حضور متکدیان از استان‌های دیگر به شهرستان نور

تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 - ساعت : 19:22

کد مطلب: 49517 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون فرماندار نور مطرح کرد

حضور متکدیان از استان‌های دیگر به شهرستان نور

مازندشورا: معاون فرماندار شهرستان نور گفت: اقدامات زیادی برای جمع‌آوری و طرد متکدیان انجام گرفت اما کافی نبود و مشکل رفع نشد و همچنان شاهد حضور متکدیان استان‌های دیگر در این شهرستان هستیم.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، سعید یزدانی پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی و ساماندهی وضعیت متکدیان این شهرستان که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد:  در شهرستان نور به ویژه مرکز شهرستان(شهر نور) شاهد حضور متکدیان غیر بومی هستیم که چهره شهر را خدشه‌دار می‌کند.

وی افزود: اقدامات زیادی برای جمع‌آوری و طرد متکدیان انجام گرفت اما کافی نبود و مشکل رفع نشد و همچنان شاهد حضور متکدیان استان‌های دیگر در این شهرستان هستیم.

معاون فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: دلسوزی، نوع‌دوستی و حس عاطفی مردم ما سبب حضور متکدیان شده است اما مردم ما باید بدانند با متکدیان حرفه‌ای مواجه هستیم و کمک‌های خود را به نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی پرداخت کنند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: متکدیان هم شهروند، انسان و هم‌نوع ما و دارای حقوق شهروندی و کرامت انسانی هستند و ما باید با حفظ کرامت انسانی آنان و رعایت حقوق شهروندی و برخورد مناسب از حضور آنان در شهرستان جلوگیری و اجازه تکدی‌گری ندهیم.

یزدانی با اشاره به اینکه شهرداری متولی جمع‌آوری متکدیان است از دیگر دستگاه‌ها خواست تا با همکاری شهرداری‌ها در ساعت‌های مختلف در سطح شهر حضور پیدا کرده و نسبت به جمع‌آوری و طرد آنان اقدام کنند.

وی از شهرداری‌ها خواست تا با نصب بنر اطلاع‌رسانی مردم را از حضور متکدیان حرفه‌ای و عدم پرداخت کمک به آنان آگاه سازند و در صورت تمایل کمک‌های خود را به نهادهای حمایتی گسیل دارند تا به دست نیازمندان واقعی برسد.

معاون فرماندار شهرستان نور بر همکاری و هماهنگی بین‌بخشی دستگاه‌های متولی تاکید کرد و گفت: این هماهنگی‌ها سبب بهبود پیگیری و انتقال متکدیان و شناسایی افراد زیر پوشش و تحویل به نهادهای مرتبط می‌شود.

فرشید اسدی معاون شهردار نور در این جلسه اظهار کرد: متکدیان غیربومی شناسایی شده حدود 10 نفر ثابت هستند که پس از جمع‌آوری و طرد مجددا باز می‌کردند بنابراین لازم است محلی برای نگهداری و تحویل آنان معرفی شود.

حسین قلی‌پور مدیر کمیته امداد شهرستان نور نیز اظهار کرد: تا مردم ما به متکدیان کمک می‌کنند تکدی‌گری وجود دارد بنابراین باید با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی به مردم آگاهی داده شود که بیشتر این افراد نیازمند واقعی نیستند.

86023/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #متکدیان #شهرستان #معاون #جمع‌آوری #نهادهای #هستیم #اظهار #فرماندار #متولی #شهرداری‌ها #همکاری #خواست #اطلاع‌رسانی #افراد #بنابراین #تحویل #تکدی‌گری #شناسایی #واقعی #امداد #کمک‌های #حرفه‌ای #یزدانی #استان‌های #حمایتی #کمیته #کرامت #شهروندی #پرداخت #انسانی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حضور متکدیان از استان‌های دیگر به شهرستان نور

*

*


X https://sport45.site/