راهداری و پلیس نگران تنش‌های سامانه سپهتن نباشند/ آمادگی ادارات استانی دادستانی برای رفع مشکلات حقوقی

تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 08:35

کد مطلب: 49527 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون قضایی دادستان کل کشور:

راهداری و پلیس نگران تنش‌های سامانه سپهتن نباشند/ آمادگی ادارات استانی دادستانی برای رفع مشکلات حقوقی

مازندشورا: معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان اینکه «سامانه سپهتن در ناوگان مسافری باعث جلوگیری از وقوع بسیاری از تخلفات شده است» تصریح کرد: از این رو مسئولان راهداری و پلیس راه نگران تنش‌ها نباشند، زیرا یک اقدام اساسی انجام شده است.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمدجواد حشمتی در نخستین گردهمایی روسای ادارات راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهار داشت: اقدامات انجام‌شده در حوزه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در نظام جمهوری اسلامی با قبل از آن قابل‌مقایسه نیست.

وی افزود: علی‌رغم اقدامات خوبی که توسط سازمان راهداری و پلیس‌راه انجام شده است اما همچنان شاهد تلفات ناشی از حوادث رانندگی در جاده‌های کشور هستیم و سالانه  بیش از ۱۵ هزار نفر تلفات انسانی در کنار هزینه‌های سنگین مادی در بخش سوانح رانندگی را شاهدیم.

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: علی‌رغم پیشرفت فیزیکی و فنی، فرهنگ رانندگی و سفر، متناسب با افزایش تعداد خودروها رشد نکرده است.

حشمتی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد دلیل بروز تصادف خطای انسانی است، ادامه داد: عدم رعایت مقررات از عوامل اصلی بروز سانحه است اظهار کرد: درحالی‌که رعایت نظم اجتماعی در کشورهای توسعه‌یافته باعث رشد و شکوفایی ‌آن‌ها شده است اما کم‌توجهی برخی رانندگان به رعایت ضوابط و مقررات در ایران مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

وی در ادامه به اشاره به نقایص موجود در جاده‌ها، خودروسازی و امداد و نجات تصریح کرد: کمیسیون ایمنی راه‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط باید رفع نقاط پرحادثه را مورد بررسی قرار دهند. همچنین نقص در تولید وسایل نقلیه مشهود است اما علی‌رغم ضوابط و مقررات همچنان برخی از خودرو‌ها استاندارد نیست و موجب خسارت‌های جانی و مالی در تصادفات می‌شود.

معاون قضایی دادستان کل کشور افزود: در زمینه امداد و نجات نیز ضعف در کمک‌رسانی به‌موقع باعث می‌شود بسیاری از تلفات به خاطر نرسیدن با دیر رسیدن گروه‌های امدادی است.

حشمتی در خصوص سامانه سپهتن اظهار داشت: خوشبختانه سامانه سپهتن  در ناوگان اتوبوسی نصب شد و ضرورت دارد در ناوگان باری هم نصب شود همچنین این سامانه باعث جلوگیری از بسیاری از تخلفات شده است و از این رو مسئولان نگران تنش‌ها نباشند زیرا یک اقدام اساسی انجام شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ادارات ما در شهرستان‌ها آمادگی همکاری با ادارات استانی وزارت راه و شهرسازی برای رفع مشکلات و موانع حقوقی ‌آن‌ها دارند.

 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #ادارات #راهداری #معاون #رعایت #علی‌رغم #رانندگی #مقررات #تلفات #قضایی #حشمتی #سامانه #دادستان #همچنان #انسانی #ضوابط #بسیاری #ناوگان #همچنین #امداد #‌آن‌ها #ادامه #جاده‌ای #آمادگی #استانی #نباشند #سپهتن #نگران #مشکلات #حقوقی #اظهار #اقدامات #حمل‌ونقل #شهرسازی #وزارت #افزود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : راهداری و پلیس نگران تنش‌های سامانه سپهتن نباشند/ آمادگی ادارات استانی دادستانی برای رفع مشکلات حقوقی

*

*


X https://sport45.site/