مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49498 -تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 -ساعت : 15:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دستگیری قاچاقچیان مکالمات اینترنتی در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران اعلام کرد

دستگیری قاچاقچیان مکالمات اینترنتی در مازندران

مازندشورا: فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی و دستگیری عوامل قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی (ترمینیشن) از سوی کارآگاهان پلیس فتا خبر داد.

مازندشورا:سردار سیدمحمود میرفیضی در شهرستان ساری، با اشاره به شناسایی و دستگیری عوامل قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی در استان، گفت: درپی مراجعه نماینده حقوقی شرکت مخابرات استان مبنی بر قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی و عمل "ترمینیشن" توسط فرد یا افرادی ناشناس که خسارت 6 میلیارد ریالی برای شرکت زیرساخت به همراه داشت رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و پس از چند روز کار اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی با شناسایی، یکی از متهمان به قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی در استان مازندران را شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی مازندران بیان کرد: متهم در تحقیقات و بازجویی‌های فنی، اعلام کرد که سیم کارت‌های خریداری شده را به فردی دیگر تحویل داده و در ادامه تحقیقات، متهم اصلی پرونده نیز در استان تهران شناسایی و با هماهنگی قضایی در عملیاتی ضربتی، دستگیر شد.

این مسؤول با بیان اینکه 8 هزار عدد سیم کارت و تجهیزات پیشرفته الکترونیکی از مخفیگاه متهم کشف شده، تصریح کرد: این فرد در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس، به بزه انتسابی و قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی در استان‌های خراسان رضوی، تهران و مازندران از طریق شرکت‌های خارجی اعتراف کرده است.

میرفیضی تصریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده، به مرجع قضایی معرفی و با صدور حکم قضایی و قرار 2 میلیارد ریالی، روانه زندان شد.

وی بر ضرورت ساماندهی و تصویب آیین نامه‌های ارتباطات تلفنی اینترنتی در شرکت‌های مخابراتی برای ناامن کردن فضا برای متخلفان و قاچاقچیان در این حوزه، تاکید کرد.

به گزارش فارس، مسیر قانونی ارتباطات بین‌الملل کشور توسط وزارت ارتباطات (شرکت ارتباطات زیر ساخت) برقرار می‌شود. در این بین ارتباطات غیرمجاز بین‌الملل به واسطه عدم نظارت و کنترل شبکه مخابراتی، مشکلات و خسارات سنگینی را به وجود می‌آورد.

قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی یا "ترمینیشن" از جمله جرایمی است که به انتقال تماس‌های تلفنی اینترنتی از خارج به داخل کشور گفته می‌شود و در این عمل مجرمانه، هزینه‌ای ناچیز برای تماس گیرنده و هزینه‌ای گزاف برای شرکت‌های مخابراتی در پی داشته که به آن، قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی اطلاق می‌شود.

عکس این عمل که " اریجینیشن" نام دارد، فرایندی است قانونی و مجاز که در آن شرکت‌های خصوصی و فعالان تلفنی اینترنتی، اقدام به برقراری ارتباط تلفنی اینترنتی می‌کنند.

رصد، شناسایی و برخورد با قاچاق مکالمات تلفنی اینترنتی، برابر ماده 752 قانون مجازات اسلامی، در اولویت پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی قرار دارد.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینترنتی - تلفنی - مکالمات - قاچاق - ارتباطات - شناسایی - مازندران - شرکت‌های - تحقیقات - استان - قضایی - انتظامی - مخابراتی - پرونده - تهران - بین‌الملل - تصریح - هزینه‌ای - قانونی - میلیارد - قاچاقچیان - دستگیری - اعلام - میرفیضی - ترمینیشن - دستگیر - ریالی - فرمانده - بازجویی‌های -

نظر شما در مورد : دستگیری قاچاقچیان مکالمات اینترنتی در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*