تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 15:00

کد مطلب: 49551 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد

تشکیل کارگروه مقابله با گرد و غبار در استان تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران از تشکیل کارگروه مقابله با گرد و غبار در استان تهران و تدوین برنامه‌ای در این زمینه خبر داد.

مازندشورا:محمد رستگاری اظهار کرد: در آخرین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران - که حدود دو هفته پیش برگزار شده بود - مقرر شد که کارگروهی مجزا برای مقابله با پدیده گرد و غبار در استان تهران تشکیل شود.

وی با بیان اینکه نمایندگانی از استانداری، محیط زیست، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه و بودجه و وزارت جهاد کشاورزی در کارگروه مقابله با گرد و غبار استان تهران حضور دارند، تصریح کرد: اولین جلسه این کارگروه امروز (۱۹ اردیبهشت) برگزار می‌شود.

معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و کاهش بارش طی سال گذشته، امسال شاهد آلودگی هوا با منشا گرد و غبار خواهیم بود و همین دغدغه سبب تشکیل این کارگروه شده است.

رستگاری با اشاره به اینکه موضوع گرد و غبار، پیچیده‌ و تخصصی است، گفت: امیدواریم در کارگروه گرد و غبار استان تهران بتوانیم برنامه مقابله با گرد و غبار در استان تهران را تدوین کنیم.

وی در پایان اظهارکرد: پس از تدوین این برنامه با همکاری دستگاه‌های مربوط برنامه مقابله با گرد و غبار در استان تهران را عملیاتی خواهیم کرد تا بتوانیم اثرات این منبع آلودگی هوا را نیز کاهش دهیم.

گفتنی است:ریزگردها پدیده ای زیست محیطی به شمار می روند که از ترکیب ذرات ریزگرد و غبار با آلاینده‌ های شهری به وجود می‌ آیند و اکنون بسیاری از جوامع با آن دست به گریبان هستند و به عنوان مشکلی بزرگ برای بسیاری از کشورها محسوب می شود. 

منشا اصلی این پدیده کویرها و باتلاق ‌های در حال خشک ‌شدن در ایران و در کشورهای منطقه به ویژه عراق، عربستان و افغانستان است. افزایش گرد و غبار در برخی از منطقه های کشور چون خوزستان، اثرهای منفی بر سلامت شهروندان می گذارد و زمینه ساز مشکل های بسیاری چون اختلال در ضربان قلب، مشکل تنفسی و حمله های قلبی می شود. 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #استان #کارگروه #مقابله #برنامه #پدیده #بسیاری #آلودگی #تشکیل #خواهیم #بتوانیم #تدوین #منطقه #نظارت #اداره #وزارت #رستگاری #معاون #برگزار #حفاظت #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تشکیل کارگروه مقابله با گرد و غبار در استان تهران

*

*


X https://sport45.site/