شرکت بیش از  ۱۳۴ هزار نفر در آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان

تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:34

کد مطلب: 49553 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان خبر داد:

شرکت بیش از ۱۳۴ هزار نفر در آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان

مازندشورا: مدیر کل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از شرکت بیش از ۱۳۴ هزار نفر در آزمون های ورود به حرفه مهندسان خبر داد و گفت: این آزمون ها مهمترین و بزرگترین آزمون های تخصصی در سطح کشور هستند.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حامد مانی فر، مدیر کل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با اشاره به برگزاری آزمون های نظام مهندسی از فردا گفت: آزمون های ورود به حرفه مهندسی برای ۷ رشته در سراسر کشور به طور همزمان در تاریخ های ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می شود. 

مانی فر ادامه داد: این آزمون ها بزرگترین و مهمترین آزمون های تخصصی کشور برای تایید صلاحیت حرفه ای اعضای سازمان های نظام مهندسی ساختمان است که در صورت قبولی به عنوان یکی از مدارک اخذ پروانه اشتغال به کار رشته های مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد. 

مدیر کل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان درباره تعداد شرکت کنندگان در این آزمون ها گفت: در این دوره از آزمون ها بیش از ۱۳۴ هزار نفر از داوطلبان که شامل ۱۰۸ هزار و ۸۴۹ نفر از آقایان و ۲۵ هزار و ۴۹۳ نفر از خانم ها شرکت خواهند کرد، که نسبت به دوره قبل با ۸ درصد کاهش در تعداد شرکت کنندگان همراه است.

مانی فر ادامه داد: استان تهران با ۲۶ هزار و  ۹۳۹ نفر بیشترین و حوزه اداره کل راه و شهرسازی با ۳۱۸ نفر کمترین تعداد شرکت کننده را دارند. این آزمون ها در ۶۹ حوزه آزمونی در سراسر کشور برگزار می شود. 

وی درباره رشته های مختلف شرکت کننده در آزمون ها نیز گفت: بیشترین داوطلب در رشته عمران صلاحیت نظارت با ۳۳ هزار و ۴۵۰ نفر و کمترین شرکت کننده  مربوط به رشته ترافیک با ۳۸۷ نفر است. همچنین بیشترین شرکت کنندگان از میان آقایان با ۳۱ هزار و ۵۲۰ نفر در رشته عمران صلاحیت نظارت و کمترین شرکت کنندگان با ۳۵۶ نفر مربوط به رشته ترافیک است. همچنین بیشترین شرکت کننده خانم در یک رشته با ۸ هزار و ۸۷ نفر در رشته عمران صلاحیت نظارت و کمترین تعداد با ۳۱ نفر در رشته ترافیک بوده است.

مانی فر ادامه داد: کلیه آزمون ها به استثنای آزمون طراحی معماری که به صورت ترسیمی است، تستی برگزار می شود و شرط قبولی در کلیه آزمون ها کسب ۵۰ درصد از نمره در نظر گرفته شده است. 

وی در انتها ضمن آرزوی موفقیت برای کل داوطلبان گفت: به اطلاع همه عزیزان می رسانم نتایج اول مرداد ماه سال جاری اعلام خواهد شد. 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #آزمون #کنندگان #تعداد #صلاحیت #مهندسی #ساختمان #کمترین #بیشترین #نظارت #عمران #مقررات #ادامه #کنترل #ترافیک #برگزار #کننده #همچنین #مربوط #درباره #شهرسازی #سراسر #قبولی #داوطلبان #آقایان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شرکت بیش از ۱۳۴ هزار نفر در آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان

*

*


X https://sport45.site/