تقویت ناپایداری  و وقوع رگبار و رعدوبرق پراکنده در آسمان مازندران

تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:08

کد مطلب: 49497 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون هواشناسی مازندران اعلام کرد

تقویت ناپایداری و وقوع رگبار و رعدوبرق پراکنده در آسمان مازندران

مازندشورا: معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: روز چهارشنبه تا اوایل هفته آینده شاهد ناپایداری‌های به شکل رشد ابر، رگبار و رعدوبرق پراکنده، وزش باد گاهی موقتا شدید و احتمال تگرگ در آسمان مازندران خواهیم بود.

مازندشورا:احمد اسدی امروز در شهرستان ساری، اظهار کرد: بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته مربوط به ساری، دشت‌ناز و گلوگاه 31 درجه و کمینه دمای هوا مربوط به بلده با هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

وی بیان کرد: امروز آسمان مازندران به‌صورت صاف تا نیمه‌ابری و در ساعات بعدازظهر با رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: از روز چهارشنبه تا اوایل هفته آینده به‌تناوب با عبور امواج تراز میانی از منطقه و استقرار جریانات مرطوب شمالی انتظار داریم در ساعات بعدازظهر و اوایل شب به‌ویژه در ارتفاعات استان شاهد ناپایداری‌های به شکل رشد ابر، رگبار و رعدوبرق پراکنده، وزش باد گاهی موقتا شدید و احتمال تگرگ در آسمان مازندران باشیم.

این مسؤول با اعلام اینکه بارش‌ رگباری در ارتفاعات استان به صورت محلی منجر به روان آب و سیلاب ناگهانی خواهد شد، افزود: افراد علاوه بر نکات ایمنی  لازم است از توقف در مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌های استان خودداری کنند.

اسدی با تأکید بر اینکه کشاورزان در بخش‌های مختلف مدیریت لازم آب را به عمل بیاورند، خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایط فصلی و جغرافیایی و وقوع رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده در ارتفاعات استان، دامداران مناطق بالادست حتما به توصیه‌ها توجه کنند.

وی در پایان گفت: دریای مازندران طی 24 ساعت آینده به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #رگبار #استان #پراکنده #آسمان #پیش‌بینی #ارتفاعات #احتمال #اینکه #اوایل #آینده #بعدازظهر #مربوط #اعلام #هواشناسی #رعدوبرق #امروز #به‌صورت #معاون #ساعات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تقویت ناپایداری و وقوع رگبار و رعدوبرق پراکنده در آسمان مازندران

*

*


X https://sport45.site/