مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4955 -تاریخ انتشار : یکشنبه 10 مرداد 1395 -ساعت : 11:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهردار منطقه 6:

بافت فرسوده منطقه ناچیز و کم تراکم است

مازندشورا: شهردار منطقه 6 گفت: مشارکت همگانی و مدیریت یکپارچه از جمله اقداماتی است که می‌توان از آن در راستای نوسازی بافت‌های فرسوده استفاده کرد.

مازندشورا:

بلدیه|عظیم بابایی، با بیان اینکه تراکم بافت فرسوده در منطقه ۶ بسیار اندک است، اظهار کرد: بافت فرسوده در برخی مناطق گسترده است به طوری که جزو دغدغه‌های مسئولان آن منطقه به شمار می‌رود و مدیران شهری منطقه برای نوسازی آن از طرح‌ها و بسته‌های تشویقی برای نوسازی این نوع بافت‌ها استفاده می‌کنند.

شهردار منطقه ۶ با اشاره به تراکم کم و ناچیز بافت فرسوده در منطقه 6 افزود: ما در این خصوص در سطح منطقه دغدغه‌ای نداریم.به گفته بابایی، توانمندی‌های نهفته و پنهان زیادی در این بافت‌های فرسوده وجود دارد که به عنوان فرصت‌های بالقوه در شهر محسوب می‌شوند که چنانچه از آن استفاده نشود به طور قطع تهدیدی برای شهر و مدیریت شهری خواهد بود.

وی به اقداماتی که می‌توان در زمینه نوسازی انجام داد اشاره کرد و گفت:مشارکت می‌تواند با تبدیل این تهدیدها به فرصت‌های مجدد زمینه رشد، شکوفایی و بالندگی این مجموعه‌های شهری نارسا را فراهم آورد.

بابایی درباره حل معضل بافت فرسوده در شهر تهران تصریح کرد: مدیریت یکپارچه نیز در حل این معضل کارایی بسیار دارد اگر چه واگذاری آن به شهروندان هم از اقداماتی است که می‌توان در این راستا انجام داد.

شهردار منطقه 6 با بیان اینکه نوسازی بر مشارکت همگانی شهروندان استوار است، اظهار کرد: چنانچه مبانی مشارکت همگانی در نوسازی بافت‌های فرسوده شهری مورد توجه قرار بگیرد می‌تواند به صورت یک فرهنگ عمومی در بیاید و گامی اساسی در پیش برد پروژه نوسازی بافت فرسوده محسوب شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - فرسوده - نوسازی - مشارکت - بابایی - تراکم - شهردار - مدیریت - می‌توان - اقداماتی - می‌تواند - همگانی - شهروندان - چنانچه - زمینه - اشاره - بسیار - اینکه - ناچیز - اظهار - استفاده - فرصت‌های - بافت‌های - محسوب -

نظر شما در مورد : بافت فرسوده منطقه ناچیز و کم تراکم است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها