مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 49514 -تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 -ساعت : 18:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 پرداخت حقوق معوقه کارگران مجتمع تفریحی پردیس بابل در بن بست

پرداخت حقوق معوقه کارگران مجتمع تفریحی پردیس بابل در بن بست

مازندشورا: در حالی که جمعی از کارکنان مجتمع تفریحی توریستی پردیس بابل روز سه شنبه به دیدار فرماندار رفتند تا حقوق معوقه اشان را تعیین تکلیف کنند ، مدیرعامل این مجتمع می گوید تنها با افرادی تسویه حساب می کند که به اداره کار شکایت نکرده باشند.

مازندشورا: حداقل 20 تن از کارگران این مجتمع در وقت ملاقات عمومی فرماندار بابل با وی دیدار کردند و مدعی شدند که بین هشت تا 15 ماه حقوق معوقه طلبکار هستند.
یکی از کارکنان این مجتمع به خبرنگار ایرنا گفت : حدود هشت ماه است که حقوق خود را دریافت نکردیم و تاکنون نیز پیگری ها برای رفع این مشکل اثر بخش نبوده است.
این فرد که به گفته خودش در بخش مالی مجتمع پردیس مشغول به کار بود ، افزود : متاسفانه افرادی هستند که بعد از اینکه چند ماه در این مجموعه کار می کنند حق و حقوقشان به آنها داده نمی شود و وقتی به این روند اعتراض می کنند ، مسئولان پردیس می گویند به اداره کار شکایت کنید.
وی گفت : ما کار نمی کنیم که به اداره کار شکایت کنیم و یا به دادگستری و در نهایت به مصادره اموال بپردازیم . ما کار می کنیم تا بتوانیم حقوق خود را دریافت کنیم.
این کارگر افزود : ما امروز با حضور در فرمانداری خواهان ارائه راهکار مناسب برای رفع مشکل خود برای دریاف حقوقمان شدیم .
فرماندار بابل نیز به خبرنگار ایرنا گفت : حدود 15 تا 20 نفر از پرسنل پردیس نوشیروانی بابل که معوقات حقوق خود را از سال 95 و 96 طلب داشته اند امروز همزمان با ملاقات عمومی به فرمانداری مراجعه کردند و پیگیر مطالبات و طلب خود شدند.
قربانعلی ولیزاده افزود : در حال رایزنی با مدیرعامل مجتمع پردیس هستیم تا مشکلات رفع شود.
وی گفت : نشست‌هایی هم هفته گذشته با حضور دادستان در محل پردیس برگزارشد و مشکلات را مورد بررسی قرار داده و امیدواریم که رفع شود و مدیرعامل مجتمع پردیس هم قول داده است که مطالبات را پرداخت کند.
ولیزاده افزود : آن چیزی که مهم است این است که پرسنل باید روند قانونی را طی کنند و به هیات تشخیص و حل اختلاف در اداره کار مراجعه و شکایت خود را مطرح کنند تا در این خصوص رای صادر شود و فرمانداری هم مشغول و پیگیر امور است تا این که این مشکل حل شود.
مدیرعامل مجتمع تفریحی سرگرمی پردیس بابل هم به خبرنگار ایرنا گفت : با خیلی از کارگران تسویه حساب کردیم ولی عده ای که شاید حق و حقوق خود را دریافت کرده باشند ، اقداماتی مانند دیدار با فرماندار را انجام دادند.
کسرا مقدم با اعلام این که برخی از طلبکاران در مرحله تسویه قرار دارند ، افزود : اگر پرسنلی از مجموعه طلبکار باشد و جهت تسویه حساب به مجتمع مراجعه نکند و به طور مستقیم به اداره کار رجوع کند ، این امر از اراده مجتمع پردیس جهت تسویه حساب خارج است .
وی گفت : تعدادی از این کارکنان که یک الی 2 ماه طلب داشتند به اداره کار شکایت کردند و اداره کار به خاطر معوقه یک یا دو ماه حدود 60 الی 70 میلیون ریال برایمان بریده است.
او افزود : چنان چه کسی از این کارکنان مجتمع که به اداره کار مراجعه نکرده است اگر به دنبال دریافت حقوق یا مطالبات خود باشد ، ظرف یک ماه می تواند به مجموعه مراجعه و تسویه حساب کند ولی اگر به اداره کار مراجعه کرده باشد از عهده ما خارج است و طرف حساب ما اداره کار است .
مقدم گفت : درآمد این مجتمع در حال فعالیت که روزانه به بسیاری از هموطنان منطقه در استان های شمالی سرویس دهی می کند فصلی است چرا که درآمد روزانه مجتمع در زمان های پاییز، زمستان و بهار بسیار ناچیز است و کفاف حقوق کارکنان را نمی دهد.
وی افزود : طی نشست با مسئولان شهرستان خواستار تسهیلات سرمایه در گردش شدیم تا از این بحران خارج شویم.
او ادامه داد : هزینه آب، برق، گاز، و دیگر استهلاک ها بسیار زیاد است و به طور قطع با وجود 150 پرسنل با مشکل مواجه می شویم.
در همین حال معاون روابط کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران موکول کردن تسویه حساب کارگران به عدم شکایت از کارفرما در اداره کار را ' گرو کشی ' توصیف کرد و گفت که هیچ کارفرمایی حق ندارد از این حربه غیرقانونی استفاده کند.
حسن غلامی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شکایت به دایره حل اختلاف را حق کارگران دانست و افزود : کارگرانی که برای دستیابی به حقوقشان شکایت کرده اند ، نگران نباشند چرا که حداکثر ظرف 50 روز حکم الزام به پرداخت حقوقشان نهایی می شود.
وی گفت : در دایره حل اختلاف اداره کار نمایندگان کارگران ، کارفرمایان و دولت حضور دارد و صدور حکم روند طولانی را طی نمی کند.
غلامی در عین حال وعده داد که با اعزام یک بازرس به محل مجتمع پردیس ، پیگیر حق و حقوق کارگران این مجتمع شود .
مجتمع تفریحی سرگرمی پردیس بابل سال 94 در زمینی به مساحت 10 هکتار در سه کیلومتری جنوب شرقی شهر بابل ساخته شد.
این مجموعه تفریحی در حال حاضر یکی از بزرگ ترین مجتمع های تفریحی شمال کشور محسوب می شود و دارای پارک آبی سرپوشیده ، شهربازی ، پیست کارتینگ ، فضاهای بازی روباز ، پیست ای تی وی ، بانجی جامپینگ ، پینت بال ، اسکیت ، تالار مراسم و رستوران است .
استخر آبی این مجموعه به مساحت چهار هزار متر مربع با جدیدترین وسایل بازی و سرسره های آبی با 10 هزار متر مربع طراحی شده است.
برای ساخت مجتمع تفریحی سرگرمی پردیس بابل که در حال حاضر حدود 150 نیرو در بخش های مختلف آن مشغول کار هستند ، تاکنون 400 میلیارد ریال هزینه شده است. 


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پرداخت حقوق معوقه کا -

نظر شما در مورد : پرداخت حقوق معوقه کارگران مجتمع تفریحی پردیس بابل در بن بست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*