد تومان از بدهی ها پرداخت شده است، اما باید راه حل مناسبی برای حل این مشکل یافت. 

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس اظهارکرد: در هر صورت دولت باید در جاهایی که قانون گذار مشخص کرده برای تامین زیرساخت ها هزینه کند.

وی در توضیح وضعیت منابع درآمد شهرداری ها گفت: 50 درصد منابع درآمدی شهرداری ها از محل صدور پروانه های ساختمانی است که هم اکنون این میزان 50 درصد کاهش یافته است. همچنین 14 درصد منابع درآمدی شهرداری ها از سایر منابع، 2 درصد از بخش سرمایه گذاری، 6 درصد از خدمات شهری، 2 درصد از عوارض نوسازی و 20 درصد منابع از محل مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود.

لاهوتی در پایان با انتقاد از اینکه جیب مردم منبع درآمد شهرداری ها شده است، گفت: همه هزینه امورات شهر را نباید از مردم دریافت کرد.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #منابع #پرداخت #لاهوتی #مدیریت #هزینه #تامین #درآمد #مالیات #اینکه #افزایش #خدمات #درآمدی #همچنین #تعهدات #میلیارد #نکردن #انتقاد #فراکسیون #تومان #ندارد #عوارض

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جیب مردم منبع درآمد شهرداری ها نیست/دولت باید برای تامین زیرساختها هزینه کند

*

*


X https://sport45.site/