بلوک‌های مسکن مهر آسیب‌دیده سرپل‌ذهاب از نو ساخته می‌شود/ تلاش برای تحویل ۳۰۰ هزار واحد باقی‌مانده در سال جاری

تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 10:44

کد مطلب: 49536 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مهرآبادی خبر داد:

بلوک‌های مسکن مهر آسیب‌دیده سرپل‌ذهاب از نو ساخته می‌شود/ تلاش برای تحویل ۳۰۰ هزار واحد باقی‌مانده در سال جاری

مازندشورا: احمد اصغری مهرآبادی به پروژه‌های مسکن مهر آسیب‌دیده در زلزله سرپل ذهاب اشاره کرد و افزود: علت تاخیر در خصوص هرگونه اقدام در زمینه این پروژه‌ها تاکید ما بر انجام تخصصی کار بود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایسنا، احمد اصغری مهرآبادی در حاشیه جلسه  شورای مسکن استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران توضیح داد:  مشاور باید این پروژه‌ها را بررسی کرده و اقدام ضروری که باید در خصوص این پروژه ها انجام شود را اعلام می‌کرد. بعد از احصای نظرات مشاور و با بررسی تک تک ستون‌های واحدها نظر این شد که کار مقاوم سازی انجام شود.

وی افزود: برای سه بلوک، هزینه مقاوم سازی از ساخت مجدد بیشتر می‌شد که ترجیحا این سه بلوک تخریب شده‌ و از نو ساخته می‌شود. کار ساخت مابقی واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب هم در حال انجام است.

مهرآبادی از تحویل ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سال جاری در صورت تامین اعتبار یازده هزار میلیارد تومانی از سوی دولت خبر داد و با اشاره به ساخت دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر گفت: از این تعداد ساخت دو میلیون واحد به اتمام رسیده است.

وی افزود: از  دو میلیون واحدی که ساخت آنها به اتمام رسیده یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد تحویل شده است. ۳۰۰ هزار واحد باقی‌مانده نیز برای تحویل نیازمند تامین خدمات روبنایی و زیربنایی هستند.

وی افزود: با برآورد صورت گرفته تامین این خدمات نیازمند اعتبار یازده هزار میلیارد تومانی از سوی دولت است که در صورت تامین این اعتبار که قرار شده در هیات دولت مطرح شود، ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر امسال تحویل متقاضیان می‌شود.

مهرآبادی در خصوص ۲۰۰ هزار واحد باقی مانده مسکن مهر در کشور افزود: از این تعداد ۱۰۰ هزار واحد فاقد متقاضی است که در این خصوص مصوبه‌ای از دولت گرفتیم که تمام شروط برای واگذاری این واحدها برداشته شود و بتوانیم در صورت داشتن متقاضی آنها را واگذار کنیم. ۱۰۰ هزار واحد دیگر نیز هرکدام به نحوی مشکل دارند و پرونده آنها در دادگاه هاست که باید رای صادر شود./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #تحویل #میلیون #تامین #افزود #مهرآبادی #اعتبار #اتمام #تعداد #رسیده #نیازمند #متقاضی #خدمات #ساخته #تومانی #بررسی #واحدها #باقی‌مانده #یازده #میلیارد #مقاوم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بلوک‌های مسکن مهر آسیب‌دیده سرپل‌ذهاب از نو ساخته می‌شود/ تلاش برای تحویل ۳۰۰ هزار واحد باقی‌مانده در سال جاری

*

*


X https://sport45.site/