تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 49542 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسجدجامعی عنوان کرد:

لزوم ورود استانداری به موضوع برگزاری نمایشگاه خودرو /شهروندان ناراضی اند

مازندشورا: شهردارآنلاین: برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت در محل نمایشگاههای بین المللی تهران موجب تحمیل بار ترافیکی فراوان به بزرگراه چمران، خیابان سئول و خیابانهای اطراف آن شده و تردد روزانه شهروندان را با مشکل مواجه کرده است.

مازندشورا:به گزارش شهردار آنلاین ، برگزاری نمایشگاه نفت در حالی باعث نارضایتی بسیاری از مردم که در محدوده سئول و چمران تردد دارند شده است که طبق اطلاعات درج شده در تقویم نمایشگاهها قرار است نمایشگاه خودرو نیز حدود 10 روز دیگر یعنی از 29 اردیبهشت تا سه خرداد در این مکان برگزار شود.

عضو شورای شهر تهران در واکنش به این خبر برگزاری نمایشگاه خودرو و ایجاد ترافیک ناشی از آن را عرفا و قانونا نادرست دانست.

احمد مسجد جامعی در گفت‌وگو با ایسنا،  در مورد حواشی برگزاری نمایشگاه بین المللی خودرو در تهران گفت: نمایشگاه خودرو عرفا و  قانونا نباید در محل نمایشگاه‌های دائمی سئول برگزار شود؛ چرا که مدیریت شهری در راستای احترام به قواعد شورای شهر و احترام به وقت و زمان ساکنان آن منطقه نسبت به ساخت مجموعه شهرآفتاب اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه شهر آفتاب تنها به دلیل اینکه شهروندان تهرانی گرفتار مشکلات ناشی از برگزاری نمایشگاه‌های پربیننده نشوند ساخته شده است، اظهار کرد: شهرآفتاب با سرمایه مردم تهران ساخته شده و حتی سرمایه گذاری شد تا خط مترو به آنجا امتداد یابد و برگزاری نمایشگاه‌های پربیننده به غیر از شهر آفتاب بی توجهی به ضوابط و مقررات است.

عضو شورای شهر تهران گفت: نمیدانم چرا در دوره قبلی  شورای شهر،  دولت همکاری بیشتری در این گونه مسائل با مدیریت شهری داشت؛ اما حالا شرایط متفاوت است.

مسجدجامعی با بیان اینکه نباید در مورد عدم برگزاری نمایشگاه های پربیننده، برگشت به عقب داشته باشیم ادامه داد: گویا این اتفاق رو در رویی دستگاه‌های اجرایی و مردم است؛ چرا که مردم ناراضی هستند و زندگی خصوصی آنها را به هم می ریزیم و لازم است مسئولان شهر تهران اعم از فرماندار یا استانداری وارد میدان شوند.

به گزارش شهردار آنلاین، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران نیز پیشتر گفته بود : درست نیست با اعصاب و روان مردم بازی شود و مسئولیت و تقصیر آزار و اذیت مردم بر عهده مدیر عامل نمایشگاه ها و وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

هاشمی با بیان اینکه شورای شهر تهران در گذشته مصوباتی درباره ممنوعیت برگزاری نمایشگاه‌های پر مخاطب در تهران داشته است،‌ اظهار کرده بود: به همین دلیل نمایشگاه شهر آفتاب با هزینه گزاف ساخته شد و شما هم می‌بینید برگزاری نمایشگاه کتاب با همه تمهیدات ترافیکی باز هم موجب بروز ترافیک شد و از همین جا از استاندار، وزیر کشور و رییس جمهور می‌خواهم که جلوی برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب را در تهران بگیرند؛ چرا که تا آنجایی که اطلاع دارم این افراد مخالف برگزاری نمایشگاه در تهران هستند.

به گفته محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران با وجود پیگیری های شهرداری و شورا اما هنوز توفیقی در خصوص عدم برگزاری نمایشگاه ها در داخل شهر تهران و مجموعه چمران به وجود نیامده است  و ایجاد هر گونه مزاحمتی ناشی از ترافیک مسئولیتش با مدیریت مجموعه نمایشگاه ها و وزیر صنعت است. 

هاشمی گفته بود: از مسئولان مصرانه میخواهیم از برگزاری هر گونه نمایشگاه که باعث ایجاد ترافیک و ناراحتی مردم می شود،جلوگیری کنند.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #نمایشگاه #برگزاری #تهران #شورای #شورای شهر #نمایشگاه‌های #خودرو #هاشمی #اینکه #ترافیک #ایجاد #پربیننده #مدیریت #آفتاب #مجموعه #ساخته #سرمایه #استانداری #شهروندان #مسئولان #ناراضی #اظهار #احترام #شهردار #آنلاین #برگزار #مسجدجامعی #قانونا #چمران #گزارش #نباید #شهرآفتاب

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : لزوم ورود استانداری به موضوع برگزاری نمایشگاه خودرو /شهروندان ناراضی اند

*

*


X https://sport45.site/